Ергономіка гардероба: Принципи раціонального шопінгу в зарубіжному аутлеті за три години
Якщо ми потрапляємо в європейський аутлет, найчастіше у нас немає ні можливості, ні сил витрачати на покупки багато часу. Як зробити це ергономічно і купити все необхідне за три години, розповідає стиліст Юлія Королева , Яка ділиться з нами особистим досвідом закордонного шопінгу.
Наші вилазки за кордон частіше робочі або для подорожей. Якщо це не шопінг-тур, то час для покупок строго лімітований. У цій статті я поділюся власним досвідом, як зробити раціональний шопінг в аутлетах, якщо у тебе «на все про все» три години.
Пункт №1: Орієнтація на місцевості
Дізнатися адреси аутлетов, почитати відгуки і скласти шопінг-маршрут можна зробити ще до поїздки. Найчастіше аутлет розташовані по головній трасі недалеко від кордону. З великого міста в аутлет ходить транспорт, буває спеціальний (безкоштовний), в середньому розраховуйте на 10 євро в одну сторону.
Невеликі аутлет поблизу українських кордонів пропонують такі ж маленькі знижки і скромний перелік магазинів переважно спортивних і джинсових брендів. Тому любителям оригінальних знахідок краще відразу пропустити угорський «М3 Аутлет Полгар» (перевірено особисто).
Пункт №2: Правила аутлет-шопінгу
1. Найбільші знижки можна застати в кінці серпня - початку вересня і в січні-лютому, в Італії це спеціальні дати, затверджені на муніципальному рівні. 24-27 серпня ніч настає максимальних знижок, це найбільша сезонний розпродаж. В інший час знижки коливаються в районі 10-30%, і не обов'язково це будуть речі з минулих колекцій!
2. У мас-маркет, наприклад, завжди буде вішалка з пропозицією до мінус 80% від початкової ціни. Добре скидають ціну на останню річ в одному розмірі.
3. Додатково до вихідних (п'ятниця-субота) знижки ростуть, неділя в Європі (крім Італії) вихідний день.
4. Зайшовши в аутлет-село, познайомтеся з розташуванням магазинів, іноді преміум-бренди і мас-маркет розташовані окремо, так, наприклад, в Designer Outlet Parndorf у Відні.
5. Є ймовірність, що великим компліментом для вашого гардеробу будуть саме речі преміум-брендів, які ви не зовсім могли б собі дозволити за повну вартість. Наприклад сумка Gucci буде коштувати 200 євро, замість 400 за таку ж модель в Києві і інтернеті.
6. При кожній покупці вимагайте на касі такс-фрі - документ, за допомогою якого ви зможете повернути 20% вартості речі на кордоні. Мінімальна сума, від якої можливе повернення становить: у Німеччині - 25 євро, в Австрії - 75 євро, в Італії - 155 євро, в Угорщині - 48 000 форинтів.
Пункт №3: Що купувати
Намагайтеся витрачати бюджет на класичні якісні речі, які мають натуральний склад:
- кашемірові пальта і пуловери
- шовкові хустки
- вовняні костюми
- шкіряні взуття і сумки перевірених марок
- якісна косметика
До речі, про косметику: дещо ви можете почати доглядати вже в дьюті-фрі. Я не знаю, як вони це роблять, але духи за кордоном і в Україні по-різному тримаються і іноді навіть по-різному пахнуть (перевірено на собі). Якщо ваша мета - конкретна річ, придивились на офіційному сайті - починайте з неї, може статися, що доведеться відстояти чергу.
І про головне! Насолоджуйтесь, ходите без суєти, повністю занурившись в процес. В кінці подякуйте себе за те, що знайшли час і провели його з користю і задоволенням. Під час наших шопінг-турів ми ставимо це завдання на перше місце!
Фото: з особистого архіву Юлії Королевою