Як вибрати якісну шубу або дублянку - Стиль - Вибираємо тільки з особистої приміркою, розкладаємо на столі, трьом хусткою і присідаємо. І тільки після цього вирішуємо, бути в теплі або мерзнути, але красиво | СЬОГОДНІ
- Як вибрати якісну шубу або дублянку І шуба, і дублянка можуть прослужити багато років. Кількість...
- Як вибрати якісну шубу або дублянку
- Як вибрати якісну шубу або дублянку
- Як вибрати якісну шубу або дублянку
- Як вибрати якісну шубу або дублянку
- Як вибрати якісну шубу або дублянку
- Як вибрати якісну шубу або дублянку
- Як вибрати якісну шубу або дублянку
- Як вибрати якісну шубу або дублянку
Як вибрати якісну шубу або дублянку 
І шуба, і дублянка можуть прослужити багато років.
Кількість зоозахисників в світі зростає з кожним роком, але любителів одягу з натурального хутра і раніше вистачає, тому що ці вироби практичні, теплі і статусні. Ми віримо, що одного разу все людство разом перейде на наряди зі штучної шерстки. Ну а поки цього не сталося, розповімо, як вибрати виріб з натурального хутра так, щоб воно прослужило максимально довго.
Говорити про підробки у випадку з шубами майже не доводиться: хутро має яскраво виражені риси. Але іноді все одно трапляється "нарватися". Наприклад, хутро добре виробленої бабака дуже схожий на середню за якістю нірку. Але волосинки у бабака довший і візуально виділяються на тлі більш короткого підшерстя. Обманутися з хутром можна і у чорнобурки. У справжньої лисиці волосся триколірний: сірий, білий, чорний. Дуже схожий на чорнобурку лісопеса (помісь песця і лисиці), але волосся у нього має тільки два кольори.
А іноді під виглядом фарбованої і стриженої норки продають вироби з кролячих шкурок! І дійсно, непідготовленому покупцеві відрізнити їх досить складно. Але хутро норки більш щільний, а у кролика - більш рідкісний і практично без пух. Щоб не помилитися з вибором, краще купувати такі дорогі вироби в спеціалізованих магазинах або на виставках.
Шуби
Довгі, короткі, модні або класичних фасонів шуби з натурального хутра норки, нутрії, кролика, вівці, песця, лисиці можна знайти як в інтернеті, так і на ринках або спеціалізованих магазинах. Середня вартість шуби в економсегменте (кролик, коза) - близько 4-5 тис. Грн, мутон (овчина) або бобрик (кролик королівської породи) обійдеться в 6,5 до 10 тис. Грн. Каракуль дорожче - 12-16 тис. Грн. Ну а найпопулярніші породи - норка, песець і чернобурка - коштують від 20 тис. Грн і до сотні. Є в Україні підприємства, які шиють шуби за індивідуальними мірками, але фасони можна вибрати тільки готові, представлені в спеціальних каталогах. Такі вироби стартують від 24 тисяч. Але, щоб шуба була не тільки красивою, але і носінням, потрібно звернути увагу на деякі тонкощі перед покупкою. Про те, як це зробити, "Сегодня" розповіли власник магазину шуб Олексій Тихорецкий і продавець з двадцятирічним стажем Марія Левченко.
СЛУЖБА У сезоні: БОБЕР - 20, КРОЛИК - 3 РОКИ
Термін служби шуби вимірюється сезонами. Найстійкіші - до 20 сезонів - хутро видри і річкового бобра. Потім йде норка, яка може гріти до 10 зим, каракуль, куниця і песець прослужать 6-7 сезонів, а лисиця і нутрія - 5. Недовговічні білка і шиншила - до 4 років, а кролик - максимум три роки. Теплим вважається хутро тварин, які живуть у воді (у них товстий підшерсток) - бобер, або на півночі - песець, куниця, вовк, соболь. Норка менш тепла, як і мутон, але вони зігріють надійніше бобрика, каракуля і шиншили. Кролик і козел - на слабкі морози, адже це тварини, які в природі живуть в теплих країнах. Звичайно, чим тепліше хутро, тим важче шуба: вага додає і довжина волосся, і підшерсток. Найтепліші шкурки - у тварин, які були вбиті в зимовий період.
Ціна шуби залежить від хутра, цілісності шматочків і розміру: на великі або довгі шуби йде більше шкурок, тому кожушки маленьких розмірів - найекономічніший варіант. Шуби з капюшоном дорожче: необхідно більше хутра. А ось те, що хутро стрижений, так само як і фарбований, - на вартості не відіб'ється. Вирушаючи на ринок за шубкою, можна сторгуватися на 5-8% від вартості виробу, в магазині і в інтернеті торг майже неможливий. Але покупка на ринку чревата обманом: гарантій продавець не дасть.
НОРКА ДЛЯ модниці
Мода на норку не проходить. Але в цьому сезоні, як і в минулому, як і раніше в моді, коли смужки хутра розташовані горизонтально по моделі. Каракуль і каракульча йдуть на другий план, поступаючись місцем овчині. Яскраві, кричущі відтінки і фарбоване хутро гарні тільки для штучних шуб: натуральний повинен бути природних відтінків, наприклад - пастельних. Можливі комбінації матеріалів (овчина, каракуль, норка) - легкий печворк прийшов і в моду на шуби. Модні колись хутряні жилети пішли в минуле, поступившись місцем шубам вільного крою, з коміром шанель або стійкою та довжиною до середини стегна. По довжині шуба в цьому сезоні повинна відкривати щиколотки.
ОГЛЯД навпомацки: дуємо НА МЕХ, трясучись ТА ВИВЧАЄМО ЗСЕРЕДИНИ
Фасонів шуб безліч, тому при покупці потрібно перепробувати всі і вибрати той, який сидить комфортно: не тягне рукав, що не стискає в плечах, що не сковує рухи. Не бійтеся струсити річ: хутро не повинен сипатися, а сама шуба не повинна видавати ніяких звуків. Хрустке або шарудить, як папір, виріб говорить про погане вироблення хутра. Подивіться на бирки: в ідеалі повинні бути вказані марка, країна-виробник і адреса. Теплі шуби шиють країни, в яких буває зима: Америка, Канада, Фінляндія, Росія .
Оглядаючи хутро, подмімо на нього: ворсинки повинні легко відділятися одна від одної, не ламатися, а мездра (шкура) повинна бути видна погано: чим густіше підшерсток, тим тепліше шуба. Пам'ятайте хутро в руці - він повинен бути м'яким, легко м'яти, а потім повертатися на місце. Посмикайте хутро: якщо ворсинки залишаються в руці, шуба лізе. Гарна шуба повинна бути щільною, трохи товстої на дотик, але при цьому не важкою. Розгляньте уважно міздрю: вона повинна бути білого кольору, якщо шуба не фарбована. Вибираючи фарбовану, сміливо потріть хутро хусткою - фарби на ньому бути не повинно. Попросіть продавця показати шубу зсередини, під підкладкою: міздря добре виробленої шкурки світла, рівна, м'яка і однорідна на дотик. У хорошій шубі шматочки, з яких вона зшита, повинні бути не менше 15х15 см: чим більше за розміром шматок хутра, тим краще. Огляньте шви - акуратні, щільно прострочені, майже непомітні говорять про хорошу якість. Але шви повинні бути саме простроченими, а не склеєними, інакше шуба може розвалитися. Якісне хутро повинен блищати на світлі і мати однорідний по всьому виробу відтінок. Вибираючи між стрижені і нестриженого хутром, пам'ятайте: у другого волосся довший, а значить - тепліше. Часто стрижуть хутро не вищого сорту, який має візуальні недоліки.
Дублянки

Дублянки - зручний варіант зимового одягу, особливо для тих, хто вважає за краще спортивному стилю (пуховикам) більш діловий. Вони практичніше в транспорті, ніж шуби, та й зігріти можуть надійніше: верхній одяг з хутром всередину більш теплоємна. І, незважаючи на те, що пік моди на цю верхній одяг пройшов, зараз саме їх вибирають в якості зимового одягу більшість українців. І це дуже далекоглядно: дублянки менш примхливі у догляді, ніж шуби, а правильно обрана шкіра не линяє, не лізе і не боїться дощу так сильно, як шуба. Прослужить хороша "шкурка" мінімум сезонів 5-7, а то й десять, а за ціною вона вигідно відрізняється від шуби з аналогічним терміном служби. Купити в Україні дублянку можна як на ринках, так і в спеціалізованих магазинах. Останні краще: різниця з ринковою ціною несуттєва, а гарантію магазин дає на сезон (з 1 листопада до 1 березня). Знайти короткий (до середини стегна) виріб можна за 3,5-5 тис. Грн, за дублянку достовірніше доведеться викласти від 6 до 10 тис. Грн, а за одяг з дорого хутра (чернобурка, песець, норка) доведеться розщедритися до 12 тис . грн. Але це вже буде якісна річ.
Про те, як правильно вибрати дублянку і на що звертати увагу, нам розповіли продавець-консультант Олена Стриж і співробітник хутряного ательє Антон Савченко. Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка? Найтепліші, на люті морози, дублянки важкі, з великих шматків овечих шкур, які вироблені якісно, але шкіра не сточена дуже тонко. Моделі вітіюватого крою і легкі - більш холодні: чим тонше вироблена шкіра, тим швидше пробирає мороз . По надійності і тепла кращі фінські, канадські, російські моделі - їх виробляють країни, у яких бувають суворі зими. Турецькі гарні тільки фабричного, а не кустарного виробництва. А іспанські, італійські і французькі дублянки дорожче, легше і холодніше.
