Весільні сукні в стилі ретро
- Вікторіанська епоха
- Арт-деко і 20-і роки
- Весільна мода 30-х років
- 40-е роки і їх чарівність
- Весільні вбрання в стилі 50-х
- Весільні сукні а-ля 60-е
- 70-е і 80-і роки 20 століття
В день весілля кожній нареченій хочеться полонити і зачаровувати, тому кожну деталь свого образу вона вибирає дуже ретельно. Що вже говорити про весільну сукню, яка повинна стати основою стилю? Незважаючи на різноманітність моделей в салонах і магазинах, підібрати щось цікаве і індивідуальне досить складно, не дивно, що багато наречених вирішуються звернутися до стилю ретро.
фото: Весільні сукні в стилі ретро - це елегантність і жіночність
Стиль ретро охоплює великий проміжок часу: в основному користуються популярністю моделі від 20-х до 80-х років минулого століття. У звичайному салоні їх, звичайно, не знайдеш, а ось в колекціях багатьох дизайнерів присутні. Та й пошити на замовлення або покопатися в «бабусиній скрині» вам теж ніхто не заборонить.
Фасонів весільних суконь в стилі ретро безліч: від шикарних моделей в підлогу до укорочених міді суконь. Зовсім не обов'язково вибирати наряд саме білого кольору, в моді колір айворі, ніжно-рожевий, золотистий, бежевий, навіть бузковий або фісташковий! Навіть плаття в горошок або з картатим принтом знаходить своїх шанувальниць!
Щоб було простіше розібратися зі стилями і фасонами, давайте умовно розділимо ретро сукні на кілька епох.
Вікторіанська епоха
Саме королева Вікторія стала законодавицею моди на білі сукні, так що сукня в вікторіанському стилі стане справжньою знахідкою для тематичного весілля. Таке вбрання має форму пісочного годинника з вузьким ліфом і поясом на талії. Незмінним атрибутом вікторіанського сукні є мереживна обробка, всілякі рюші і волани. Виріз ліфа може бути різним: як V-образним, так і повністю закритим напівпрозорим мереживом. Гармонійним доповненням такого вбрання стане красивий жакет, горжетки або хутряна мантилья, можна вибрати і моделі з розкльошені мереживними рукавами (це варіанти для наречених, які будуть виходити заміж в холодну пору року). Втім, і кокетливі приспущені на плечі рукава будуть виглядати дуже ніжно і витончено.
Арт-деко і 20-і роки
Як правило, у суконь такого стилю завищена талія і довгі прямі хвилясті спідниці. Якщо ви дивилися фільм «Великий Гетсбі», вам буде нескладно уявити цю епоху. Такі наряди підходять наречені з різним типом фігури і чимось схожі на сучасні сукні в стилі ампір. Характерною особливістю таких вантажних суконь можна назвати їхню багату обробку: бісер, перлини, стрази, мереживо, стрічки - все це може бути присутнім в декорі. Втім, і просте плаття з білого шовку з мінімумом прикрас відмінно впишеться в стиль. Створюють такі шедеври з легких тканин - органзи, мережива, шовку, тафти та інших. Цікавим вибором стануть моделі з довгим шлейфом в підлогу або мереживний фатою-мантильєю або банданою. Непогано доповнюють образ і капелюшки-вуалеткой, а також капелюхи з пір'ям. Макіяж і аксесуари теж підбирайте тематичні, цей стиль зараз в моді, так що знайти їх нескладно.
Весільна мода 30-х років
Наряди тих років - це справжня розкіш і дивовижна елегантність. Якщо десятиліттям раніше підкреслювати талію було не модно, то зараз моделі знову набули спокусливі вигини. Матеріал - частіше шифон і шовк, рідше мереживо. Силует повинен бути хвилясті, ефектно виглядає багатошаровість, всілякі драпірування, складки, асиметричний крій. Декольте невелике, нарочито скромне, як головний убір можна використовувати як шлейф, так і капелюшок з мереживними полями. Обов'язково підберіть оригінальні рукавички, нитка перлів, маленьку сумочку-клатч - і вуаля, образ світської левиці готовий!
40-е роки і їх чарівність
Повоєнні роки не можна назвати легкими, наречені не могли похвалитися багатими тканинами або обробкою, зате силуети весільних суконь радували витонченістю і жіночністю. Тюль, шифон, органза - в моді легкі тканини. У цей період початок утворюватися нова течія, так званий new look - моделі до щиколотки, пишні спідниці, яскраво виражена талія, закрите декольте. Більшість суконь було з довгим рукавом - дамам було складно подолати консервативність, зате зараз кожна наречена зможе підібрати ідеальну модель за всіма критеріями.
Користувалися популярністю і весільні костюми, після появи брючних костюмів все більше дам хотіли їх приміряти, деякі вибирали їх і для дня свого весілля, доповнюючи елегантними аксесуарами і підходящої зачіскою.
Весільні вбрання в стилі 50-х
У 50-ті роки популярність моделей по щиколотку і до середини ікри зросла ще більше. До них додалися яскраві і розшиті пояса, різні види декольте і оголені плечі. До речі, появою ретро-нарядів довжиною до щиколотки світ зобов'язаний Крістіану Діор, він справив великий фурор. Такі сукні прекрасно підходять дамам з грушоподібної фігурою, вузькими стегнами або класичними формами «пісочний годинник». Декольте закрите, наряд виглядає дуже ніжним і зовсім не вульгарним, часто такі сукні доповнювалися красивими розшитими жакетами або тренчами.
Весільні сукні Тетяни Каплун (Tatiana Kaplun)
Весільні сукні а-ля 60-е
Різноманітності стилів 60-х років залишається тільки позаздрити, дизайнери називають сукні тих років «розкішний мінімалізм». Саме звідти походить модний нині стиль «стиляги», нареченої вбираються в яскраві сукні без особливих декоративних оздоблень. Лаконічність крою, прості лінії, пишні спідниці трапецієподібної форми - нерідко такі сукні доповнювалися невеликим шлейфом або фатою, а також контрастним поясом. Декольте найчастіше - це човник або квадратної форми виріз. Так званий стиль «пін-ап» теж став модним саме в цей період. До речі, створювалися подібні моделі для дам з пишними формами, зате зараз їх може вдягнути наречена з будь-яким типом фігури.
До речі, в цей же період почалася повальна мода на весільну сукню-футляр, а-ля Одрі Хепберн. Ця знаменита актриса підкорила всіх не тільки своїм талантом, а й бездоганним почуттям стилю. Прості без особливої обробки наряди доповнювалися капелюшками, сумочками, рукавичками та іншими аксесуарами.
70-е і 80-і роки 20 століття
Мода циклічна і мінлива, але не цього разу. У 70-е і 80-і роки знову повернувся класичний фасон, а сукні рясніли мереживною обробкою. Наряди з невеликим рукавом-ліхтариком або приспущеними плечима, різними вирізами декольте, міні та міді сукні - експериментувати з образами минулого століття можна, скільки душі завгодно! Не зайвим буде підібрати підходящу зачіску, макіяж і аксесуари, тоді і образ буде досконалим!
Як бачите, вибір нарядів в стилі ретро дуже великий, це відмінна можливість зробити свій образ індивідуальним і незвичайним і на пару годин відправитися в захоплюючу подорож в далеке минуле!
Стиль ретро впливає і на сучасну весільну моду, в цьому легко переконатися, якщо подивитися модні тренди в статті Весільні сукні 2015 .
Що вже говорити про весільну сукню, яка повинна стати основою стилю?