42 вироби МАЛЮКАМ (для дітей 1-3 років).
- ПАКЕТ виробів №1
- ідея перша
- Падалка з фарбами
- ідея третя
- ідея четверта
- Ідеї виробів
- ПАКЕТ ІДЕЙ №2
- ПАКЕТ ІДЕЙ №3
- Читайте НОВІ статті на нашому сайті:

Добрий день. Сьогодні я публікую скарбничку ідей для дитячих виробів. Думаю, це буде не остання стаття виробів для самих маленьких, так що залишайтеся з нами - попереду буде багато нового. Щоб все ідеї були систематизовані (як я люблю), я вирішила все вироби розкласти по віковим групам. Так вам буде зручно вибрати виріб - під вікові можливості вашої дитини. Роботи зібрані в цій статті - це вироби для самих маленьких, вони прості в реалізації і зрозумілі малюкові від 1 року до 2 років. Тут ви знайдете творчі завдання, в рішення яких навіть маленька дитина зможе взяти найактивнішу участь.
Всі знайдені мною вироби для малюків я розклала по 3 пакетам:
- Падалка, в яких потрібна фарба.
- Прості вироби-аплікації з паперу.
- Падалка-аплікації з ватних дисків.
- Падалка-експерименти (доступні досліди для малюків).
Так вам буде простіше підібрати виріб під той матеріал, який у вас є в наявності. Навіть якщо немає кольорового паперу, можна зробити саморобку з газети, з ватних дисків (які завжди є в маминій косметичці), з туалетного паперу або столових серветок і т.д.
Отже давайте приступати.
ПАКЕТ виробів №1
(для най менших)
РОБОТА З ФАРБОЮ.
Маленькі діти 1-2 років дуже люблять працювати з фарбами. Батьки не завжди люблять. А діти завжди. Треба якомога частіше давати дітям фарби. Не лінитися. Створювати середовище, де дитина може працювати без того, щоб ви побоювалися за чистоту меблів. Виділіть, йому кут на кухні і окрему одяг - ту що не шкода бруднити - назвіть це костюмом художника і завжди одягайтеся в цей комплект, перед фарбувальними роботами.
Зараз я покажу 5 цікавих технік роботи з фарбами, що підходять для дітей 1-2 років.
ідея перша
пальчикові вироби.
Ось нижче приклад найпростішої вироби для дітей, яким навіть 1 року не виповнилося. Таку саморобку добре робити в травні-червні, коли малюк вже захоплено зіткнувся з першими в своєму житті кульбабами-пушистиками. Дитина із задоволенням буде створювати впізнаваний образ знайомого йому квітки.
У кришки від банок (плоскі блюдечка, тарілочки від квіткових горщиків) розводимо фарбу (рецепт нижче).
Ваш малюк вмочує пальчик у фарбу і тикає в картинку. На аркуші паперу у вас вже повинна бути намальована КРУГЛА КОРДОН - окружність кульбаби (окружність тіла Бараша на іншій роботі-поделке). За цю межу дитина не повинна виходити. Для малюка 1-2 років це теж важка задача - але він повинен впоратися.
Дітям дуже подобається повторювати одне і те ж дію. Повертатися до однієї і тієї ж діяльності повторно. (Тому вони люблять рекламні ролики. Тому вони люблять коли їм читають одні й ті ж книжки, або ставлять один і той же диск з мультиками).
Тому можете цей метод палацовий фарбування пропонувати в різних нових ідея виробів. Наприклад акваріума з рибками. Ви делати таку саморобку самі, показуєте дитині - ОБОВ'ЯЗКОВО !!! повинна бути наочна виріб-зразок, інакше дитина не зрозуміє до чого треба прагнути. А на другому аркуші - вже для дитини - малюєте силует порожнього акваріума. Дитина дивиться на зразок і у нього виникає образ того результату який він повинен отримати. І тоді він зрозуміє що потрібно робити - Спочатку ви своєю рукою натикається і покажіть як вибудовувати відбитки в рівні ряди.
ФАРБА для таких робіт може бути пальчикової. Або гуаш. Акварель не підійде.
ЯК ЗРОБИТИ пальчикові фарби.