ЗОВНІШНІЙ ОГЛЯД: мнемо І щіплем
Проведіть по замші пальцем: якщо залишається слід, хутровий велюр вироблені добре. Пам'ятайте і ущипніть шкіру: вона повинна прийняти початкове положення без наслідків (зморшок, Замятін). Візуально на зовнішній поверхні дублянки не повинно бути подряпин, плям і зморшок, а поверхня повинна бути рівномірного кольору. Не слухайте продавців, що зморшки "відвис": зморшки і складки - свідчення низької якості. Якщо дублянка пофарбована, проведіть кілька разів по її поверхні білим шматком: на ньому не повинно залишатися фарби. Капніть на велюр водою - крапля повинна легко скотитися, не залишивши сліду - тоді дублянка вироблена якісно. Струсіть кілька разів виріб: воно не повинно хрустіти - це теж говорить про погане вироблення. Принюхайтеся: як би добре не була оброблена шкіра, різкий запах хімії неприпустимий. Придивіться до бирці: на ній, крім країни-виробника, повинні бути рекомендації по догляду. Деякі виробники забороняють хімчистку - від такого виробу краще відмовитися. Воно добре при теплих і чистих європейських зимах, коли дублянка швидше додатковий елемент одягу, а не основний захист від холоду. Шанувальникам яскравого декору потрібно простежити, щоб всі декоративні елементи були приклеєні, а пришиті або трималися на заклепках. Але хороша дублянка повинна бути сама по собі прикрасою, без додаткових блискіток. Огляньте кишені: ретельна обробка їх країв, без стирчать ворсинок або ниток - свідоцтво якості.
ПОГЛЯД З СЕРЕДИНИ. Розкладіть дублянку на прилавку: вона повинна лежати рівномірно і не стовбурчитися. Уважно розгляньте шви: вони повинні бути подвійними, добре обробленими, шматки хутра зшиті внахлест і бути великими - чим вони більші, тим їх менше, а значить - виріб якісніше. Придивіться до того, як вони зшиті - все хутро повинен дивитися в одну сторону, від низу до верху - це говорить про фабричному виробництві. Посмикайте хутро: він не повинен залишатися в руках, а самі ворсинки (в ідеалі) - густі і однакової довжини. Якщо хутро пофарбований, колір повинен рівномірно просочити і шкіру під шерстю. Посмикайте за поли: якщо виріб добре зшита, воно не повинно змінювати форму або силует. Проведіть долонею по внутрішній стороні сантиметр за сантиметром: будь-які горбки, нерівності або лисини неприпустимі.
Доглядати і бережемо. Чистити такий одяг краще в хімчистці, дотримуючись інструкції на бирці. Невеликі плями можна прибрати за допомогою мильного розчину або бензину. Якщо дублянка намокла, промокніть її сухою серветкою і сушіть на плічках при кімнатній температурі, подалі від джерел тепла - щоб не пересушити шкіру.
ПО ПЛІЧ: на примірку ВИДНО ВСЕ
Вибирайте дублянку з примірки. Вона повинна сидіти ідеально, ніде не тягнути, що не стовбурчитися і не складатися. Якщо плечі і спина трохи тягнуть назад, це неправильний крій - така дублянка ніколи не сяде по фігурі. Не беріть одяг і впритул, адже взимку ми одягаємо товсті і об'ємні светри. Одягнувши дублянку, підніміть вгору одну руку - друге плече має при цьому залишитися на своєму місці, без перекосів - це говорить про правильність крою. Дамам на примірку краще надягати спідницю, а не брюки: якщо зсередини шматки хутра скроєні з різним напрямком ворсу, він буде перекручувати спідницю. У брюках цей ефект не буде настільки помітний, тому спідниця виступить індикатором. Звичайно, в сподобалася "шкірці" краще походити хвилин 5-7, виконавши при цьому різні рухи. Дублянка повинна сидіти бездоганно і не заважати.
Не дивуйтеся, якщо поверхня на дотик зерниста і пориста. Це крек - спеціальне просочення для шкіри, яка додає матеріалу зносостійкості, хоча хутровий велюр повинен м'яким.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram
джерело: сьогодні
Як вибрати якісну шубу або дублянку

І шуба, і дублянка можуть прослужити багато років.
Кількість зоозахисників в світі зростає з кожним роком, але любителів одягу з натурального хутра і раніше вистачає, тому що ці вироби практичні, теплі і статусні. Ми віримо, що одного разу все людство разом перейде на наряди зі штучної шерстки. Ну а поки цього не сталося, розповімо, як вибрати виріб з натурального хутра так, щоб воно прослужило максимально довго.
Говорити про підробки у випадку з шубами майже не доводиться: хутро має яскраво виражені риси. Але іноді все одно трапляється "нарватися". Наприклад, хутро добре виробленої бабака дуже схожий на середню за якістю нірку. Але волосинки у бабака довший і візуально виділяються на тлі більш короткого підшерстя. Обманутися з хутром можна і у чорнобурки. У справжньої лисиці волосся триколірний: сірий, білий, чорний. Дуже схожий на чорнобурку лісопеса (помісь песця і лисиці), але волосся у нього має тільки два кольори.
А іноді під виглядом фарбованої і стриженої норки продають вироби з кролячих шкурок! І дійсно, непідготовленому покупцеві відрізнити їх досить складно. Але хутро норки більш щільний, а у кролика - більш рідкісний і практично без пух. Щоб не помилитися з вибором, краще купувати такі дорогі вироби в спеціалізованих магазинах або на виставках.
Шуби
Довгі, короткі, модні або класичних фасонів шуби з натурального хутра норки, нутрії, кролика, вівці, песця, лисиці можна знайти як в інтернеті, так і на ринках або спеціалізованих магазинах. Середня вартість шуби в економсегменте (кролик, коза) - близько 4-5 тис. Грн, мутон (овчина) або бобрик (кролик королівської породи) обійдеться в 6,5 до 10 тис. Грн. Каракуль дорожче - 12-16 тис. Грн. Ну а найпопулярніші породи - норка, песець і чернобурка - коштують від 20 тис. Грн і до сотні. Є в Україні підприємства, які шиють шуби за індивідуальними мірками, але фасони можна вибрати тільки готові, представлені в спеціальних каталогах. Такі вироби стартують від 24 тисяч. Але, щоб шуба була не тільки красивою, але і носінням, потрібно звернути увагу на деякі тонкощі перед покупкою. Про те, як це зробити, "Сегодня" розповіли власник магазину шуб Олексій Тихорецкий і продавець з двадцятирічним стажем Марія Левченко.
СЛУЖБА У сезоні: БОБЕР - 20, КРОЛИК - 3 РОКИ
Термін служби шуби вимірюється сезонами. Найстійкіші - до 20 сезонів - хутро видри і річкового бобра. Потім йде норка, яка може гріти до 10 зим, каракуль, куниця і песець прослужать 6-7 сезонів, а лисиця і нутрія - 5. Недовговічні білка і шиншила - до 4 років, а кролик - максимум три роки. Теплим вважається хутро тварин, які живуть у воді (у них товстий підшерсток) - бобер, або на півночі - песець, куниця, вовк, соболь. Норка менш тепла, як і мутон, але вони зігріють надійніше бобрика, каракуля і шиншили. Кролик і козел - на слабкі морози, адже це тварини, які в природі живуть в теплих країнах. Звичайно, чим тепліше хутро, тим важче шуба: вага додає і довжина волосся, і підшерсток. Найтепліші шкурки - у тварин, які були вбиті в зимовий період.
Ціна шуби залежить від хутра, цілісності шматочків і розміру: на великі або довгі шуби йде більше шкурок, тому кожушки маленьких розмірів - найекономічніший варіант. Шуби з капюшоном дорожче: необхідно більше хутра. А ось те, що хутро стрижений, так само як і фарбований, - на вартості не відіб'ється. Вирушаючи на ринок за шубкою, можна сторгуватися на 5-8% від вартості виробу, в магазині і в інтернеті торг майже неможливий. Але покупка на ринку чревата обманом: гарантій продавець не дасть.
НОРКА ДЛЯ модниці
Мода на норку не проходить. Але в цьому сезоні, як і в минулому, як і раніше в моді, коли смужки хутра розташовані горизонтально по моделі. Каракуль і каракульча йдуть на другий план, поступаючись місцем овчині. Яскраві, кричущі відтінки і фарбоване хутро гарні тільки для штучних шуб: натуральний повинен бути природних відтінків, наприклад - пастельних. Можливі комбінації матеріалів (овчина, каракуль, норка) - легкий печворк прийшов і в моду на шуби. Модні колись хутряні жилети пішли в минуле, поступившись місцем шубам вільного крою, з коміром шанель або стійкою та довжиною до середини стегна. По довжині шуба в цьому сезоні повинна відкривати щиколотки.
ОГЛЯД навпомацки: дуємо НА МЕХ, трясучись ТА ВИВЧАЄМО ЗСЕРЕДИНИ
Фасонів шуб безліч, тому при покупці потрібно перепробувати всі і вибрати той, який сидить комфортно: не тягне рукав, що не стискає в плечах, що не сковує рухи. Не бійтеся струсити річ: хутро не повинен сипатися, а сама шуба не повинна видавати ніяких звуків. Хрустке або шарудить, як папір, виріб говорить про погане вироблення хутра. Подивіться на бирки: в ідеалі повинні бути вказані марка, країна-виробник і адреса. Теплі шуби шиють країни, в яких буває зима: Америка, Канада, Фінляндія, Росія .
Оглядаючи хутро, подмімо на нього: ворсинки повинні легко відділятися одна від одної, не ламатися, а мездра (шкура) повинна бути видна погано: чим густіше підшерсток, тим тепліше шуба. Пам'ятайте хутро в руці - він повинен бути м'яким, легко м'яти, а потім повертатися на місце. Посмикайте хутро: якщо ворсинки залишаються в руці, шуба лізе. Гарна шуба повинна бути щільною, трохи товстої на дотик, але при цьому не важкою. Розгляньте уважно міздрю: вона повинна бути білого кольору, якщо шуба не фарбована. Вибираючи фарбовану, сміливо потріть хутро хусткою - фарби на ньому бути не повинно. Попросіть продавця показати шубу зсередини, під підкладкою: міздря добре виробленої шкурки світла, рівна, м'яка і однорідна на дотик. У хорошій шубі шматочки, з яких вона зшита, повинні бути не менше 15х15 см: чим більше за розміром шматок хутра, тим краще. Огляньте шви - акуратні, щільно прострочені, майже непомітні говорять про хорошу якість. Але шви повинні бути саме простроченими, а не склеєними, інакше шуба може розвалитися. Якісне хутро повинен блищати на світлі і мати однорідний по всьому виробу відтінок. Вибираючи між стрижені і нестриженого хутром, пам'ятайте: у другого волосся довший, а значить - тепліше. Часто стрижуть хутро не вищого сорту, який має візуальні недоліки.
