Коли дитина починає тримати голову самостійно
Знати, коли дитина починає тримати голову, вкрай необхідно. До того часу, як шийні і спинні м'язи малюка будуть в змозі утримувати вагу голови крихти, важливо постійно стежити за положенням тіла дитини. Щоб малюк правильно і своєчасно розвивався, з ним необхідно займатися. Про те, коли малюк зможе утримувати голову самостійно, читайте в статті.
Фото: Я Ваша Кроха
Коли і як дитина починає тримати голову
Кожен досвідчений батько знає, що немовляті потрібно підтримувати голову, коли береш його на руки. Це не просто примха чи вияв турботи. Це необхідність, пов'язана з тим, що у новонародженого ще не розвинені м'язи і не зміцнів скелет.
Висота голови немовляти складає четверту частину довжини тіла. Природно, що навантаження на нетреновані м'язи крихти колосальна.
М'язовий каркас дитини повинен розвинутися, а шийка зміцніти. Коли малюк зможе самостійно утримувати головку, залежить від індивідуальних особливостей організму. При нормальному фізіологічному розвитку у малюків спостерігаються такі навички:
- 1-й місяць життя.
Кроха не в змозі підняти головку. Дитина тільки вчиться керувати м'язами власного тіла. Якщо малюк і піднімає голову, то на частку секунди і на пару міліметрів від ліжечка.
- 2-й місяць життя.
Лежачи на спинці, малюк ще не в змозі підняти головку. Лежачи на животі, дитина намагається піднімати голівку, утримуючи її не довше ніж ніж півхвилини.
Фото: Mama.ua
- 3-й місяць життя.
Малюк може утримувати головку вертикально, коли його тримають на ручках.
Кроха ще не здатний сам піднімати голову, повертати її з боку в сторони. Рівновага тримає впевнено.
Читайте також: Коли можна гуляти з новонародженим
Незважаючи на досягнення крихти, притримуйте голову дитини. Вона до цих пір непропорційна маленькому бичка та утримувати довго вага малюк ще не в змозі. Зв'язки і шийні м'язи малюка все ще слабо розвинені.
- 4-й місяць життя.
У цей час у дитини активно розвиваються м'язи шиї і спини. Малюк піднімається на ліктях, лежачи на животі.
Він впевнено утримує голову у вертикальному положенні, якщо його тримають на руках.
Фото: Promum
У 6 місяців дитина повинна спокійно піднімати головку, лежачи на спинці і на животику.
Коли дитина починає тримати голівку: вправи
Фізіологія фізіологією, а немовлям потрібно займатися. Щоб м'язи спини і шиї малюка своєчасно і правильно розвивалися, починайте розучувати вправи, коли виповниться 1 місяць дитині.
Для цього достатньо виконувати прості вправи:
- Коли дитині 1 місяць, викладайте його на животик і залучайте його увагу, щоб малюк підняв очі і спробував підняти головку.
Робіть вправу в проміжках між годуваннями, коли малюк у хорошому настрої.
- У 3 місяці тренуйте малюка утримувати головку у вертикальному положенні.
Беріть його на руки, притримуйте голову, розмовляйте з ним і залучайте його увагу. Дитина буде намагатися утримувати головку якомога довше.
- Ближче до 4-х місяців, коли малюк вміє піднімати голову, лежачи на животі, і впевнено вистачає ручкою пальці батьків, навчіть його підтягуватися.
Покладіть дитину на спинку, простягніть до нього руки, нехай він схопиться долоньками за ваші пальці. Підтягуйте руки до себе і стежте, щоб малюк підводився за вами.
Фото: Agu.life
Періодичне виконання вправ - запорука своєчасного розвитку дитини.
Не варто квапити події і радіти, коли діти починають підніматися завчасно, адже це може свідчити про проблеми зі здоров'ям. Тіло малюка повинне бути готове до того, щоб тримати голову.
Займайтеся з малюком і проявіть терпіння. Все має відбуватися вчасно.
Читайте також: Коли дитина починає говорити перші слова