Пальчиковую фарбу можна ЗРОБИТИ САМИМ - для цього звичайну гуаш змішуємо з клеєм ПВА. Так фарби стає набагато більше, і гуаші вистачить надовше. Фарбу змішуємо на палітрі - це найзручніше. Поклали на палітру по крапельці гуаші різного кольору і потім на кожен крапельку налили клею ПВА - і перемішали зубочистками. Отримали повну палітру яскравих пальчикових фарб. З перевага ще й у тому, що сохнуть вони краще і потім після висихання фарба залишається яскравою і густий за кольором.
Плюс відкрию вам СЕКРЕТ - клей ПВА найкраще купувати в будівельних магазинах. Там він продається в літрових відерцях. Рубль скаче, тому скажу в доларах - за півтора долара ви купите літр клею ПВА в будівельному магазині - або за півтора долара ви купите 3 маленьких баночки шкільного клею ПВА (всього 45 грам). Порівняйте 45 грам і 1000 грам за ті ж гроші. Будівельний ПВА і канцелярський ПВА нічим не відрізняються один від одного - у них один і той же хімічний склад.
Ще цим пальчикових методом добре малювати крону дерева. З листочками. Або одну гілочку. Гілочку малюєте ви -а листочки на гілці малює дитина. І пташок теж. Ви тільки домальовує ніжки, клювики і очі. Виходить гарна і доступна виріб для самих маленьких дітей.
Можна розфарбувати фарбою відразу всю долоню і зробити відбиток золотої рибки в акваріумі або виріб сову на гілці дерева. Очі можна приклеїти прямо на фарбу (в ній вже доданий клей ПВА - все відмінно клеїться).
До такої рибку можна домалювати зелені водорості (теж пальчикових способом). І на дні натякають сірих блакитних і коричневих відбитків-камінчик.
Пізніше я напишу окрему статтю по виробам з відбитка долоні. Це дуже велика тема, і я хочу розібратися в ній докладно і повноцінно.
Падалка з фарбами
Для най менших
картопляні штампи.
З картоплі (або яблука, або морквини - вона довга і її зручно тримати дитині в 2 роки) робимо фігурний штамп-печатку. На дно тарілочці капає гуаш - на гуаш наливаємо трішки клею ПВА - розмішуємо все в кольорову густу кашку. За бажанням можна в фарбу додати трішки борошна - так фарба буде густішим і відбитки від неї будуть жирні і соковиті.
Вмочаємо фігурний зріз картоплі в фарбу. І залишаємо барвистий відбиток на папері. Ось нижче ідея вироби з красивими тюльпанами, картинка з совами на гілці.
Також штамп можна вирізати з шматка поролоновою губки для миття посуду. З квадратного шматочка поролону-штампа можна зробити саморобку коктейль
З картону вирізаємо обриси склянки. Губкою-квадратом робимо відбитки крижаних кубиків в коктейлі. Приклеюємо соломинку (на клей ПВА або на пластилін). І на верх кріпимо часточку лимона - це може бути засушений лимон. Або аплікація-лимон з кольорового паперу.
ідея третя
Для дітей 1-2 років
штампи помпончікі.
А ось виріб для дитини одного року, де в якості штампа використовується помпон і прищіпка-тримач. Пам'ятайте що гуаш ми змішуємо з клеєм ПВА - так ми добиваємося густоти фарби і додатково така клейова фарба може приклеїти на себе додаткові атрибути, у вигляді блискучої вироби або паперових аплікацій-вставок.
Якщо у вас немає покупних помпончікамі, то ви можете зробити їх своїми руками. Ось нижче простий спосіб: намотали на вилку в'язальні нитки. Просмикнули між середніми зубцями кінці нитки і щільно зав'язали вузлик. Під вилку підсовує ножиці і робимо розріз - і з іншого боку теж розрізаємо пучок ниток. Виходить помпон - беремо білизняний прищіпку, вона буде держалкой для помпона.
Які ідеї виробів можна робити з штампів-помпонів:
- жовті відбитки курчат, і будь-які інші пташенята в гнізді (так як фарба змішана з клеєм ПВА, то на мокрий відбиток ви відразу можете покласти дзьоб, очі з паперу - вони моментально приклеются).
- яскраві кульки морозива, в намальованою вами заздалегідь вазі,
- гусеницю з ланцюжка круглих відбитків.
А на новий рік ваш маленький дитина 1-2 років зможе самостійно, своїми дитячими руками, зробити ось таку ялинку -з яскравими новорічними кульками.