Дублянки

Дублянки - зручний варіант зимового одягу, особливо для тих, хто вважає за краще спортивному стилю (пуховикам) більш діловий. Вони практичніше в транспорті, ніж шуби, та й зігріти можуть надійніше: верхній одяг з хутром всередину більш теплоємна. І, незважаючи на те, що пік моди на цю верхній одяг пройшов, зараз саме їх вибирають в якості зимового одягу більшість українців. І це дуже далекоглядно: дублянки менш примхливі у догляді, ніж шуби, а правильно обрана шкіра не линяє, не лізе і не боїться дощу так сильно, як шуба. Прослужить хороша "шкурка" мінімум сезонів 5-7, а то й десять, а за ціною вона вигідно відрізняється від шуби з аналогічним терміном служби. Купити в Україні дублянку можна як на ринках, так і в спеціалізованих магазинах. Останні краще: різниця з ринковою ціною несуттєва, а гарантію магазин дає на сезон (з 1 листопада до 1 березня). Знайти короткий (до середини стегна) виріб можна за 3,5-5 тис. Грн, за дублянку достовірніше доведеться викласти від 6 до 10 тис. Грн, а за одяг з дорого хутра (чернобурка, песець, норка) доведеться розщедритися до 12 тис . грн. Але це вже буде якісна річ.
Про те, як правильно вибрати дублянку і на що звертати увагу, нам розповіли продавець-консультант Олена Стриж і співробітник хутряного ательє Антон Савченко. Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка? Найтепліші, на люті морози, дублянки важкі, з великих шматків овечих шкур, які вироблені якісно, але шкіра не сточена дуже тонко. Моделі вітіюватого крою і легкі - більш холодні: чим тонше вироблена шкіра, тим швидше пробирає мороз . По надійності і тепла кращі фінські, канадські, російські моделі - їх виробляють країни, у яких бувають суворі зими. Турецькі гарні тільки фабричного, а не кустарного виробництва. А іспанські, італійські і французькі дублянки дорожче, легше і холодніше.
ЗОВНІШНІЙ ОГЛЯД: мнемо І щіплем
Проведіть по замші пальцем: якщо залишається слід, хутровий велюр вироблені добре. Пам'ятайте і ущипніть шкіру: вона повинна прийняти початкове положення без наслідків (зморшок, Замятін). Візуально на зовнішній поверхні дублянки не повинно бути подряпин, плям і зморшок, а поверхня повинна бути рівномірного кольору. Не слухайте продавців, що зморшки "відвис": зморшки і складки - свідчення низької якості. Якщо дублянка пофарбована, проведіть кілька разів по її поверхні білим шматком: на ньому не повинно залишатися фарби. Капніть на велюр водою - крапля повинна легко скотитися, не залишивши сліду - тоді дублянка вироблена якісно. Струсіть кілька разів виріб: воно не повинно хрустіти - це теж говорить про погане вироблення. Принюхайтеся: як би добре не була оброблена шкіра, різкий запах хімії неприпустимий. Придивіться до бирці: на ній, крім країни-виробника, повинні бути рекомендації по догляду. Деякі виробники забороняють хімчистку - від такого виробу краще відмовитися. Воно добре при теплих і чистих європейських зимах, коли дублянка швидше додатковий елемент одягу, а не основний захист від холоду. Шанувальникам яскравого декору потрібно простежити, щоб всі декоративні елементи були приклеєні, а пришиті або трималися на заклепках. Але хороша дублянка повинна бути сама по собі прикрасою, без додаткових блискіток. Огляньте кишені: ретельна обробка їх країв, без стирчать ворсинок або ниток - свідоцтво якості.
ПОГЛЯД З СЕРЕДИНИ. Розкладіть дублянку на прилавку: вона повинна лежати рівномірно і не стовбурчитися. Уважно розгляньте шви: вони повинні бути подвійними, добре обробленими, шматки хутра зшиті внахлест і бути великими - чим вони більші, тим їх менше, а значить - виріб якісніше. Придивіться до того, як вони зшиті - все хутро повинен дивитися в одну сторону, від низу до верху - це говорить про фабричному виробництві. Посмикайте хутро: він не повинен залишатися в руках, а самі ворсинки (в ідеалі) - густі і однакової довжини. Якщо хутро пофарбований, колір повинен рівномірно просочити і шкіру під шерстю. Посмикайте за поли: якщо виріб добре зшита, воно не повинно змінювати форму або силует. Проведіть долонею по внутрішній стороні сантиметр за сантиметром: будь-які горбки, нерівності або лисини неприпустимі.
Доглядати і бережемо. Чистити такий одяг краще в хімчистці, дотримуючись інструкції на бирці. Невеликі плями можна прибрати за допомогою мильного розчину або бензину. Якщо дублянка намокла, промокніть її сухою серветкою і сушіть на плічках при кімнатній температурі, подалі від джерел тепла - щоб не пересушити шкіру.
ПО ПЛІЧ: на примірку ВИДНО ВСЕ
Вибирайте дублянку з примірки. Вона повинна сидіти ідеально, ніде не тягнути, що не стовбурчитися і не складатися. Якщо плечі і спина трохи тягнуть назад, це неправильний крій - така дублянка ніколи не сяде по фігурі. Не беріть одяг і впритул, адже взимку ми одягаємо товсті і об'ємні светри. Одягнувши дублянку, підніміть вгору одну руку - друге плече має при цьому залишитися на своєму місці, без перекосів - це говорить про правильність крою. Дамам на примірку краще надягати спідницю, а не брюки: якщо зсередини шматки хутра скроєні з різним напрямком ворсу, він буде перекручувати спідницю. У брюках цей ефект не буде настільки помітний, тому спідниця виступить індикатором. Звичайно, в сподобалася "шкірці" краще походити хвилин 5-7, виконавши при цьому різні рухи. Дублянка повинна сидіти бездоганно і не заважати.
Не дивуйтеся, якщо поверхня на дотик зерниста і пориста. Це крек - спеціальне просочення для шкіри, яка додає матеріалу зносостійкості, хоча хутровий велюр повинен м'яким.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram
джерело: сьогодні
Як вибрати якісну шубу або дублянку

І шуба, і дублянка можуть прослужити багато років.
Кількість зоозахисників в світі зростає з кожним роком, але любителів одягу з натурального хутра і раніше вистачає, тому що ці вироби практичні, теплі і статусні. Ми віримо, що одного разу все людство разом перейде на наряди зі штучної шерстки. Ну а поки цього не сталося, розповімо, як вибрати виріб з натурального хутра так, щоб воно прослужило максимально довго.
Говорити про підробки у випадку з шубами майже не доводиться: хутро має яскраво виражені риси. Але іноді все одно трапляється "нарватися". Наприклад, хутро добре виробленої бабака дуже схожий на середню за якістю нірку. Але волосинки у бабака довший і візуально виділяються на тлі більш короткого підшерстя. Обманутися з хутром можна і у чорнобурки. У справжньої лисиці волосся триколірний: сірий, білий, чорний. Дуже схожий на чорнобурку лісопеса (помісь песця і лисиці), але волосся у нього має тільки два кольори.
А іноді під виглядом фарбованої і стриженої норки продають вироби з кролячих шкурок! І дійсно, непідготовленому покупцеві відрізнити їх досить складно. Але хутро норки більш щільний, а у кролика - більш рідкісний і практично без пух. Щоб не помилитися з вибором, краще купувати такі дорогі вироби в спеціалізованих магазинах або на виставках.
Шуби
Довгі, короткі, модні або класичних фасонів шуби з натурального хутра норки, нутрії, кролика, вівці, песця, лисиці можна знайти як в інтернеті, так і на ринках або спеціалізованих магазинах. Середня вартість шуби в економсегменте (кролик, коза) - близько 4-5 тис. Грн, мутон (овчина) або бобрик (кролик королівської породи) обійдеться в 6,5 до 10 тис. Грн. Каракуль дорожче - 12-16 тис. Грн. Ну а найпопулярніші породи - норка, песець і чернобурка - коштують від 20 тис. Грн і до сотні. Є в Україні підприємства, які шиють шуби за індивідуальними мірками, але фасони можна вибрати тільки готові, представлені в спеціальних каталогах. Такі вироби стартують від 24 тисяч. Але, щоб шуба була не тільки красивою, але і носінням, потрібно звернути увагу на деякі тонкощі перед покупкою. Про те, як це зробити, "Сегодня" розповіли власник магазину шуб Олексій Тихорецкий і продавець з двадцятирічним стажем Марія Левченко.
СЛУЖБА У сезоні: БОБЕР - 20, КРОЛИК - 3 РОКИ
Термін служби шуби вимірюється сезонами. Найстійкіші - до 20 сезонів - хутро видри і річкового бобра. Потім йде норка, яка може гріти до 10 зим, каракуль, куниця і песець прослужать 6-7 сезонів, а лисиця і нутрія - 5. Недовговічні білка і шиншила - до 4 років, а кролик - максимум три роки. Теплим вважається хутро тварин, які живуть у воді (у них товстий підшерсток) - бобер, або на півночі - песець, куниця, вовк, соболь. Норка менш тепла, як і мутон, але вони зігріють надійніше бобрика, каракуля і шиншили. Кролик і козел - на слабкі морози, адже це тварини, які в природі живуть в теплих країнах. Звичайно, чим тепліше хутро, тим важче шуба: вага додає і довжина волосся, і підшерсток. Найтепліші шкурки - у тварин, які були вбиті в зимовий період.
Ціна шуби залежить від хутра, цілісності шматочків і розміру: на великі або довгі шуби йде більше шкурок, тому кожушки маленьких розмірів - найекономічніший варіант. Шуби з капюшоном дорожче: необхідно більше хутра. А ось те, що хутро стрижений, так само як і фарбований, - на вартості не відіб'ється. Вирушаючи на ринок за шубкою, можна сторгуватися на 5-8% від вартості виробу, в магазині і в інтернеті торг майже неможливий. Але покупка на ринку чревата обманом: гарантій продавець не дасть.
НОРКА ДЛЯ модниці
Мода на норку не проходить. Але в цьому сезоні, як і в минулому, як і раніше в моді, коли смужки хутра розташовані горизонтально по моделі. Каракуль і каракульча йдуть на другий план, поступаючись місцем овчині. Яскраві, кричущі відтінки і фарбоване хутро гарні тільки для штучних шуб: натуральний повинен бути природних відтінків, наприклад - пастельних. Можливі комбінації матеріалів (овчина, каракуль, норка) - легкий печворк прийшов і в моду на шуби. Модні колись хутряні жилети пішли в минуле, поступившись місцем шубам вільного крою, з коміром шанель або стійкою та довжиною до середини стегна. По довжині шуба в цьому сезоні повинна відкривати щиколотки.
