Страви італійської кухні
Багато туристів, які прагнуть відвідати Італію, однією з головних причин, керівних ними, називають бажання скуштувати страви неповторної місцевої кухні. І дійсно, італійські страви користуються величезною популярністю далеко за межами країни. А кулінарні традиції для італійців не менш важливі, ніж, скажімо, архітектура або мистецтво!
Пропонуємо здійснити кулінарну подорож, не виходячи за межі своєї затишної кухні, і приготувати вечерю в кращих традиціях італійських господинь. Ніяких важкодоступних інгредієнтів і особливих навичок, з цими рецептами впорається кожен!
минестроне
Класичний суп з овочів, повинен бути неодмінно густим і наваристим, щоб, як то кажуть, «ложка стояла». Чим більше різних овочів, тим краще! Традиційно в минестроне додають бобові. Молоді квасоля і горошок зваряться швидко, а ось якщо використовуєте сухі, враховуйте, що їх потрібно буде попередньо замочити.
- 2 л води
- 1 скл. зеленого горошку (свіжого або мороженого)
- 1 скл. квасолі
- 0,5 головки капусти (невеликий качан)
- 4 помідори
- 2 картоплини
- 2 цукіні
- 1 морква
- 1 цибулина
- 0,5 скл. рису
- оливкова олія для смаження
- сіль, перець, ароматні трави (базилік, майоран, орегано)
- Капусту нашаткуйте тонко. Цукіні, картопля, морква і помідори наріжте кубиками, цибулю - тонкими півкільцями. Лук обсмажте до золотистого кольору на оливковій олії, додайте моркву і готуйте ще протягом кількох хвилин.
- Воду закип'ятіть, додайте квасолю і варіть до м'якості. Додайте в каструлю всі овочі і зелений горошок, тушкуйте на повільному вогні приблизно 40 хвилин. Посоліть, поперчіть за смаком.
- Додайте промитий рис і варіть на слабкому вогні ще хвилин 15. Перед подачею заправте суп ароматними травами.
Брускетти
Брускетти прийнято подавати в якості закуски перед основною стравою. За основу зазвичай беруть чіабатту або інші хрусткі сорти хліба. Їх підсмажують, натирають часником, а зверху викладають соковиту начинку.
- 1 чіабатта
- 300 г помідорів
- 1 Пуч. базиліка
- 2 зуб. часнику
- сіль за смаком
- оливкова олія
- 0,5 ч. Л. лимонного соку
- твердий сир (пармезан в ідеалі)
- Хліб наріжте скибочками, підсушіть на грилі або сухій сковороді. Теплі грінки натріть часником.
- Помідори наріжте кубиками, базилік подрібніть, посоліть за смаком, заправте оливковою олією і лимонним соком, перемішайте. Викладіть помідори на підсмажений хліб, за бажанням посипте тертим сиром.
Капрезе
Цей салат - своєрідний символ Італії, адже за колірним рішенням він втілює італійський прапор!
- 3-4 помідора
- 150 г моцарели
- 0,5 Пуч. базиліка
- сіль, перець за смаком
- оливкова олія
- сушений орегано
- Сир і помідори наріжте кружальцями завтовшки приблизно 0,5 сантиметра.
- Викладіть по черзі внахлест на тарілку, перемежевивая з листочками базиліка. Посоліть, поперчіть, збризніть оливковим маслом. Посипте подрібненим сушеним орегано.
Різотто з грибами
Рецептів різотто багато, але важливим залишається одне: рис слід брати круглий, визначених сортів ( «арборіо», «віалоне нано», «карнаролі») і ні в якому разі не промивати! Консистенція у страви повинна бути чи не кремова, але крупинки рису при цьому повинні залишитися аль денте ( «на зубок» по-нашому). А ще кажуть, що різотто виходить тим смачніше, ніж на більшу кількість людей готуєш. Нижче наводимо інгредієнти на 2 порції.
- 150 г рису ( «арборіо»)
- 80 мл білого вермутa (можна білого напівсолодкого)
- 400 мл курячого бульйону
- 200 г печериць
- 2 зуб. часнику
- 1 цибулина
- 20 г вершкового масла
- 30 г пармезану
- 100 мл вершків жирністю 20%
- сіль, чорний перець, зелень петрушки
- оливкова олія для смаження
- Лук наріжте якомога дрібніше, обсмажте на оливковій олії, додайте подрібнений часник і нарізані крупно гриби. Обсмажуйте протягом декількох хвилин.
- Пармезан натріть, змішайте з вершками і нарізаною дрібно петрушкою.
- В окремій сковороді розтопіть вершкове масло. Обсмажте рис, поки він не стане прозорим (при помішуванні звук буде нагадувати звук пересипається піску).
- Влийте вермут або вино, випарюйте протягом декількох хвилин. Після цього в сковороду влийте курячий бульйон (повинен покрити рис на 1 сантиметр). Готуйте при постійному помішуванні приблизно 15 хвилин.
- За 2 хвилини до готовності додайте гриби, перемішайте, потім додайте вершкову масу, потримайте ще з хвилину на вогні, не забуваючи помішувати. Посоліть, поперчіть, накрийте кришкою, зніміть з вогню. Через 2 хвилини блюдо можна розкладати по тарілках.
Панна Котта
Назва страви перекладається з італійської як «варені вершки». Простота десерту ні в якому разі не применшує його принади. Готують його з різними фруктовими добавками, соусами з ягід, кави, шоколаду, алкоголю ... І не подумайте, що це звичайне молочне желе! Панна котта, правильно приготована, - це ніжність ніжна з оксамитовим зрізом.
- 8 г швидкорозчинного желатину
- 50 мл крижаної води для желатину
- 50 мл води для сиропу
- 250 мл вершків жирністю 35%
- 125 мл молока жирністю 3%
- 110 г цукру
- 2-3 краплі натурального ванільного екстракту
- 2 лимона
- Желатин залийте крижаною водою, розмішайте і почекайте, поки розмокне.
- У сотейник вилийте вершки, молоко, додайте 60 г цукру і ванільний екстракт. Поставте на вогонь, доведіть до кипіння. Зніміть з вогню, остудіть приблизно до 80 градусів.
- Введіть в вершкову масу желатин, акуратно перемішайте, не особливо стараючись, щоб не утворилися бульбашки. Розлийте по формах, склянках або креманках. Надішліть в холод на 5-6 годин.
- Для лимонного сиропу зніміть з лимонів цедру і помістіть в невеликий сотейник. Додайте 50 г цукру і воду. Поставте на середній вогонь і доведіть до кипіння. Поваріть хвилину, зніміть з вогню. Подавайте десерт, полив лимонним сиропом.
Сподіваємося, вам сподобалися ці рецепти з італійським колоритом . А яке блюдо ваше улюблене, може бути, ви готові поділитися своїм фірмовим рецептом?
А яке блюдо ваше улюблене, може бути, ви готові поділитися своїм фірмовим рецептом?