Джинси відзначають 140-річний ювілей

Джинсам & mdash; 140 років
Міжнародним днем джинсів вважається 20 травня. У цей день в 1873 році Лейба Штраус (Леві Страусс) отримав патент на виробництво "робочих комбінезонів без бретелей з кишенями для ножа, грошей і годин". Штраус вирішив шити штани з англійської парусини і збувати їх старателів на піку "золотої лихоманки". Барвником був обраний найстійкіший на той момент індиго. Перші джинси коштували 1 долар 46 центів. Це були штани з парусини зі швами, посиленими подвійний рядком, і з безліччю кишень. перша промислова партія розійшлася миттєво, і незабаром Страусс організував в Сан-Франциско фірму "Levi Strauss & Co".
Нові штани стали модним одягом для представників усіх вікових груп і станів. У 1926 році з'явилися джинси з блискавкою на ширінки, в 1981 році - моделі для жінок. Кількість варіацій постійно зростала.
До Росії джинси прийшли в кінці 50-х років минулого століття. Радянська влада порахувала їх одягом "стиляг", що поклоняються капіталістичної культурі. Тому модники добували їх у фарцовщиків, яких за спекуляцію могли посадити в тюрму на невизначений термін.
Тоді джинси були одягом для особливих випадків, їх не одягали на роботу. Їх берегли і заношувати до дірок, так як вони були дефіцитом. Їх, за радянською моді, варили і давали "напрокат" друзям.
Сьогодні джинси продовжують залишатися на піку моди. Моделі з деніму є в колекції практично будь-якого модного дизайнера. Як правило, брюки виконані з натуральних тканин і легко впізнавані.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Підписуйтесь на нашу розсилку