ОГЛЯД навпомацки: дуємо НА МЕХ, трясучись ТА ВИВЧАЄМО ЗСЕРЕДИНИ
Фасонів шуб безліч, тому при покупці потрібно перепробувати всі і вибрати той, який сидить комфортно: не тягне рукав, що не стискає в плечах, що не сковує рухи. Не бійтеся струсити річ: хутро не повинен сипатися, а сама шуба не повинна видавати ніяких звуків. Хрустке або шарудить, як папір, виріб говорить про погане вироблення хутра. Подивіться на бирки: в ідеалі повинні бути вказані марка, країна-виробник і адреса. Теплі шуби шиють країни, в яких буває зима: Америка, Канада, Фінляндія, Росія .
Оглядаючи хутро, подмімо на нього: ворсинки повинні легко відділятися одна від одної, не ламатися, а мездра (шкура) повинна бути видна погано: чим густіше підшерсток, тим тепліше шуба. Пам'ятайте хутро в руці - він повинен бути м'яким, легко м'яти, а потім повертатися на місце. Посмикайте хутро: якщо ворсинки залишаються в руці, шуба лізе. Гарна шуба повинна бути щільною, трохи товстої на дотик, але при цьому не важкою. Розгляньте уважно міздрю: вона повинна бути білого кольору, якщо шуба не фарбована. Вибираючи фарбовану, сміливо потріть хутро хусткою - фарби на ньому бути не повинно. Попросіть продавця показати шубу зсередини, під підкладкою: міздря добре виробленої шкурки світла, рівна, м'яка і однорідна на дотик. У хорошій шубі шматочки, з яких вона зшита, повинні бути не менше 15х15 см: чим більше за розміром шматок хутра, тим краще. Огляньте шви - акуратні, щільно прострочені, майже непомітні говорять про хорошу якість. Але шви повинні бути саме простроченими, а не склеєними, інакше шуба може розвалитися. Якісне хутро повинен блищати на світлі і мати однорідний по всьому виробу відтінок. Вибираючи між стрижені і нестриженого хутром, пам'ятайте: у другого волосся довший, а значить - тепліше. Часто стрижуть хутро не вищого сорту, який має візуальні недоліки.
Дублянки

Дублянки - зручний варіант зимового одягу, особливо для тих, хто вважає за краще спортивному стилю (пуховикам) більш діловий. Вони практичніше в транспорті, ніж шуби, та й зігріти можуть надійніше: верхній одяг з хутром всередину більш теплоємна. І, незважаючи на те, що пік моди на цю верхній одяг пройшов, зараз саме їх вибирають в якості зимового одягу більшість українців. І це дуже далекоглядно: дублянки менш примхливі у догляді, ніж шуби, а правильно обрана шкіра не линяє, не лізе і не боїться дощу так сильно, як шуба. Прослужить хороша "шкурка" мінімум сезонів 5-7, а то й десять, а за ціною вона вигідно відрізняється від шуби з аналогічним терміном служби. Купити в Україні дублянку можна як на ринках, так і в спеціалізованих магазинах. Останні краще: різниця з ринковою ціною несуттєва, а гарантію магазин дає на сезон (з 1 листопада до 1 березня). Знайти короткий (до середини стегна) виріб можна за 3,5-5 тис. Грн, за дублянку достовірніше доведеться викласти від 6 до 10 тис. Грн, а за одяг з дорого хутра (чернобурка, песець, норка) доведеться розщедритися до 12 тис . грн. Але це вже буде якісна річ.
Про те, як правильно вибрати дублянку і на що звертати увагу, нам розповіли продавець-консультант Олена Стриж і співробітник хутряного ательє Антон Савченко. Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка? Найтепліші, на люті морози, дублянки важкі, з великих шматків овечих шкур, які вироблені якісно, але шкіра не сточена дуже тонко. Моделі вітіюватого крою і легкі - більш холодні: чим тонше вироблена шкіра, тим швидше пробирає мороз . По надійності і тепла кращі фінські, канадські, російські моделі - їх виробляють країни, у яких бувають суворі зими. Турецькі гарні тільки фабричного, а не кустарного виробництва. А іспанські, італійські і французькі дублянки дорожче, легше і холодніше.
ЗОВНІШНІЙ ОГЛЯД: мнемо І щіплем
Проведіть по замші пальцем: якщо залишається слід, хутровий велюр вироблені добре. Пам'ятайте і ущипніть шкіру: вона повинна прийняти початкове положення без наслідків (зморшок, Замятін). Візуально на зовнішній поверхні дублянки не повинно бути подряпин, плям і зморшок, а поверхня повинна бути рівномірного кольору. Не слухайте продавців, що зморшки "відвис": зморшки і складки - свідчення низької якості. Якщо дублянка пофарбована, проведіть кілька разів по її поверхні білим шматком: на ньому не повинно залишатися фарби. Капніть на велюр водою - крапля повинна легко скотитися, не залишивши сліду - тоді дублянка вироблена якісно. Струсіть кілька разів виріб: воно не повинно хрустіти - це теж говорить про погане вироблення. Принюхайтеся: як би добре не була оброблена шкіра, різкий запах хімії неприпустимий. Придивіться до бирці: на ній, крім країни-виробника, повинні бути рекомендації по догляду. Деякі виробники забороняють хімчистку - від такого виробу краще відмовитися. Воно добре при теплих і чистих європейських зимах, коли дублянка швидше додатковий елемент одягу, а не основний захист від холоду. Шанувальникам яскравого декору потрібно простежити, щоб всі декоративні елементи були приклеєні, а пришиті або трималися на заклепках. Але хороша дублянка повинна бути сама по собі прикрасою, без додаткових блискіток. Огляньте кишені: ретельна обробка їх країв, без стирчать ворсинок або ниток - свідоцтво якості.
ПОГЛЯД З СЕРЕДИНИ. Розкладіть дублянку на прилавку: вона повинна лежати рівномірно і не стовбурчитися. Уважно розгляньте шви: вони повинні бути подвійними, добре обробленими, шматки хутра зшиті внахлест і бути великими - чим вони більші, тим їх менше, а значить - виріб якісніше. Придивіться до того, як вони зшиті - все хутро повинен дивитися в одну сторону, від низу до верху - це говорить про фабричному виробництві. Посмикайте хутро: він не повинен залишатися в руках, а самі ворсинки (в ідеалі) - густі і однакової довжини. Якщо хутро пофарбований, колір повинен рівномірно просочити і шкіру під шерстю. Посмикайте за поли: якщо виріб добре зшита, воно не повинно змінювати форму або силует. Проведіть долонею по внутрішній стороні сантиметр за сантиметром: будь-які горбки, нерівності або лисини неприпустимі.
Доглядати і бережемо. Чистити такий одяг краще в хімчистці, дотримуючись інструкції на бирці. Невеликі плями можна прибрати за допомогою мильного розчину або бензину. Якщо дублянка намокла, промокніть її сухою серветкою і сушіть на плічках при кімнатній температурі, подалі від джерел тепла - щоб не пересушити шкіру.
ПО ПЛІЧ: на примірку ВИДНО ВСЕ
Вибирайте дублянку з примірки. Вона повинна сидіти ідеально, ніде не тягнути, що не стовбурчитися і не складатися. Якщо плечі і спина трохи тягнуть назад, це неправильний крій - така дублянка ніколи не сяде по фігурі. Не беріть одяг і впритул, адже взимку ми одягаємо товсті і об'ємні светри. Одягнувши дублянку, підніміть вгору одну руку - друге плече має при цьому залишитися на своєму місці, без перекосів - це говорить про правильність крою. Дамам на примірку краще надягати спідницю, а не брюки: якщо зсередини шматки хутра скроєні з різним напрямком ворсу, він буде перекручувати спідницю. У брюках цей ефект не буде настільки помітний, тому спідниця виступить індикатором. Звичайно, в сподобалася "шкірці" краще походити хвилин 5-7, виконавши при цьому різні рухи. Дублянка повинна сидіти бездоганно і не заважати.
Не дивуйтеся, якщо поверхня на дотик зерниста і пориста. Це крек - спеціальне просочення для шкіри, яка додає матеріалу зносостійкості, хоча хутровий велюр повинен м'яким.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram
джерело: сьогодні
Як вибрати якісну шубу або дублянку

І шуба, і дублянка можуть прослужити багато років.
Кількість зоозахисників в світі зростає з кожним роком, але любителів одягу з натурального хутра і раніше вистачає, тому що ці вироби практичні, теплі і статусні. Ми віримо, що одного разу все людство разом перейде на наряди зі штучної шерстки. Ну а поки цього не сталося, розповімо, як вибрати виріб з натурального хутра так, щоб воно прослужило максимально довго.
Говорити про підробки у випадку з шубами майже не доводиться: хутро має яскраво виражені риси. Але іноді все одно трапляється "нарватися". Наприклад, хутро добре виробленої бабака дуже схожий на середню за якістю нірку. Але волосинки у бабака довший і візуально виділяються на тлі більш короткого підшерстя. Обманутися з хутром можна і у чорнобурки. У справжньої лисиці волосся триколірний: сірий, білий, чорний. Дуже схожий на чорнобурку лісопеса (помісь песця і лисиці), але волосся у нього має тільки два кольори.
А іноді під виглядом фарбованої і стриженої норки продають вироби з кролячих шкурок! І дійсно, непідготовленому покупцеві відрізнити їх досить складно. Але хутро норки більш щільний, а у кролика - більш рідкісний і практично без пух. Щоб не помилитися з вибором, краще купувати такі дорогі вироби в спеціалізованих магазинах або на виставках.
