Повернення ІП особистих внесків за минулі роки
Див. також: розрахунок внесків ІП за будь-який період .
Освіта переплати у ІП
При доходах бізнесу понад 300 000 рублів на рік сплачується додатковий страховий внесок і становить 1% від суми, що перевищує цю суму.
Причини утворення переплати:
- Невчасно здана звітність (вважали за максималці до 150 000 грн.)
- Облік "витрат" на ССО доходи-видатки (вважали що суму можна зменшити на витрати).
- Облік "витрат" на ОСНО (вважали що суму можна зменшити на витрати).
У липні 2017 року оголосили "амністію" тим, хто запізнився зі звітністю за 2014-2016 роки на будь-якій системі - ССО, ОСНО, ЕНВД, ЕСХН і ін. Максимальний штраф знімуть (лист ПФР від 10 липня 2017 р № НП-30- 26/9994) якщо подати декларацію, навіть із запізненням.
Пенсійний фонд Російської Федерації у зв'язку із зверненнями відділень ПФР з питань про можливість переформування зобов'язань по страхових внесках, розрахованим виходячи з 8 МРОТ, за періоди, що минули до 01.01.2017, з урахуванням положень статті 20 Федерального закону від 03.07.2016 N 250-ФЗ "Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації та визнання такими, що втратили чинність окремих законодавчих актів (положень законодавчих актів) Російської Федерації у зв'язку з прийняттям Федерального закону" Про внесення змін до частини пе рвую і другу Податкового кодексу Російської Федерації у зв'язку з передачею податковим органам повноважень з адміністрування страхових внесків на обов'язкове пенсійне, соціальне та медичне страхування "повідомляє наступне.
Відповідно до частини 11 статті 14 Федерального закону від 24.07.2009 N 212-ФЗ "Про страхові внески до Пенсійного фонду Російської Федерації, Фонд соціального страхування Російської Федерації, Федеральний фонд обов'язкового медичного страхування" (далі - Закон N 212-ФЗ) відомості про доходи від діяльності платників податків за розрахунковий період і дані про виявлені в рамках заходів податкового контролю фактах податкових порушень платників податків, передані податковими органами до органів контролю за сплатою страхових внесків, є основ аніем для направлення вимоги про сплату недоїмки по страхових внесках, пені та штрафів, а також проведення стягнення недоїмки по страхових внесках, пені та штрафів. У разі, якщо у вказаній інформації відсутні відомості про доходи платників податків у зв'язку з неподанням ними необхідної звітності до податкових органів до закінчення розрахункового періоду, страхові внески на обов'язкове пенсійне страхування за минулий розрахунковий період стягуються органами контролю за сплатою страхових внесків у фіксованому розмірі, який визначається як твір восьмикратного мінімального розміру оплати праці, встановленого федеральним законом на початок фінансового року, за який сплачуються стор ахові внески, і тарифу страхових внесків до Пенсійного фонду Російської Федерації, встановленого пунктом 1 частини 2 статті 12 цього Закону, збільшене в 12 раз.
Виходячи із зазначеної норми, а також враховуючи, що Законом N 212-ФЗ не передбачено право органу контролю за сплатою страхових внесків проводити перерахунок зобов'язань, сформованих відповідно до частини 11 статті 14 Закону N 212-ФЗ, вважаємо, що у територіальних органів ПФР відсутні підстави для переформування зобов'язань по страхових внесках у разі подання платниками страхових внесків відомостей про доходи до податкових органів після закінчення розрахункового періоду і отримання від податкових органів відповідних зведений й про доходи після надсилання платнику страхових внесків вимоги про сплату недоїмки по страхових внесках, пені та штрафів в розмірі виходячи з 8 МРОТ.
У разі якщо платником страхових внесків відомості про доходи були представлені в податковий орган до закінчення розрахункового періоду, але не були передані в територіальний орган ПФР податковим органом, переформування зобов'язань щодо зазначеного платника страхових внесків вважаємо за доцільне.