Ці помпончікі на прищіпках після вироби потрібно відмити від фарби і висушити в розпушений стані. І вони ще не раз вам послужать для створення простих і яскравих виробів для маленьких дітей.
ідея четверта
трафарети з туалетного рулончика.
Також ви можете зробити цікаві штампи для відбитків з рулов, що залишилися від використаного туалетного паперу. Можна верхівку рулону нарізати соломкою і розсунути промінчиками в різні боки. Такий штамп підійде для створення вироби з яскравими квітами-айстрами, або вироби на День Перемоги - такий відбиток схожий на святковий салют.
Згинаючи круглий розтруб рулончика ви можете створити штампи з контурами будь-яких геометричних фігур. Дітям 1-2 років дуже сподобається малювати візерунки, використовуючи такі готові шаблони.
Ідеї виробів
для малюків 1-2 років
картини з воском.
Цю техніку люблять всі діти. Тому що картинка на такий поделке з'являється сама собою. Ось як це відбувається. Дитина отримує чистий білий аркуш, на якому ніби-то нічого не намальовано. Малюк вмочує пензлик у фарбу, починає зафарбовувати лист - і на ньому виникає картинка - білі обриси цікавого контуру. Наприклад, павутина. Залишається домалювати тільки павучка на ниточці.
Єдина робота вихователя (або одного з батьків) - це заздалегідь намалювати воском обриси майбутніх захованих об'єктів. Давайте розберемося як це робиться.
Як зробити таку картину. Беремо чистий аркуш - кладемо його на добре освячений стіл, щоб ми самі видили лінії які будемо малювати безбарвним осколком свічки. Підійде парафінова або воскова свічка світлого відтінку. Також підійде білий воскову крейду - але тільки той, в якому побільше жиру.
Малюємо шматочком воску (або парафіну) наприклад підводних жителів - медуз, китів, креветок, черепах.
Потім віддаємо цей листочок дитині. У тарілочці замішіваем фарби різних відтінків морських глибин (блакитну, фіолетову, синю, чорну) і дозволяємо дитині зафарбувати цей білий аркуш так як йому хочеться. Говоримо що тоді він дізнається хто там живе. І в міру зафарбовування під пензлем маленьког про художника оживають мешканці водного царства.
Які ідеї виробів для маленьких дітей можна реалізувати в цій восковою технікою.
- Білий зайчик під засніженій ялинкою.
- Біла кішка, що сидить на паркані в сутінковий вечір.
- Білі сніжинки, на тлі яскраво-синього неба.
- Морозні білі візерунки на темному віконці.
- Білий сніговик і замети зимовим синім ввечері.
Реалізуйте запропоновані варіанти, придумуйте свої вироби для малюків. І радійте спільної творчості. Раннє дитинство - золота пора. Потім ви будете згадувати ці вечори, удвох пліч-о-пліч, забруднені в фарбі руки і старанне сопіння і довге очікування тата, неподозреваемие такий шикарний сюрприз.
ПАКЕТ ІДЕЙ №2
вироби-аплікації
Для дітей 1 року і 2 років.
Чим менше вік дитини тим простіше повинна стояти перед ним завдання. Але в кожної простої задачі є складні моменти - є те розумовий завдання, яке дитина повинна намагатися зробити сам.
Дитина ще погано оріентруется в світі словесних інструкцій, тому пояснювати йому тільки промовою - це мало. Потрібно самим вам показати залежність речей (деталей аплікації один від одного) і обов'язково показати які можуть бути помилки.
Робіть самі, потім ламайте і запропонуйте дитині вам допомогти зібрати виріб заново.
Наприклад, ось на фото нижче ми бачимо завдання по створенню аплікації гусениці. Тут ви самі намалювали вигин майбутньої гусениці - і перед дитиною поставлено завдання вдіяти не довільну гусеницю -а покласти все детальки саме на цю лінію. Спочатку зробіть все разом з ним - без клею.
Потім Зруйнуйте саморобку і вдаючи що забули як все треба робити правильно - дитина з радістю допоможе вам «згадати» як укладати деталі.
Дітям 1-2 років подобаються БАГАТОШАРОВІ аплікації - де шари з кольорових фігурок накладаються один на одного. Як наприклад кола або сердечка на поделке-равлику з фото нижче.
Також маленькі діти люблять аплікації з елементами зігнутий навпіл паперових дисків. Половинки можуть бути вушками у собаки або свинки, або бути половинками сонечка або хруща.
