Стиль вінтаж: «машина часу» для моди
- Як визначити стиль вінтаж?
- Напрямки стилю вінтаж: як виглядати елегантно
- Стиль вінтаж в розрізі часів
- Стиль вінтаж: що варто ще знати про моду
- Весільні сукні в стилі вінтаж

Стиль вінтаж приваблює багатьох дам своєю незвичністю, винятковою жіночністю і елегантністю. І в цьому немає нічого дивного, адже в цей напрямок виділено кращі вироби минулих років - ідеальні колекції від іменитих модельєрів. Саме тому вважати вінтажними не варто вироби, витягнуті з бабусиної скрині, якщо, звичайно, вона не набувала моделі від Chanel, Dior або Gucci. Однак в будь-якому разі не поспішайте викидати бабусину наряд як непотрібні - стиль вінтаж в одязі багатогранний, і будь-які колекції минулих років можуть стати в нагоді при створенні потрібного образу.
Як визначити стиль вінтаж?
Стиль вінтаж має характерні риси, що дозволяє модницям швидко розібратися в тенденціях модної течії. Ті, кому подобаються наряди минулого століття, а вантажні вироби відносяться саме до цього періоду, повинні знати, що потрібний стиль - це:
- Речі певного віку. Сьогодні модельєри відносять до вінтажному напрямку модні колекції, виготовлені в період з 10-го року минулого століття по 80-ті. Більш строгі прихильники канонів зменшують цей період, виділяючи тільки 20-60-ті роки. Лояльні ж дизайнери згодні вважати вінтажними вироби, виготовлені за все 20 років тому, тобто і в 90-ті роки минулого століття.
- Вироби від відомих дизайнерів. Цей критерій відноситься до найсуворішим, тому не можна говорити, що виготовлені на заводі в Москві в 70-ті роки моделі - це сукні в стилі вінтаж.
При отриманні даної інформації багато модниць починають охати і засмучуватися, що вінтажні вироби для них недоступні, але не варто цього робити. Вінтажна мода має багато відгалужень, і кожна з дам при бажанні може покрасуватися в наряді улюбленої епохи.
Напрямки стилю вінтаж: як виглядати елегантно
Якби все носили тільки брендові дизайнерські речі, то навряд чи ми могли б спостерігати так багато фото демонструють стиль вінтаж в одязі. Перебіг відрізняється різноманіттям напрямків:
- Класичний вантажу. Це те, про що мова велася дотепер - вироби знаменитих колекцій, виготовлені модельєрами в минулому столітті. Дорого, ексклюзивно і малодоступним.
- Неовінтаж. Наряди, що відображають стилістику минулих років. Їх відрізняє використання штучно постарених матеріалів і елементів; сувора прихильність модним канонам певного періоду. Найпростіше рішення для тих, хто хоче долучитися до вінтажного моді.
- Комбінований вантажу. Цікаве рішення для шанувальників справжнього винтажа. Тут дозволяється поєднувати сучасні вироби з аксесуарами вантажних колекцій або експериментувати з тканинами і елементами оздоблень минулих років.
- Стилізація. За основу беруться лекала для сукні в стилі ретро вінтаж, і по ним шиється виріб із сучасних матеріалів. Наліт старовини не вітається, просто створюються моделі за стильовими канонами минулого століття.
Стиль комбінований вінтаж в одязі дуже привабливий для сучасних дизайнерів, які, використовуючи запаси старих тканин, створюють унікальні і неймовірної краси колекції.
Стиль вінтаж в розрізі часів
Так як наряди в вінтажному стилі відносяться до дуже різних епох, в яких грубий військовий максималізм змінювався шиком і розкішшю newlook, то і стилісти намагаються градіровать вантажні тренди по роках. При цьому багато течій приймають індивідуальне вираз і втілюються в оригінальних рішеннях:
Ці та інші стилі, багато беруть від вантажного напрямку, пропонуючи в своїх колекціях грамотні стилізації моди конкретних років.
Якщо ж розглядати сам стиль вінтаж як подорож в минуле, то варто пам'ятати, що кожному десятиріччю притаманні свої тенденції і правила.
20-ті роки. Джаз, бунтарство і свобода вдач. В нарядах жінки прагнуть до сексуальності і стильової оригінальності. Найяскравіші тенденції стилю:
- асиметрія;
- занижена лінія талії;
- численні яскраві обробки в вечірніх нарядах;
- заорювали одяг в пріоритеті - особливо верхня;
- довжина спідниць і суконь - від колін і до середини ікри;
- компактні капелюшки з опущеними полями.