Заступник Голови Правління
Н. В. Петрова
На ССО доходи мінус витрати ІП можуть вважати цей внесок з різниці між доходами і витратами (визначення Верховного суду РФ від 18.04.2017 № 304-КГ16-16937).
Також є рекомендації Мінпраці, згідно з яким ІП на спрощеній системі можуть при розрахунку додаткового внеску враховувати суму витрат (лист Мінпраці від 31.07.2017 № 17-4 / 10 / В-5861).
Внески можливо повернути за три останні роки - з 2014 по 2016 роки.
Витрати можна враховувати на основі цього постанови №27-П КС .
Внески можливо повернути за три останні роки - з 2014 по 2016 роки.
Див. також: розрахунок внесків ІП за будь-який період .
Повернення внесків без суду
В ИФНС спишуть заборгованість по страхових внесках ІП, яким нараховано суми виходячи з 8 МРОТ (федеральний закон від 28.12.2017 № 436-ФЗ). Але для цього потрібно подати звітність за минулі періоди (якщо не подана).
Фахівцям ПФР рекомендовано перечитувати внески підприємцям, які звернулися в ПФР з відповідною заявою. Якщо відділення Вашого ПФР відмовляється у виплаті надміру сплачених внесків, то доведеться звернутися в суд - судді масово приймають позитивні рішення по таких справах на користь ВП.
Зразок заяви на повернення особистих внесків. Файл * rtf (Word), розмір файлу 167 КБ .
Зразок заяви на повернення особистих внесків. Файл * rtf (Word), розмір файлу 167 КБ .
До заяви необхідно додати пояснення в довільній формі, в ньому вказується причина виникнення переплати. Необхідно привести рачетов платежу з різниці доходів і витрат і необхідно вказати на судові рішення у таких справах. Обов'язково додайте до цих документів копії податкових декларацій за вказаний період.
Зразок пояснення до заяви. Файл * doc (Word), розмір файлу 55 КБ .
Зразок пояснення до заяви. Файл * doc (Word), розмір файлу 55 КБ .
На розгляд заяви в ПФР буде потрібно десять днів - в результаті буде або повернення переплати, або відмова у вимозі. При згоді пенсійного фонду гроші будуть перераховані на Ваш рахунок податковою службою (з 2017 року внесками завідує ФНС), позитивне рішення їм буде направлено на наступний день.
Якщо ПФР відмовлять в поверненні переплати, то необхідно звертатися до суду.
Повернення внесків через суд
Опротестувати рішення Пенсійного фонду можна протягом трьох місяців після того, як Ви дізналися (або повинні були дізнатися) про відмову.
Можливо три варіанти, з яким вимогою йти в суд (п. 4 ст. 198 АПК РФ):
- Відмова ПФР в поверненні зайвих внесків за минулі роки (після звернення до фонду).
- Оскарження вимог Пенсійного фонду або ИФНС про сплату внесків або рішення про безспірне списання. Таку заяву подавайте, якщо не платили внески, і з вас їх стягують.
- Звернення до суду з вимогою зобов'язати ПФР перерахувати внески ІП за минулі роки (без звернення до фонду).
У позовній заяві до суду необхідно вказати позитивні рішення за аналогічними спорах. Також необхідно в позовній заяві зобов'язати ПФР відшкодувати витрати на юристів, це необхідно підтвердити документами про витрати, які прикладіть до заяви.
Держмито - 300 рублів (подп. 3 п. 1 ст. 333.21 НК РФ), їх поверне ПФР, якщо суд прийме Вашу сторону (ч. 1 ст. 110 АПК РФ).
Після винесення рішення на Вашу користь Пенсійного фонду має право оскаржити його - протягом місяця. Якщо цього не буде, то рішення набуде чинності і ПФР передасть дані про повернення податківцям, які і повернуть Вам гроші.
Повернута сума внесків вплине на розрахунок податку за ССО - надалі буде нараховуватися додатковий внесок ІП на різницю між доходами і витратами.
Див. також: розрахунок внесків ІП за будь-який період .