Ловля ляща. Місце, де водиться лящ. Де шукати ляща?
Зміст (згорнути)
Особливості Лещової риболовлі
Лящ - це саме та риба, на пошуки якої більшість рибалок - любителів відправляється на водойми. Він виділяється з інших прісноводних риб специфічним високим і притиснутим з боків, покритим товстою, щільно обсаджений лускою тілом.
Тому навіть початківцю рибалці любителю сплутати його з іншою рибою буде досить складно.
Будучи обережним і хитрим, лящ, змушує рибалки досконально вивчати його звички, знати місця проживання і мати великий досвід лову.
Ловля ляща досить захоплююче і цікаве заняття, тому правильний вибір місця майбутньої риболовлі істотно вплине на кінцевий результат.
Поширений лящ досить широко, зустрічається практично у всіх річках, заливних і великих озерах Середньої і Східної Європи.
Виняток становлять малі кам'янисті і швидкі річки. Віддає перевагу знаходиться у дна, у глибоких заводях, ямах і затоках, в тихій і теплій воді, з піщано-мулистим або ж глинистим дном. Як правило, годується поблизу місць проживання.
Взимку зграї лящів, як правило, розташовуються в районі глибоких свалов, поруч з ярами і руслами.
Якщо максимальна глибина акваторії, де мешкає лящ не більше 10-12 м, то вважає за краще знаходитися в місцях з максимальними глибинами.
Залишення місця зимівлі може змусити тільки кисневе голодування. Тоді зграя йде на мілководді, де вміст кисню у воді більше або починає рухатися в бік джерел, усть струмків і річок, що впадають у водойму.
Техніка і тактика лову ляща
Досить часто лящ годується на входах у затоки, вночі виходить на глибини 4-5 м, за умови наявності хорошої кормової бази. Але самим улюбленим місцем великих зграй є звали, що чергуються з рельєфним дном.
Рухаються лящі виключно за відомим лише їм маршруту, часом обходячи перспективні ділянки, де без серйозної підгодовування його дочекатися неможливо.
В інших місцях, щоб затримати зграю, вистачає раз в два годину в лунки знаходяться в радіусі 5 м опустити годівницю з підгодовуванням.
В середині зими на незвіданому водоймі ляща виявити досить складно. Часті випадки, коли риба бере в певні години на кордонах бровок при несприятливих метеорологічних умовах.
Найчастіше, відшукавши перспективний звалювання або бровку, рибалка змушений підгодувати 20 і більше лунок, щоб домогтися результату.
Категорично не рекомендується підгодовувати одну ділянку і лунки розташовані на одних глибинах поблизу один від одного.
При перших проявах танення крижаного покриву, лящі, переміщаються до берега в район гирла річок і струмків, що несуть талу воду, в місця багаті травою і чагарником.
Підійде і замулений берег, з поступовим збільшенням глибини. У цей період лящ досить активний, тримається в районі тихих місць, на малих, прогрітих сонцем глибинах.
З цих місць і варто почати пошук ляща. Улюбленими місцями великого ляща навесні можуть бути і мілини багаті черепашником.
У тому місці, де спійманий, буде подлещик, великі шанси зловити і трофейні екземпляри.
Весняне клювання зазвичай триває до кінця квітня, потім різко припиняється, так як в травні у ляща починається нерест . І вже з початку червня, після того, як лящ віднереститься, починається скажене клювання.
В який час доби найкраще ловити ляща?
Влітку лящ може годуватися майже весь день з невеликими паузами, а з настанням темряви, виходить з глибин на неглибокі плеса і мілини вкриті травою.
Але в більшості випадків лящ вночі буде перебувати на підводних пагорбах і височинах, оточених з усіх боків глибокими ямами.
Інтенсивне клювання спостерігається до 9-10 годин ранку, після йде на місця основної стоянки. У спекотні дні лящ практично не залишає глибини в денний час, але ввечері з настанням сутінків обов'язково здасться на мілководді.
У цей період можлива міграція до навітряного березі. Якщо у водоймі підживлення йде за рахунок ключів або струмків, то має сенс пошукати рибу в цих місцях.
З приходом осені і відмиранням донної рослинності лящі проявляють помітну активність. Протягом двох-трьох тижнів він посилено годується не протязі всього світлового дня.
Найбільш перспективним місцем для лову буде водойма з мулистих дно, з поросла очеретом береговою лінією, поблизу брівок і підводних ям. Ловити варто в ясну, хорошу погоду, як правило, рано вранці або вночі - з дна ближче до берега , а вдень - на глибині .
при різкому перепаді тиску ловити варто в підлогу води.
Крім того важливим складовим успіху лову ляща буде вивчення його біоритмів в районі лову й улюбленого раціону.
В який час доби найкраще ловити ляща?