Ловимо язя. Кращі насадки
Язь досить велика і ненажерлива риба, яка відмінно ловиться на всілякі рибальські снасті. Спіймати його не складе ніяких труднощів, якщо грамотно вибрати місце, підготувати відповідну снасть і запастися різними наживками.
Дуплет на 2-Крючкова донну оснастку. Фото автора.
Але якщо з першими двома пунктами все більш-менш зрозуміло, то вибір наживки часто викликає у рибалок величезна кількість питань. А між тим є багато наживок, без яких досвідчені рибалки просто не виїжджають на язя. Саме про них і поговоримо.
Черв'як. Універсальна наживка, що дозволяє ловити як язя, так і решту велику рибу. Дуже часто ігнорується дрібницею і дозволяє рибалці дочекатися підходу трофея. На гачок нажівляется як по одному, так і пучком з 2-3 штук.
При лові пасивної риби прекрасні результати показує пензлик з 3-4 невеликих шматочків хробака.
Опариш. При активному клюванні великої риби можна насаджувати по 12-15 штук на гачок №10. Якщо риба примхлива або ловиться невеликий язь, знадобиться гачок №16 з насадженими на нього 1-2 личинками.
Читайте матеріал "Як правильно вибрати опариша"
Мотиль. Прекрасна наживка для ранньої весни і пізньої осені. Показує відмінні результати при лові примхливої і обережною великої риби.
Ручейник. Ідеальна весняна насадка, так улюблена великої річковою рибою. Величезним її перевагою є те, що добути її можна прямо в точці лову, в прибережній водної рослинності.
Консервована кукурудза. Прекрасна насадка для лову саме великої риби. Кукурудзу також можна використовувати в якості прикормки;
Розпарений горох. Ще одна рослинна насадка, добре відома багатьом рибалкам з глибинки. Цілісний горох в оболонці замочується на добу у воді, після чого вариться один годину на повільному вогні. Отримана насадка повинна залишатися цілою зовні і м'якою всередині. Чіпляється горошина на гачок таким чином, щоб жало стирчало зовні. Також горох використовується в якості прикормки і приманки - як розсипом в точку лову, так і шляхом закочування в глиняні кулі.
Зелений коник. Прекрасна наживка в літню спеку, коли язь і голавль дотримуються нависають над водою кущів і ласують потрапили на воду комахами. Для лову застосовують легке болонське вудилище без грузила і поплавця, до волосіні якого прив'язаний гачок з довгою цівкою. Якщо ж потрібно дальній кидок, в хід йде прозорий поплавок Сбіруліно, що приймається рибою за звичайний повітряний міхур.
Я намагаюся обзавестися перед риболовлею усіма цими насадками (нагадаю, що ручейник і мотиль наживки сезонні), і мені важко пригадати дні, коли я залишився взагалі без клювання. Для мене язь - риба досить зрозуміла, що не вимагає до себе особливого підходу. Риба як риба. Так що, дерзайте, і язь незабаром виявиться у вас на гачку.
Олексій Рашевич 18 липня 2017 о 01:32