Дитина любить укладати Об'ємні деталі вироби - доповнювати дизайн вже напівготової вироби. Наприме у вас вже є силует овечки, наклеєний на зелений фон. І є скомпанние паперові модулі-грудочки. Завдання дитини «одягнути» овечку, щоб вона не мерзла.
Ви можете наклеювати гриву з коричневих ниток конячці з картону, пір'ячко мамі курочки з білих пучків ниток.
Завжди обігравати вироби, розповідайте про персонажа. Ось дитині вже запропонований готовий їжачок, він прийшов в гості, його треба пригостити яблучками. Тільки як він їх розвіє, у нього немає колючок, щоб зачепити яблучка. Завдання дитини додати їжакові колючки (з нарізаною соломи, з нарізаних ниток, сухої трави). І на ці колючі місця наклеїти яблучка - подарунки їжакові.
Маленьким дітям 1-2 років потрібно пропонувати невеликі за площею вироби - інакше він втомиться укладати так багато модулів (катишков або обривків) на силует вироби. Тому працюйте в парі з дітьми, допомагайте тим, хто відстає - хваліть і підбадьорюйте - це буде стимулювати дітей працювати з великим задоволенням і творчим азартом.
Обривності Аплікація теж дуже подобається маленьким дітям раннього віку. Діти 1-2 років люблять рвати папір на шматочки. Ви можете нарвати довгі смужки, а вже сам дитина кожну смужку сам нарве на клаптики. І зробить, наприклад, ось таку милу сову. Чим менша дитина, тим легше повинна рватися папір. Краще заздалегідь зім'яти папір - потім розрівняти, по митим лініях папір буде легше обриватися в дитячих рука.
Потім ви можете навчити малюка рвати довгі вузькі смужки - довго і повільно тягнути папір. І потім зробити зі смужок травичку - і на травичці поселити мурах (3 відбитка пальчиків чорними фарбами). Або заселити траву сонечками.
ТЕМАТИКА дитячих виробів в такому віці повинна бути близька дитині. Йому подобається все маленьке, миле (пташки, мурашки, сонечка) і солодкі частування - морозиво, цукерки, кексики-аплікації з паперу.
І у віці 1-2 роки дуже велика у дітей зв'язок з мамою. Тому для нього дуже важливі і цікаві вироби з тематикою МАТЕРИНСТВА «мама і малюк» - курочка і курчата, пташка мама і пташеня, слоника і слоненя і т.д.
ПАКЕТ ІДЕЙ №3
Падалка для дітей 1-2 років
з ватних дисків.
Ніжні вироби для малюків, виходять з м'якого пухнастого ватного диска. Тут відразу ціле гніздо пташенят. Вата легко клеїться на клей ПВА. Кладемо калюжку клею на папір і зверху укладаємо диск.
Диски легко фарбувати гуашшю або аквареллю (поролоновою губкою). Сохнути за ніч і можна робити саморобку.
З пластиліну можна додати елементи - гребінець і дзьоб. Ви самі катаєте кульки пластиліну а ваш малюк ліпити їх натискаючи пальцем, потім дотисне самі.
До ватним дискам з кольорового паперу можна додавати будь-які елементи, і домальовувати ніжки.
Ось білий зайчик з ватних дисків - круглих і половинок. Очі і ніс у нього теж з пластиліну. А вуса з макаронів-спагетті.
Можна в вашу спільну з малюком виріб-аплікацію додати будь-який природний матеріал.
З ватного диска можна вирізати будь-яку фігурну форму. Ось звичайними ножицями вирізали зубчики, додали диску овальну форму і вийшов квітка підсніжника. Ніжна весняна виріб для малюків 1-2 років.
Ось такі ідеї виробів для маленьких дітей 1-2 років я зібрала в цій статті. Нові варіанти виробів з паперу ви можете знайти в рубриці цього сайту.
На нашому сайті є ще багато інших дитячих виробних статей
і багато інших ... в рубриці Падалка
Щасти вам роботи.
Ольга Клішевская, спеціально для сайту «Сімейна Купка»
Якщо вам сподобалася ця стаття
І ви хочете віддячити за цю кропітку працю нашого автора,
то ви можете вислати будь-яку зручну вам суму
Читайте НОВІ статті на нашому сайті:
на Ваш сайт.