«Не вірять, що вони з вати». Незвичайні ялинкові іграшки виготовляє мешканка Барановичів
- «Вата не б'ється, і з нею легко працювати»
- На Діда Мороза пішов майже місяць
- Захоплююче і не дуже затратно
Мешканка нашого міста Світлана Мінаєва рік тому захопилася створенням ялинкових прикрас з вати. Вона розповіла, з чого почалося її хобі, скільки часу потрібно, щоб зробити ляльку, і чому вибрала стиль 30-х минулого століття.
Світлана Мінаєва - перукар. Рукоділлям вона захопилася кілька років тому. Почала з створення кошиків і шкатулок з газет. Освоївши цю навичку, Світлана вирішила спробувати створити щось нове.
- В минулому році з газет я зробила різдвяний вінок. Хотілося прикрасити його не звично кулями, а чимось особливим, незвичайним. Почала шукати ідеї в інтернеті. Випадково натрапила на ватяні іграшки і вирішила спробувати, - розповідає майстриня.
РЕКЛАМА
«Вата не б'ється, і з нею легко працювати»
Братися за першу іграшку, каже Світлана, було не страшно.
- Вата - не той матеріал, за який варто хвилюватися: вона не б'ється, з нею легко працювати, і коштує вона недорого. Мої перші іграшки були невеликими - кілька сантиметрів в діаметрі, і простими: чобітки, яблука, пташки, - пояснює вона.
Потім Світлана вирішила вдосконалюватися в створенні іграшок з вати. Знайшла в інтернеті майстер-класи зі створення ляльок і почала експериментувати. Ляльки з вати - це вже більш копітка робота. На їх створення йде 2-3 дні. У каркасі цих іграшок є дріт, яка в процесі дозволяє змінювати їх форму - зігнути руку або ногу. Коли іграшку трохи розмочують клеєм, вона стає гнучкою і податливою.
- Робити першу ляльку було хвилююче. Адже це вже зовсім інше, не яблуко або пташка. Окрема розмова - лялькові особи. Я знаю, що деякі майстрині використовують голови від гумових ляльок. Я ж зробила зліпок з особи дочкиной ляльки і тепер відливаю особи з суміші крохмалю і клею, - розповідає Світлана.
Всі її ляльки стилізовані під 30-і роки минулого століття. Такий вибір Світлана зробила тому, що, по-перше, такі ляльки зараз дуже популярні, по-друге, їй самій подобається, як вони виглядають.
РЕКЛАМА
Процес створення ватного Снігура.
На Діда Мороза пішов майже місяць
У Світлани ціла серія ляльок, якими вона прикрашає будинку ялинку. Серед них, наприклад, є дівчинка з казки «12 місяців». Є і Дід Мороз майже 30 см у висоту. Таку іграшку, каже рукодільниця, на ялинку не повісиш, але прикрасити квартиру нею можна.
- Великі іграшки робити складно: потрібно правильно розрахувати пропорції, щоб вони і виглядали добре, і могли стояти. Через це Діда Мороза я робила майже місяць: було страшно зіпсувати. Особливо довго довелося возитися з верхньою частиною, - розповідає Світлана.
У планах рукодільниці зробити ще Снігуроньку і велику ляльку-бариню в пишній сукні з оборками.
Захоплююче і не дуже затратно
Своє хобі Світлана вважає захоплюючим і не дуже витратним. Всі необхідні складові доступні. Найбільше вкладення - це фарби.
- Я купую професійні, тому що акуратно розфарбувати іграшку гуашшю практично неможливо: коли засохлу гуаш починаєш покривати лаком, вона розмазується, - пояснює майстриня.
Іграшки Світлана дарує знайомим. Каже, люди не вірять, що це вата: одні вважають, що іграшки з пінопласту, інші - з пап'є-маше, треті - з пластмаси.
- Періодично я замислююся про те, щоб перетворити хобі в бізнес, але для цього доведеться залишити мою основну роботу. Створення іграшок забирає багато часу.
Що потрібно для створення іграшки з вати:
- вата (краще вибрати ту, яку продають листами);
- клей ПВА;
- фольга;
- фарби;
- акриловий лак.
Автор: Катерина БУБЕН, Євген Тіханович