Шуби
Довгі, короткі, модні або класичних фасонів шуби з натурального хутра норки, нутрії, кролика, вівці, песця, лисиці можна знайти як в інтернеті, так і на ринках або спеціалізованих магазинах. Середня вартість шуби в економсегменте (кролик, коза) - близько 4-5 тис. Грн, мутон (овчина) або бобрик (кролик королівської породи) обійдеться в 6,5 до 10 тис. Грн. Каракуль дорожче - 12-16 тис. Грн. Ну а найпопулярніші породи - норка, песець і чернобурка - коштують від 20 тис. Грн і до сотні. Є в Україні підприємства, які шиють шуби за індивідуальними мірками, але фасони можна вибрати тільки готові, представлені в спеціальних каталогах. Такі вироби стартують від 24 тисяч. Але, щоб шуба була не тільки красивою, але і носінням, потрібно звернути увагу на деякі тонкощі перед покупкою. Про те, як це зробити, "Сегодня" розповіли власник магазину шуб Олексій Тихорецкий і продавець з двадцятирічним стажем Марія Левченко.
СЛУЖБА У сезоні: БОБЕР - 20, КРОЛИК - 3 РОКИ
Термін служби шуби вимірюється сезонами. Найстійкіші - до 20 сезонів - хутро видри і річкового бобра. Потім йде норка, яка може гріти до 10 зим, каракуль, куниця і песець прослужать 6-7 сезонів, а лисиця і нутрія - 5. Недовговічні білка і шиншила - до 4 років, а кролик - максимум три роки. Теплим вважається хутро тварин, які живуть у воді (у них товстий підшерсток) - бобер, або на півночі - песець, куниця, вовк, соболь. Норка менш тепла, як і мутон, але вони зігріють надійніше бобрика, каракуля і шиншили. Кролик і козел - на слабкі морози, адже це тварини, які в природі живуть в теплих країнах. Звичайно, чим тепліше хутро, тим важче шуба: вага додає і довжина волосся, і підшерсток. Найтепліші шкурки - у тварин, які були вбиті в зимовий період.
Ціна шуби залежить від хутра, цілісності шматочків і розміру: на великі або довгі шуби йде більше шкурок, тому кожушки маленьких розмірів - найекономічніший варіант. Шуби з капюшоном дорожче: необхідно більше хутра. А ось те, що хутро стрижений, так само як і фарбований, - на вартості не відіб'ється. Вирушаючи на ринок за шубкою, можна сторгуватися на 5-8% від вартості виробу, в магазині і в інтернеті торг майже неможливий. Але покупка на ринку чревата обманом: гарантій продавець не дасть.
НОРКА ДЛЯ модниці
Мода на норку не проходить. Але в цьому сезоні, як і в минулому, як і раніше в моді, коли смужки хутра розташовані горизонтально по моделі. Каракуль і каракульча йдуть на другий план, поступаючись місцем овчині. Яскраві, кричущі відтінки і фарбоване хутро гарні тільки для штучних шуб: натуральний повинен бути природних відтінків, наприклад - пастельних. Можливі комбінації матеріалів (овчина, каракуль, норка) - легкий печворк прийшов і в моду на шуби. Модні колись хутряні жилети пішли в минуле, поступившись місцем шубам вільного крою, з коміром шанель або стійкою та довжиною до середини стегна. По довжині шуба в цьому сезоні повинна відкривати щиколотки.
ОГЛЯД навпомацки: дуємо НА МЕХ, трясучись ТА ВИВЧАЄМО ЗСЕРЕДИНИ
Фасонів шуб безліч, тому при покупці потрібно перепробувати всі і вибрати той, який сидить комфортно: не тягне рукав, що не стискає в плечах, що не сковує рухи. Не бійтеся струсити річ: хутро не повинен сипатися, а сама шуба не повинна видавати ніяких звуків. Хрустке або шарудить, як папір, виріб говорить про погане вироблення хутра. Подивіться на бирки: в ідеалі повинні бути вказані марка, країна-виробник і адреса. Теплі шуби шиють країни, в яких буває зима: Америка, Канада, Фінляндія, Росія .
Оглядаючи хутро, подмімо на нього: ворсинки повинні легко відділятися одна від одної, не ламатися, а мездра (шкура) повинна бути видна погано: чим густіше підшерсток, тим тепліше шуба. Пам'ятайте хутро в руці - він повинен бути м'яким, легко м'яти, а потім повертатися на місце. Посмикайте хутро: якщо ворсинки залишаються в руці, шуба лізе. Гарна шуба повинна бути щільною, трохи товстої на дотик, але при цьому не важкою. Розгляньте уважно міздрю: вона повинна бути білого кольору, якщо шуба не фарбована. Вибираючи фарбовану, сміливо потріть хутро хусткою - фарби на ньому бути не повинно. Попросіть продавця показати шубу зсередини, під підкладкою: міздря добре виробленої шкурки світла, рівна, м'яка і однорідна на дотик. У хорошій шубі шматочки, з яких вона зшита, повинні бути не менше 15х15 см: чим більше за розміром шматок хутра, тим краще. Огляньте шви - акуратні, щільно прострочені, майже непомітні говорять про хорошу якість. Але шви повинні бути саме простроченими, а не склеєними, інакше шуба може розвалитися. Якісне хутро повинен блищати на світлі і мати однорідний по всьому виробу відтінок. Вибираючи між стрижені і нестриженого хутром, пам'ятайте: у другого волосся довший, а значить - тепліше. Часто стрижуть хутро не вищого сорту, який має візуальні недоліки.
Дублянки

Дублянки - зручний варіант зимового одягу, особливо для тих, хто вважає за краще спортивному стилю (пуховикам) більш діловий. Вони практичніше в транспорті, ніж шуби, та й зігріти можуть надійніше: верхній одяг з хутром всередину більш теплоємна. І, незважаючи на те, що пік моди на цю верхній одяг пройшов, зараз саме їх вибирають в якості зимового одягу більшість українців. І це дуже далекоглядно: дублянки менш примхливі у догляді, ніж шуби, а правильно обрана шкіра не линяє, не лізе і не боїться дощу так сильно, як шуба. Прослужить хороша "шкурка" мінімум сезонів 5-7, а то й десять, а за ціною вона вигідно відрізняється від шуби з аналогічним терміном служби. Купити в Україні дублянку можна як на ринках, так і в спеціалізованих магазинах. Останні краще: різниця з ринковою ціною несуттєва, а гарантію магазин дає на сезон (з 1 листопада до 1 березня). Знайти короткий (до середини стегна) виріб можна за 3,5-5 тис. Грн, за дублянку достовірніше доведеться викласти від 6 до 10 тис. Грн, а за одяг з дорого хутра (чернобурка, песець, норка) доведеться розщедритися до 12 тис . грн. Але це вже буде якісна річ.
Про те, як правильно вибрати дублянку і на що звертати увагу, нам розповіли продавець-консультант Олена Стриж і співробітник хутряного ательє Антон Савченко. Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка? Найтепліші, на люті морози, дублянки важкі, з великих шматків овечих шкур, які вироблені якісно, але шкіра не сточена дуже тонко. Моделі вітіюватого крою і легкі - більш холодні: чим тонше вироблена шкіра, тим швидше пробирає мороз . По надійності і тепла кращі фінські, канадські, російські моделі - їх виробляють країни, у яких бувають суворі зими. Турецькі гарні тільки фабричного, а не кустарного виробництва. А іспанські, італійські і французькі дублянки дорожче, легше і холодніше.
ЗОВНІШНІЙ ОГЛЯД: мнемо І щіплем
Проведіть по замші пальцем: якщо залишається слід, хутровий велюр вироблені добре. Пам'ятайте і ущипніть шкіру: вона повинна прийняти початкове положення без наслідків (зморшок, Замятін). Візуально на зовнішній поверхні дублянки не повинно бути подряпин, плям і зморшок, а поверхня повинна бути рівномірного кольору. Не слухайте продавців, що зморшки "відвис": зморшки і складки - свідчення низької якості. Якщо дублянка пофарбована, проведіть кілька разів по її поверхні білим шматком: на ньому не повинно залишатися фарби. Капніть на велюр водою - крапля повинна легко скотитися, не залишивши сліду - тоді дублянка вироблена якісно. Струсіть кілька разів виріб: воно не повинно хрустіти - це теж говорить про погане вироблення. Принюхайтеся: як би добре не була оброблена шкіра, різкий запах хімії неприпустимий. Придивіться до бирці: на ній, крім країни-виробника, повинні бути рекомендації по догляду. Деякі виробники забороняють хімчистку - від такого виробу краще відмовитися. Воно добре при теплих і чистих європейських зимах, коли дублянка швидше додатковий елемент одягу, а не основний захист від холоду. Шанувальникам яскравого декору потрібно простежити, щоб всі декоративні елементи були приклеєні, а пришиті або трималися на заклепках. Але хороша дублянка повинна бути сама по собі прикрасою, без додаткових блискіток. Огляньте кишені: ретельна обробка їх країв, без стирчать ворсинок або ниток - свідоцтво якості.
ПОГЛЯД З СЕРЕДИНИ. Розкладіть дублянку на прилавку: вона повинна лежати рівномірно і не стовбурчитися. Уважно розгляньте шви: вони повинні бути подвійними, добре обробленими, шматки хутра зшиті внахлест і бути великими - чим вони більші, тим їх менше, а значить - виріб якісніше. Придивіться до того, як вони зшиті - все хутро повинен дивитися в одну сторону, від низу до верху - це говорить про фабричному виробництві. Посмикайте хутро: він не повинен залишатися в руках, а самі ворсинки (в ідеалі) - густі і однакової довжини. Якщо хутро пофарбований, колір повинен рівномірно просочити і шкіру під шерстю. Посмикайте за поли: якщо виріб добре зшита, воно не повинно змінювати форму або силует. Проведіть долонею по внутрішній стороні сантиметр за сантиметром: будь-які горбки, нерівності або лисини неприпустимі.
Доглядати і бережемо. Чистити такий одяг краще в хімчистці, дотримуючись інструкції на бирці. Невеликі плями можна прибрати за допомогою мильного розчину або бензину. Якщо дублянка намокла, промокніть її сухою серветкою і сушіть на плічках при кімнатній температурі, подалі від джерел тепла - щоб не пересушити шкіру.
