Клейовий прокладки для дублювання деталей верхнього одягу
Кожен виробник одягу намагається знайти якісний клейовий матеріал. Асортимент Bosfor Textile пропонує не тільки дублерин ціна якого Вас приємно здивує, а й інші матеріали, покликані спростити для Вас процес пошиття одягу і надати готовим речам ідеальну форму і вид.
Нам, співробітникам одного з найбільших в Україні інтернет-магазинів тканин, доводиться часто чути від клієнтів питання: «Навіщо використовувати матеріали-прокладки при пошитті одягу?». Відповідь досить проста: використовуючи дублювання тканини клейовими матеріалами, Ви отримуєте на виході річ, яка ідеально і дорого виглядає, чудово тримає форму, добре переносить прання і щоденну експлуатацію.
Крім уже згаданого дублерина, прокладними прийнято називати матеріали, якими укріплюють краю виробів - поясів, кромки, борти, манжети, накладні кишені, планки з прорізами для петель і застібок і інші дрібні деталі верхнього одягу. А також використовують для збільшення міцності і додання певної форми виробам.
У швейному виробництві розрізняють такі види прокладок:
1. Клейові - спеціальні матеріали, які при нагріванні розплавляються і склеюють тканини.
- ткані з клейовим шаром (розтяжні в косому напрямку);
- неткані (щільно спресована суміш волокон, яка ідеально фіксує зрізи).
2. Неклеевие (трикотажні, використовують, як правило, для фіксації еластичних тканин).
Головний фактор, який впливає на підбір дублюючої тканини - це щільність матеріалу і потрібна конфігурація, яку прокладка повинна допомогти утримати. Отже, важким тканин потрібен тандем з щільними прокладними матеріалами, легким - з повітряними павутинням.
Важливо! Ні в якому разі не можна застосовувати клейові прокладки при виготовленні речей з рельєфною або ковзаючою поверхнею. Верхній одяг, яка, імовірно, буде схильна до постійного впливу тепла, вологи не терпить клейового дублювання.
Як не помилитися при виборі матеріалу прокладки?
- перевірка - гарантія успіху. Перед тим, як зробити покупку, розкладіть тканину і кілька видів прокладок. В ідеалі - проклеїти зразки на клаптики тканини і зупинити свій вибір на підходящої;
- міцність. Для верхнього одягу важлива міцність клейового з'єднання. Для важких, громіздких речей необхідний дублерин або ж щільний флізелін;
- повітрю - немає! Якщо між тканиною і прокладкою залишаються бульбашки повітря, починайте процес дублювання спочатку. Необхідно отпарить прокладку і проклеїти деталь, використовуючи хороший професійний прес. Тривалість операції - від 0,8 до 15 секунд, що залежить від щільності прокладки.
Отже, давайте вивчимо більш докладно позитивні і негативні риси кожного з популярних прокладок.
Дублерин. Являє собою клейовий шар на тканій основі. Вибирають в залежності від призначення. Марлевка найчастіше використовують при пошитті верхнього одягу, коли потрібно ущільнити тканину, і для теплих речей зі значною вагою. При його виробництві, на ткану основу наносять клейовий шар, що зовні нагадує тонку прозору плівку. Ширина дублерина в Босфор Текстиль - від 100 до 150 см. Головною перевагою цього матеріалу прокладки є те, що він прекрасно драпірується, не рветься, плавно лягає, не створюючи жорстких згинів, що дуже зручно при виконанні делікатного пошиття. Є у дублерина і недоліки. У порівнянні з повітряним флизелином, на дублерин ціна більш висока. Ідеальний цей матеріал прокладки в виготовленні комірців чоловічих сорочок, деталей з трикотажу-стрейч, зміцненні бортів піджаків і пальто.
флізелін це нетканий матеріал прокладки. Буває клейовий і неклеевой. Проводять на основі додавання поліестеру до целюлозним волокнам. Флізелін різної щільності використовують для виготовлення безлічі видів одягу. Що ж стосується клейового покриття, то воно може бути точковим або суцільним. Ширина флізелін коливається від 1 до 1,5 м. Майстри цінують матеріал за те, що його можна кроїти в будь-якому напрямку, а це дуже зручно при виготовленні дизайнерських речей. Але є у флизелина і мінуси. Легше рветься, куйовдиться, ламається при перегинах, може утворити «ребра», які особливо помітні на кромці одягу з тонких тканин.
Клейова павутинка, сітка. Відмітна риса павутинки в тому, що вона фактично повністю складається з клею. У нашому інтернет-магазині представлена 3-х видів: на папері, без паперової основи і в рулоні. Найчастіше використовують в процесі скріплення деталей вироби, приклеювання латки, пошиття суконь, виробів з тонкої бавовни. Клейову сітку (вона більш жорстка, на відміну від павутинки без паперу) застосовують в процесі пошиття костюмів і легких пальто. Плюс в гнучкості і фактичної універсальності цього матеріалу прокладки, мінус - в ювелірності і акуратності, якої вимагає робота з ним.
Клейка стрічка для тканини - долевіков. Основа такої стрічки - флізелін. При його виробництві флізеліновую стрічку додатково прострочують нитками. Це дозволяє використовувати для зміцнення горловини, низу моделі, пройми рукава, пояси. Допомагає вберегти краю вироби від розтягування.
Інструкція з дублювання тканини:
- розкладіть деталь на рівній поверхні виворотом до себе;
- вирізану за формою прокладку накладіть клейовий основою вниз;
- накрийте збірку бавовняною тканиною (сухою або вологою, в залежності від виду прокладки);
- використовуйте прес і дозвольте деталі охолонути.
Ознайомившись з перевагами і недоліками дублерина, флизелина, клейовий павутинки, долевіков і способом їх застосування, Ви зможете підібрати прокладку, яка найкраще підійде при шиття якісного і міцного вироби.
В інтернет-магазині Bosfor Textile Ви маєте чудову можливість придбати всі необхідні матеріали для пошиття вишуканих, ексклюзивних речей: від тканини, підкладки, прокладок до ниток і фурнітури. Не пропустіть свій шанс!
Нам, співробітникам одного з найбільших в Україні інтернет-магазинів тканин, доводиться часто чути від клієнтів питання: «Навіщо використовувати матеріали-прокладки при пошитті одягу?
Як не помилитися при виборі матеріалу прокладки?