Вишивка гладдю - історія мистецтва
Техніка вишивання гладдю знайома нам ще зі шкільної лави, коли на уроках праці копіткі стежки вимальовували химерні сюжети. Поряд з іншими видами вишивання, гладь і раніше цікавить рукодільниць!
Купуючи набори для вишивання гладдю , Ви відкриваєте для себе світ правильних ліній, сяючого блиску ниток і неперевершеного результату. Картинами, вишитими в техніці гладдю, можна милуватися без зупинки! Цікаво, що перші приклади вишивки, доступні сучасній людині, налічують вік до 2 тисяч років. Існує маса версій виникнення вишивання і окремих технік зокрема.
Говорячи про вишивку гладдю, вчені схиляються до думки, що вона зародилася в Китаї 6-го століття до н.е. Висока сословье жителів піднебесної захоплювалося прикрасою своїх убрань через вишивку. Особливо вишукано виглядала вишивка шовковими нитками по шовковій тканині. Традиція вишивки повільно, але впевнено перекочувала в Японію. Є приклади вишивки золотими і срібними нитками, а також волоссям. Такі роботи добре збереглися і можуть з достовірністю розповісти нам про традиції і смаки жителів минулих епох.
Завдяки динамічному розвитку Великого Шовкового Шляху, вишиті тканини і готові роботи потрапили в Європейські країни. Мода на неординарну одяг, вишивання окремих предметів і створення своїми руками предметів мистецтва стрімко поширилася по континенту. Саме в цей період створюються легенди, що згадують вишивку, пишеться «Іліада», де Олена допомогою вишивки бій троянців з греками на тканому полотні. Свою лепту в розвиток всіх видів вишивки вклали візантійські майстри. З умовно жіночої сфери вишивка перекочувала в бойову. Відтепер фрагменти вишивання могли прикрашати кінську збрую, одяг воїнів різних рангів.
Говорячи про вишивку на Русі, можна сказати, що основні правила і традиції даної техніки залишилися незмінними. Істотно покращилися лише матеріали для роботи і можливості реалізації задуманого. Рукописні схеми розроблялися і передавалися від рукодільниці до умільці, дбайливо зберігалися і використовувалися багаторазово.
Сьогодні для майстринь відкритий цілий світ можливостей! Прогулюючись по сторінках каталогу, можна знайти будь-який сюжет і вишити його при мінімальних зусиллях! Набори для вишивки гладдю відрізняються реалістичністю, об'ємністю деталей і простотою виконання. Основними характерними рисами вишивки гладь є:
- Можливість вишивання робіт як новачком, так і дослідної майстринею
- Простота техніки, освоїти і застосувати її на практиці може будь-яка людина
- Багатий асортимент сучасних розробок
- Зручність комплектації наборів всім необхідним
- Інструкція, що відповідає на всі питання в ході робочого процесу
Вишивку гладдю по праву можна назвати одним з різновидів мистецтва. Дотримуючись правил, виконуючи стібки правильно, позитивний результат не змусить себе довго чекати. Робота копітка, як і будь-який вишивання, вимагає уважності, посидючості та вміння зосереджуватися на виконанні завдання.
Озираючись назад, ми можемо переконатися в тривалості шляху, який пройшла вишивка в цілому, і техніка гладдю зокрема. Історичні події змушували творчість пристосовуватися, видозмінюватися, але зберігати при цьому саму суть рукоділля - внутрішнє сяйво кожної з робіт. Будь-яка вишивка буде зігрівати і дарувати радість, якщо вона наповнена любов'ю майстри, що вклав в неї частинку себе.