ПО ПЛІЧ: на примірку ВИДНО ВСЕ
Вибирайте дублянку з примірки. Вона повинна сидіти ідеально, ніде не тягнути, що не стовбурчитися і не складатися. Якщо плечі і спина трохи тягнуть назад, це неправильний крій - така дублянка ніколи не сяде по фігурі. Не беріть одяг і впритул, адже взимку ми одягаємо товсті і об'ємні светри. Одягнувши дублянку, підніміть вгору одну руку - друге плече має при цьому залишитися на своєму місці, без перекосів - це говорить про правильність крою. Дамам на примірку краще надягати спідницю, а не брюки: якщо зсередини шматки хутра скроєні з різним напрямком ворсу, він буде перекручувати спідницю. У брюках цей ефект не буде настільки помітний, тому спідниця виступить індикатором. Звичайно, в сподобалася "шкірці" краще походити хвилин 5-7, виконавши при цьому різні рухи. Дублянка повинна сидіти бездоганно і не заважати.
Не дивуйтеся, якщо поверхня на дотик зерниста і пориста. Це крек - спеціальне просочення для шкіри, яка додає матеріалу зносостійкості, хоча хутровий велюр повинен м'яким.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram
джерело: сьогодні
Як вибрати якісну шубу або дублянку

І шуба, і дублянка можуть прослужити багато років.
Кількість зоозахисників в світі зростає з кожним роком, але любителів одягу з натурального хутра і раніше вистачає, тому що ці вироби практичні, теплі і статусні. Ми віримо, що одного разу все людство разом перейде на наряди зі штучної шерстки. Ну а поки цього не сталося, розповімо, як вибрати виріб з натурального хутра так, щоб воно прослужило максимально довго.
Говорити про підробки у випадку з шубами майже не доводиться: хутро має яскраво виражені риси. Але іноді все одно трапляється "нарватися". Наприклад, хутро добре виробленої бабака дуже схожий на середню за якістю нірку. Але волосинки у бабака довший і візуально виділяються на тлі більш короткого підшерстя. Обманутися з хутром можна і у чорнобурки. У справжньої лисиці волосся триколірний: сірий, білий, чорний. Дуже схожий на чорнобурку лісопеса (помісь песця і лисиці), але волосся у нього має тільки два кольори.
А іноді під виглядом фарбованої і стриженої норки продають вироби з кролячих шкурок! І дійсно, непідготовленому покупцеві відрізнити їх досить складно. Але хутро норки більш щільний, а у кролика - більш рідкісний і практично без пух. Щоб не помилитися з вибором, краще купувати такі дорогі вироби в спеціалізованих магазинах або на виставках.
Шуби
Довгі, короткі, модні або класичних фасонів шуби з натурального хутра норки, нутрії, кролика, вівці, песця, лисиці можна знайти як в інтернеті, так і на ринках або спеціалізованих магазинах. Середня вартість шуби в економсегменте (кролик, коза) - близько 4-5 тис. Грн, мутон (овчина) або бобрик (кролик королівської породи) обійдеться в 6,5 до 10 тис. Грн. Каракуль дорожче - 12-16 тис. Грн. Ну а найпопулярніші породи - норка, песець і чернобурка - коштують від 20 тис. Грн і до сотні. Є в Україні підприємства, які шиють шуби за індивідуальними мірками, але фасони можна вибрати тільки готові, представлені в спеціальних каталогах. Такі вироби стартують від 24 тисяч. Але, щоб шуба була не тільки красивою, але і носінням, потрібно звернути увагу на деякі тонкощі перед покупкою. Про те, як це зробити, "Сегодня" розповіли власник магазину шуб Олексій Тихорецкий і продавець з двадцятирічним стажем Марія Левченко.
СЛУЖБА У сезоні: БОБЕР - 20, КРОЛИК - 3 РОКИ
Термін служби шуби вимірюється сезонами. Найстійкіші - до 20 сезонів - хутро видри і річкового бобра. Потім йде норка, яка може гріти до 10 зим, каракуль, куниця і песець прослужать 6-7 сезонів, а лисиця і нутрія - 5. Недовговічні білка і шиншила - до 4 років, а кролик - максимум три роки. Теплим вважається хутро тварин, які живуть у воді (у них товстий підшерсток) - бобер, або на півночі - песець, куниця, вовк, соболь. Норка менш тепла, як і мутон, але вони зігріють надійніше бобрика, каракуля і шиншили. Кролик і козел - на слабкі морози, адже це тварини, які в природі живуть в теплих країнах. Звичайно, чим тепліше хутро, тим важче шуба: вага додає і довжина волосся, і підшерсток. Найтепліші шкурки - у тварин, які були вбиті в зимовий період.
Ціна шуби залежить від хутра, цілісності шматочків і розміру: на великі або довгі шуби йде більше шкурок, тому кожушки маленьких розмірів - найекономічніший варіант. Шуби з капюшоном дорожче: необхідно більше хутра. А ось те, що хутро стрижений, так само як і фарбований, - на вартості не відіб'ється. Вирушаючи на ринок за шубкою, можна сторгуватися на 5-8% від вартості виробу, в магазині і в інтернеті торг майже неможливий. Але покупка на ринку чревата обманом: гарантій продавець не дасть.
НОРКА ДЛЯ модниці
Мода на норку не проходить. Але в цьому сезоні, як і в минулому, як і раніше в моді, коли смужки хутра розташовані горизонтально по моделі. Каракуль і каракульча йдуть на другий план, поступаючись місцем овчині. Яскраві, кричущі відтінки і фарбоване хутро гарні тільки для штучних шуб: натуральний повинен бути природних відтінків, наприклад - пастельних. Можливі комбінації матеріалів (овчина, каракуль, норка) - легкий печворк прийшов і в моду на шуби. Модні колись хутряні жилети пішли в минуле, поступившись місцем шубам вільного крою, з коміром шанель або стійкою та довжиною до середини стегна. По довжині шуба в цьому сезоні повинна відкривати щиколотки.
ОГЛЯД навпомацки: дуємо НА МЕХ, трясучись ТА ВИВЧАЄМО ЗСЕРЕДИНИ
Фасонів шуб безліч, тому при покупці потрібно перепробувати всі і вибрати той, який сидить комфортно: не тягне рукав, що не стискає в плечах, що не сковує рухи. Не бійтеся струсити річ: хутро не повинен сипатися, а сама шуба не повинна видавати ніяких звуків. Хрустке або шарудить, як папір, виріб говорить про погане вироблення хутра. Подивіться на бирки: в ідеалі повинні бути вказані марка, країна-виробник і адреса. Теплі шуби шиють країни, в яких буває зима: Америка, Канада, Фінляндія, Росія .
Оглядаючи хутро, подмімо на нього: ворсинки повинні легко відділятися одна від одної, не ламатися, а мездра (шкура) повинна бути видна погано: чим густіше підшерсток, тим тепліше шуба. Пам'ятайте хутро в руці - він повинен бути м'яким, легко м'яти, а потім повертатися на місце. Посмикайте хутро: якщо ворсинки залишаються в руці, шуба лізе. Гарна шуба повинна бути щільною, трохи товстої на дотик, але при цьому не важкою. Розгляньте уважно міздрю: вона повинна бути білого кольору, якщо шуба не фарбована. Вибираючи фарбовану, сміливо потріть хутро хусткою - фарби на ньому бути не повинно. Попросіть продавця показати шубу зсередини, під підкладкою: міздря добре виробленої шкурки світла, рівна, м'яка і однорідна на дотик. У хорошій шубі шматочки, з яких вона зшита, повинні бути не менше 15х15 см: чим більше за розміром шматок хутра, тим краще. Огляньте шви - акуратні, щільно прострочені, майже непомітні говорять про хорошу якість. Але шви повинні бути саме простроченими, а не склеєними, інакше шуба може розвалитися. Якісне хутро повинен блищати на світлі і мати однорідний по всьому виробу відтінок. Вибираючи між стрижені і нестриженого хутром, пам'ятайте: у другого волосся довший, а значить - тепліше. Часто стрижуть хутро не вищого сорту, який має візуальні недоліки.
Дублянки

Дублянки - зручний варіант зимового одягу, особливо для тих, хто вважає за краще спортивному стилю (пуховикам) більш діловий. Вони практичніше в транспорті, ніж шуби, та й зігріти можуть надійніше: верхній одяг з хутром всередину більш теплоємна. І, незважаючи на те, що пік моди на цю верхній одяг пройшов, зараз саме їх вибирають в якості зимового одягу більшість українців. І це дуже далекоглядно: дублянки менш примхливі у догляді, ніж шуби, а правильно обрана шкіра не линяє, не лізе і не боїться дощу так сильно, як шуба. Прослужить хороша "шкурка" мінімум сезонів 5-7, а то й десять, а за ціною вона вигідно відрізняється від шуби з аналогічним терміном служби. Купити в Україні дублянку можна як на ринках, так і в спеціалізованих магазинах. Останні краще: різниця з ринковою ціною несуттєва, а гарантію магазин дає на сезон (з 1 листопада до 1 березня). Знайти короткий (до середини стегна) виріб можна за 3,5-5 тис. Грн, за дублянку достовірніше доведеться викласти від 6 до 10 тис. Грн, а за одяг з дорого хутра (чернобурка, песець, норка) доведеться розщедритися до 12 тис . грн. Але це вже буде якісна річ.
Про те, як правильно вибрати дублянку і на що звертати увагу, нам розповіли продавець-консультант Олена Стриж і співробітник хутряного ательє Антон Савченко. Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка? Найтепліші, на люті морози, дублянки важкі, з великих шматків овечих шкур, які вироблені якісно, але шкіра не сточена дуже тонко. Моделі вітіюватого крою і легкі - більш холодні: чим тонше вироблена шкіра, тим швидше пробирає мороз . По надійності і тепла кращі фінські, канадські, російські моделі - їх виробляють країни, у яких бувають суворі зими. Турецькі гарні тільки фабричного, а не кустарного виробництва. А іспанські, італійські і французькі дублянки дорожче, легше і холодніше.