30-ті роки. Самостійність і елегантність. Жінки намагаються виглядати стильно і намагаються розділяти вечірні образи і повсякденні. Моделі радують:
- практичністю - довгі сукні до підлоги в стилі вінтаж відносяться до цього періоду;
- об'ємністю - у пріоритеті плісировки, драпіровки, складки.
У стилі багато виробів «під горло»: зав'язуються навколо шиї блузи і сукні, коміри-хомути. Серед тканин цінуються хвилясті матеріали - сатин, шовк, шифон, віскоза.
40-і роки. Воєнний час, аскетизм і мінімалізм. Вироби цих років майже не зустрічаються в вінтажній моді. «Візитною карткою» тих років були суворі лінії, спокійні кольори. З моди взяті: спідниця олівець і строгі піджаки з чітко вираженими плечима.
50-ті роки. Вишуканість і жіночність. Це час принесло моді стиль «нью лук»:
- завищена талія;
- пишні спідниці;
- приталені жакети;
- повітряні блузки.
На цю моду частіше орієнтуються, коли хочуть замовити весільну сукню в стилі вінтаж - пишне, ефектне, але жіночне і ніжне.
60-ті роки. Яскраві тони, хіпі, свобода. Кому хочеться приміряти вантажні наряди тих часів, можуть доглянути собі:
- сукні-трапеції довжиною до коліна;
- брюки зі стрілками по типу чоловічих;
- сорочки-блейзери з поясом або без;
- туфлі-мокасини;
- спідниці-міні.
Саме 60-ми роками модельєри рекомендують закінчувати стиль вінтаж, але якщо є бажання розширити простори моди минулого, то можна зазирнути в 70-ті з їх наданням переваги спортивного стилю і етнічних мотивів або в 80-ті - широкі підплічники, сукні-міні, інтенсивно яскраві забарвлення і легінси.
Стиль вінтаж: що варто ще знати про моду
Якщо стиль вінтаж привертає ексклюзивністю і ніжною жіночністю, то варто зануритися в модний світ по-справжньому глибоко. Це значить, не просто підбирати і створювати речі, орієнтуючись на які демонструють сукні в стилі вінтаж фото, але і жити ретро-настроями.
Справжні поціновувачі вантажного стилю намагаються не просто наслідувати епох минулого, а й точно імітувати зачіски, макіяж, манікюр тих років. Підбирати під наряди відповідне взуття і навіть намагатися дотримуватися відповідних правил поведінки. Для цього в хід йде знайомство зі старими кінострічками, музикою, книгами, які дають розуміння не просто моди, а настрої тих років, логічні переходи стильових течій в розрізі історичних подій.
Якщо вінтаж привертає тільки поверхнево, то досить використовувати його елементи в особливо урочистих і святкових випадках.
Весільні сукні в стилі вінтаж
Весільна мода дуже строга і консервативна, і саме тому їй найбільш близькі настрій 40-50-их років, коли в моді був справжній розквіт жіночності.
Романтично-витончені моделі стали основною, на якій створюються весільні сукні в стилі ретро і вінтаж вже довгі-довгі роки. З тих часів взято:
- декольте;
- чітка талія;
- пишна спідниця.
І не тільки фасони дісталися нареченим сучасності з минулого - краще тканини і матеріали теж звідти. Якщо оцінити будь-яке показує весільну сукню в стилі вінтаж фото, видно деякі характерні елементи:
- мереживні обробки з квітковими орнаментами;
- дорогі матеріали - атлас, муаровий шовк, сатин з набивними принтами;
- багатошаровість або витончені складки.
Чимало моделей шиється і з орієнтиром на 30-ті роки, в яких переважав складний крій і акцент на рафіновану жіночність.
Інші тимчасові епохи вантажного стилю рідко використовуються для весільних нарядів. Виняток становитимуть лише тематичні весілля в дусі «Гетсбі» або «стиляг».
Вантажний стиль не найпоширеніший, але найбільш впізнаваний. Він привертає увагу акцентом на елегантність і витонченість жіночого образу. Саме цим хороша мода минулих років, і ці тенденції хочеться відроджувати знову і знову.
Сподобалася стаття? Поділися із друзями:


Ми підібрали статті, які вам будуть цікаві
Як визначити стиль вінтаж?Як визначити стиль вінтаж?
Сподобалася стаття?