Мастопексия - підтяжка молочних залоз?
Опущення молочних залоз (птоз) - природний процес, якому схильна груди жінки протягом всього її життя. Втрата обсягу і зміни форми особливо швидко настає після вагітності, годування грудьми або значного зниження маси тіла. Іноді форма молочних залоз пов'язана зі спадковими факторами, які часто впливають лише на одну грудь і ведуть до виникнення асиметрії.
Про наявність птозу молочної залози прийнято говорити в тих випадках, коли нижній край ареоли опускається нижче рівня подгрудной складки. В цьому випадку при нормальному або дещо зменшеному обсязі грудей може бути виконана підтяжка молочних залоз (мастопексія).
Операція полягає у видаленні надлишку шкіри і переміщенні соска з ареолою (темна шкіра навколо соска) вгору. Для цього запропоновано безліч способів, які поділяються відповідно до обраного напряму розрізу: операції з вертикальним рубцем, операції з косим шкірним рубцем, операції з Періареолярний розрізом, операції з Т-образним доступом, операції з фігурними доступами і ін. Кожен спосіб має свої позитивні і негативні моменти . У своїй практиці при незначному птозе I-II ступеня і невеликому обсязі молочних залоз виконую т Періареолярний мастопексію.
Після проведення втручання за даною методикою залишається єдиний малопомітний післяопераційний рубець, розташований на кордоні контрастних за кольором тканин (шкіра-ареола). При більш вираженому птозе виконую традиційну мастопексію з Т-образним доступом, або В-пластику (в зарубіжній літературі LM- пластику).
Перевагою такої операції є можливість створення більш природної форми грудей, недоліком - протяжний післяопераційний рубець у вигляді перевернутої букви »Т», який тим не менш практичний і повністю ховається в субмаммарний складці.
Іноді д ля досягнення кращого результату потрібно не тільки підтяжка, але і протезування грудей, з метою збільшення розміру, за бажанням пацієнта.
Інші новини розділу:

Версія для друку