ЗОВНІШНІЙ ОГЛЯД: мнемо І щіплем
Проведіть по замші пальцем: якщо залишається слід, хутровий велюр вироблені добре. Пам'ятайте і ущипніть шкіру: вона повинна прийняти початкове положення без наслідків (зморшок, Замятін). Візуально на зовнішній поверхні дублянки не повинно бути подряпин, плям і зморшок, а поверхня повинна бути рівномірного кольору. Не слухайте продавців, що зморшки "відвис": зморшки і складки - свідчення низької якості. Якщо дублянка пофарбована, проведіть кілька разів по її поверхні білим шматком: на ньому не повинно залишатися фарби. Капніть на велюр водою - крапля повинна легко скотитися, не залишивши сліду - тоді дублянка вироблена якісно. Струсіть кілька разів виріб: воно не повинно хрустіти - це теж говорить про погане вироблення. Принюхайтеся: як би добре не була оброблена шкіра, різкий запах хімії неприпустимий. Придивіться до бирці: на ній, крім країни-виробника, повинні бути рекомендації по догляду. Деякі виробники забороняють хімчистку - від такого виробу краще відмовитися. Воно добре при теплих і чистих європейських зимах, коли дублянка швидше додатковий елемент одягу, а не основний захист від холоду. Шанувальникам яскравого декору потрібно простежити, щоб всі декоративні елементи були приклеєні, а пришиті або трималися на заклепках. Але хороша дублянка повинна бути сама по собі прикрасою, без додаткових блискіток. Огляньте кишені: ретельна обробка їх країв, без стирчать ворсинок або ниток - свідоцтво якості.
ПОГЛЯД З СЕРЕДИНИ. Розкладіть дублянку на прилавку: вона повинна лежати рівномірно і не стовбурчитися. Уважно розгляньте шви: вони повинні бути подвійними, добре обробленими, шматки хутра зшиті внахлест і бути великими - чим вони більші, тим їх менше, а значить - виріб якісніше. Придивіться до того, як вони зшиті - все хутро повинен дивитися в одну сторону, від низу до верху - це говорить про фабричному виробництві. Посмикайте хутро: він не повинен залишатися в руках, а самі ворсинки (в ідеалі) - густі і однакової довжини. Якщо хутро пофарбований, колір повинен рівномірно просочити і шкіру під шерстю. Посмикайте за поли: якщо виріб добре зшита, воно не повинно змінювати форму або силует. Проведіть долонею по внутрішній стороні сантиметр за сантиметром: будь-які горбки, нерівності або лисини неприпустимі.
Доглядати і бережемо. Чистити такий одяг краще в хімчистці, дотримуючись інструкції на бирці. Невеликі плями можна прибрати за допомогою мильного розчину або бензину. Якщо дублянка намокла, промокніть її сухою серветкою і сушіть на плічках при кімнатній температурі, подалі від джерел тепла - щоб не пересушити шкіру.
ПО ПЛІЧ: на примірку ВИДНО ВСЕ
Вибирайте дублянку з примірки. Вона повинна сидіти ідеально, ніде не тягнути, що не стовбурчитися і не складатися. Якщо плечі і спина трохи тягнуть назад, це неправильний крій - така дублянка ніколи не сяде по фігурі. Не беріть одяг і впритул, адже взимку ми одягаємо товсті і об'ємні светри. Одягнувши дублянку, підніміть вгору одну руку - друге плече має при цьому залишитися на своєму місці, без перекосів - це говорить про правильність крою. Дамам на примірку краще надягати спідницю, а не брюки: якщо зсередини шматки хутра скроєні з різним напрямком ворсу, він буде перекручувати спідницю. У брюках цей ефект не буде настільки помітний, тому спідниця виступить індикатором. Звичайно, в сподобалася "шкірці" краще походити хвилин 5-7, виконавши при цьому різні рухи. Дублянка повинна сидіти бездоганно і не заважати.
Не дивуйтеся, якщо поверхня на дотик зерниста і пориста. Це крек - спеціальне просочення для шкіри, яка додає матеріалу зносостійкості, хоча хутровий велюр повинен м'яким.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram
джерело: сьогодні
Як вибрати якісну шубу або дублянку

І шуба, і дублянка можуть прослужити багато років.
Кількість зоозахисників в світі зростає з кожним роком, але любителів одягу з натурального хутра і раніше вистачає, тому що ці вироби практичні, теплі і статусні. Ми віримо, що одного разу все людство разом перейде на наряди зі штучної шерстки. Ну а поки цього не сталося, розповімо, як вибрати виріб з натурального хутра так, щоб воно прослужило максимально довго.
Говорити про підробки у випадку з шубами майже не доводиться: хутро має яскраво виражені риси. Але іноді все одно трапляється "нарватися". Наприклад, хутро добре виробленої бабака дуже схожий на середню за якістю нірку. Але волосинки у бабака довший і візуально виділяються на тлі більш короткого підшерстя. Обманутися з хутром можна і у чорнобурки. У справжньої лисиці волосся триколірний: сірий, білий, чорний. Дуже схожий на чорнобурку лісопеса (помісь песця і лисиці), але волосся у нього має тільки два кольори.
А іноді під виглядом фарбованої і стриженої норки продають вироби з кролячих шкурок! І дійсно, непідготовленому покупцеві відрізнити їх досить складно. Але хутро норки більш щільний, а у кролика - більш рідкісний і практично без пух. Щоб не помилитися з вибором, краще купувати такі дорогі вироби в спеціалізованих магазинах або на виставках.
Шуби
Довгі, короткі, модні або класичних фасонів шуби з натурального хутра норки, нутрії, кролика, вівці, песця, лисиці можна знайти як в інтернеті, так і на ринках або спеціалізованих магазинах. Середня вартість шуби в економсегменте (кролик, коза) - близько 4-5 тис. Грн, мутон (овчина) або бобрик (кролик королівської породи) обійдеться в 6,5 до 10 тис. Грн. Каракуль дорожче - 12-16 тис. Грн. Ну а найпопулярніші породи - норка, песець і чернобурка - коштують від 20 тис. Грн і до сотні. Є в Україні підприємства, які шиють шуби за індивідуальними мірками, але фасони можна вибрати тільки готові, представлені в спеціальних каталогах. Такі вироби стартують від 24 тисяч. Але, щоб шуба була не тільки красивою, але і носінням, потрібно звернути увагу на деякі тонкощі перед покупкою. Про те, як це зробити, "Сегодня" розповіли власник магазину шуб Олексій Тихорецкий і продавець з двадцятирічним стажем Марія Левченко.
СЛУЖБА У сезоні: БОБЕР - 20, КРОЛИК - 3 РОКИ
Термін служби шуби вимірюється сезонами. Найстійкіші - до 20 сезонів - хутро видри і річкового бобра. Потім йде норка, яка може гріти до 10 зим, каракуль, куниця і песець прослужать 6-7 сезонів, а лисиця і нутрія - 5. Недовговічні білка і шиншила - до 4 років, а кролик - максимум три роки. Теплим вважається хутро тварин, які живуть у воді (у них товстий підшерсток) - бобер, або на півночі - песець, куниця, вовк, соболь. Норка менш тепла, як і мутон, але вони зігріють надійніше бобрика, каракуля і шиншили. Кролик і козел - на слабкі морози, адже це тварини, які в природі живуть в теплих країнах. Звичайно, чим тепліше хутро, тим важче шуба: вага додає і довжина волосся, і підшерсток. Найтепліші шкурки - у тварин, які були вбиті в зимовий період.
Ціна шуби залежить від хутра, цілісності шматочків і розміру: на великі або довгі шуби йде більше шкурок, тому кожушки маленьких розмірів - найекономічніший варіант. Шуби з капюшоном дорожче: необхідно більше хутра. А ось те, що хутро стрижений, так само як і фарбований, - на вартості не відіб'ється. Вирушаючи на ринок за шубкою, можна сторгуватися на 5-8% від вартості виробу, в магазині і в інтернеті торг майже неможливий. Але покупка на ринку чревата обманом: гарантій продавець не дасть.
НОРКА ДЛЯ модниці
Мода на норку не проходить. Але в цьому сезоні, як і в минулому, як і раніше в моді, коли смужки хутра розташовані горизонтально по моделі. Каракуль і каракульча йдуть на другий план, поступаючись місцем овчині. Яскраві, кричущі відтінки і фарбоване хутро гарні тільки для штучних шуб: натуральний повинен бути природних відтінків, наприклад - пастельних. Можливі комбінації матеріалів (овчина, каракуль, норка) - легкий печворк прийшов і в моду на шуби. Модні колись хутряні жилети пішли в минуле, поступившись місцем шубам вільного крою, з коміром шанель або стійкою та довжиною до середини стегна. По довжині шуба в цьому сезоні повинна відкривати щиколотки.
ОГЛЯД навпомацки: дуємо НА МЕХ, трясучись ТА ВИВЧАЄМО ЗСЕРЕДИНИ
Фасонів шуб безліч, тому при покупці потрібно перепробувати всі і вибрати той, який сидить комфортно: не тягне рукав, що не стискає в плечах, що не сковує рухи. Не бійтеся струсити річ: хутро не повинен сипатися, а сама шуба не повинна видавати ніяких звуків. Хрустке або шарудить, як папір, виріб говорить про погане вироблення хутра. Подивіться на бирки: в ідеалі повинні бути вказані марка, країна-виробник і адреса. Теплі шуби шиють країни, в яких буває зима: Америка, Канада, Фінляндія, Росія .
Оглядаючи хутро, подмімо на нього: ворсинки повинні легко відділятися одна від одної, не ламатися, а мездра (шкура) повинна бути видна погано: чим густіше підшерсток, тим тепліше шуба. Пам'ятайте хутро в руці - він повинен бути м'яким, легко м'яти, а потім повертатися на місце. Посмикайте хутро: якщо ворсинки залишаються в руці, шуба лізе. Гарна шуба повинна бути щільною, трохи товстої на дотик, але при цьому не важкою. Розгляньте уважно міздрю: вона повинна бути білого кольору, якщо шуба не фарбована. Вибираючи фарбовану, сміливо потріть хутро хусткою - фарби на ньому бути не повинно. Попросіть продавця показати шубу зсередини, під підкладкою: міздря добре виробленої шкурки світла, рівна, м'яка і однорідна на дотик. У хорошій шубі шматочки, з яких вона зшита, повинні бути не менше 15х15 см: чим більше за розміром шматок хутра, тим краще. Огляньте шви - акуратні, щільно прострочені, майже непомітні говорять про хорошу якість. Але шви повинні бути саме простроченими, а не склеєними, інакше шуба може розвалитися. Якісне хутро повинен блищати на світлі і мати однорідний по всьому виробу відтінок. Вибираючи між стрижені і нестриженого хутром, пам'ятайте: у другого волосся довший, а значить - тепліше. Часто стрижуть хутро не вищого сорту, який має візуальні недоліки.
Дублянки

Дублянки - зручний варіант зимового одягу, особливо для тих, хто вважає за краще спортивному стилю (пуховикам) більш діловий. Вони практичніше в транспорті, ніж шуби, та й зігріти можуть надійніше: верхній одяг з хутром всередину більш теплоємна. І, незважаючи на те, що пік моди на цю верхній одяг пройшов, зараз саме їх вибирають в якості зимового одягу більшість українців. І це дуже далекоглядно: дублянки менш примхливі у догляді, ніж шуби, а правильно обрана шкіра не линяє, не лізе і не боїться дощу так сильно, як шуба. Прослужить хороша "шкурка" мінімум сезонів 5-7, а то й десять, а за ціною вона вигідно відрізняється від шуби з аналогічним терміном служби. Купити в Україні дублянку можна як на ринках, так і в спеціалізованих магазинах. Останні краще: різниця з ринковою ціною несуттєва, а гарантію магазин дає на сезон (з 1 листопада до 1 березня). Знайти короткий (до середини стегна) виріб можна за 3,5-5 тис. Грн, за дублянку достовірніше доведеться викласти від 6 до 10 тис. Грн, а за одяг з дорого хутра (чернобурка, песець, норка) доведеться розщедритися до 12 тис . грн. Але це вже буде якісна річ.
Про те, як правильно вибрати дублянку і на що звертати увагу, нам розповіли продавець-консультант Олена Стриж і співробітник хутряного ательє Антон Савченко. Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка? Найтепліші, на люті морози, дублянки важкі, з великих шматків овечих шкур, які вироблені якісно, але шкіра не сточена дуже тонко. Моделі вітіюватого крою і легкі - більш холодні: чим тонше вироблена шкіра, тим швидше пробирає мороз . По надійності і тепла кращі фінські, канадські, російські моделі - їх виробляють країни, у яких бувають суворі зими. Турецькі гарні тільки фабричного, а не кустарного виробництва. А іспанські, італійські і французькі дублянки дорожче, легше і холодніше.
ЗОВНІШНІЙ ОГЛЯД: мнемо І щіплем
Проведіть по замші пальцем: якщо залишається слід, хутровий велюр вироблені добре. Пам'ятайте і ущипніть шкіру: вона повинна прийняти початкове положення без наслідків (зморшок, Замятін). Візуально на зовнішній поверхні дублянки не повинно бути подряпин, плям і зморшок, а поверхня повинна бути рівномірного кольору. Не слухайте продавців, що зморшки "відвис": зморшки і складки - свідчення низької якості. Якщо дублянка пофарбована, проведіть кілька разів по її поверхні білим шматком: на ньому не повинно залишатися фарби. Капніть на велюр водою - крапля повинна легко скотитися, не залишивши сліду - тоді дублянка вироблена якісно. Струсіть кілька разів виріб: воно не повинно хрустіти - це теж говорить про погане вироблення. Принюхайтеся: як би добре не була оброблена шкіра, різкий запах хімії неприпустимий. Придивіться до бирці: на ній, крім країни-виробника, повинні бути рекомендації по догляду. Деякі виробники забороняють хімчистку - від такого виробу краще відмовитися. Воно добре при теплих і чистих європейських зимах, коли дублянка швидше додатковий елемент одягу, а не основний захист від холоду. Шанувальникам яскравого декору потрібно простежити, щоб всі декоративні елементи були приклеєні, а пришиті або трималися на заклепках. Але хороша дублянка повинна бути сама по собі прикрасою, без додаткових блискіток. Огляньте кишені: ретельна обробка їх країв, без стирчать ворсинок або ниток - свідоцтво якості.
ПОГЛЯД З СЕРЕДИНИ. Розкладіть дублянку на прилавку: вона повинна лежати рівномірно і не стовбурчитися. Уважно розгляньте шви: вони повинні бути подвійними, добре обробленими, шматки хутра зшиті внахлест і бути великими - чим вони більші, тим їх менше, а значить - виріб якісніше. Придивіться до того, як вони зшиті - все хутро повинен дивитися в одну сторону, від низу до верху - це говорить про фабричному виробництві. Посмикайте хутро: він не повинен залишатися в руках, а самі ворсинки (в ідеалі) - густі і однакової довжини. Якщо хутро пофарбований, колір повинен рівномірно просочити і шкіру під шерстю. Посмикайте за поли: якщо виріб добре зшита, воно не повинно змінювати форму або силует. Проведіть долонею по внутрішній стороні сантиметр за сантиметром: будь-які горбки, нерівності або лисини неприпустимі.
Доглядати і бережемо. Чистити такий одяг краще в хімчистці, дотримуючись інструкції на бирці. Невеликі плями можна прибрати за допомогою мильного розчину або бензину. Якщо дублянка намокла, промокніть її сухою серветкою і сушіть на плічках при кімнатній температурі, подалі від джерел тепла - щоб не пересушити шкіру.
ПО ПЛІЧ: на примірку ВИДНО ВСЕ
Вибирайте дублянку з примірки. Вона повинна сидіти ідеально, ніде не тягнути, що не стовбурчитися і не складатися. Якщо плечі і спина трохи тягнуть назад, це неправильний крій - така дублянка ніколи не сяде по фігурі. Не беріть одяг і впритул, адже взимку ми одягаємо товсті і об'ємні светри. Одягнувши дублянку, підніміть вгору одну руку - друге плече має при цьому залишитися на своєму місці, без перекосів - це говорить про правильність крою. Дамам на примірку краще надягати спідницю, а не брюки: якщо зсередини шматки хутра скроєні з різним напрямком ворсу, він буде перекручувати спідницю. У брюках цей ефект не буде настільки помітний, тому спідниця виступить індикатором. Звичайно, в сподобалася "шкірці" краще походити хвилин 5-7, виконавши при цьому різні рухи. Дублянка повинна сидіти бездоганно і не заважати.
Не дивуйтеся, якщо поверхня на дотик зерниста і пориста. Це крек - спеціальне просочення для шкіри, яка додає матеріалу зносостійкості, хоча хутровий велюр повинен м'яким.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram
джерело: сьогодні
Як вибрати якісну шубу або дублянку

І шуба, і дублянка можуть прослужити багато років.
Кількість зоозахисників в світі зростає з кожним роком, але любителів одягу з натурального хутра і раніше вистачає, тому що ці вироби практичні, теплі і статусні. Ми віримо, що одного разу все людство разом перейде на наряди зі штучної шерстки. Ну а поки цього не сталося, розповімо, як вибрати виріб з натурального хутра так, щоб воно прослужило максимально довго.
Говорити про підробки у випадку з шубами майже не доводиться: хутро має яскраво виражені риси. Але іноді все одно трапляється "нарватися". Наприклад, хутро добре виробленої бабака дуже схожий на середню за якістю нірку. Але волосинки у бабака довший і візуально виділяються на тлі більш короткого підшерстя. Обманутися з хутром можна і у чорнобурки. У справжньої лисиці волосся триколірний: сірий, білий, чорний. Дуже схожий на чорнобурку лісопеса (помісь песця і лисиці), але волосся у нього має тільки два кольори.
А іноді під виглядом фарбованої і стриженої норки продають вироби з кролячих шкурок! І дійсно, непідготовленому покупцеві відрізнити їх досить складно. Але хутро норки більш щільний, а у кролика - більш рідкісний і практично без пух. Щоб не помилитися з вибором, краще купувати такі дорогі вироби в спеціалізованих магазинах або на виставках.
Шуби
Довгі, короткі, модні або класичних фасонів шуби з натурального хутра норки, нутрії, кролика, вівці, песця, лисиці можна знайти як в інтернеті, так і на ринках або спеціалізованих магазинах. Середня вартість шуби в економсегменте (кролик, коза) - близько 4-5 тис. Грн, мутон (овчина) або бобрик (кролик королівської породи) обійдеться в 6,5 до 10 тис. Грн. Каракуль дорожче - 12-16 тис. Грн. Ну а найпопулярніші породи - норка, песець і чернобурка - коштують від 20 тис. Грн і до сотні. Є в Україні підприємства, які шиють шуби за індивідуальними мірками, але фасони можна вибрати тільки готові, представлені в спеціальних каталогах. Такі вироби стартують від 24 тисяч. Але, щоб шуба була не тільки красивою, але і носінням, потрібно звернути увагу на деякі тонкощі перед покупкою. Про те, як це зробити, "Сегодня" розповіли власник магазину шуб Олексій Тихорецкий і продавець з двадцятирічним стажем Марія Левченко.
СЛУЖБА У сезоні: БОБЕР - 20, КРОЛИК - 3 РОКИ
Термін служби шуби вимірюється сезонами. Найстійкіші - до 20 сезонів - хутро видри і річкового бобра. Потім йде норка, яка може гріти до 10 зим, каракуль, куниця і песець прослужать 6-7 сезонів, а лисиця і нутрія - 5. Недовговічні білка і шиншила - до 4 років, а кролик - максимум три роки. Теплим вважається хутро тварин, які живуть у воді (у них товстий підшерсток) - бобер, або на півночі - песець, куниця, вовк, соболь. Норка менш тепла, як і мутон, але вони зігріють надійніше бобрика, каракуля і шиншили. Кролик і козел - на слабкі морози, адже це тварини, які в природі живуть в теплих країнах. Звичайно, чим тепліше хутро, тим важче шуба: вага додає і довжина волосся, і підшерсток. Найтепліші шкурки - у тварин, які були вбиті в зимовий період.
Ціна шуби залежить від хутра, цілісності шматочків і розміру: на великі або довгі шуби йде більше шкурок, тому кожушки маленьких розмірів - найекономічніший варіант. Шуби з капюшоном дорожче: необхідно більше хутра. А ось те, що хутро стрижений, так само як і фарбований, - на вартості не відіб'ється. Вирушаючи на ринок за шубкою, можна сторгуватися на 5-8% від вартості виробу, в магазині і в інтернеті торг майже неможливий. Але покупка на ринку чревата обманом: гарантій продавець не дасть.
НОРКА ДЛЯ модниці
Мода на норку не проходить. Але в цьому сезоні, як і в минулому, як і раніше в моді, коли смужки хутра розташовані горизонтально по моделі. Каракуль і каракульча йдуть на другий план, поступаючись місцем овчині. Яскраві, кричущі відтінки і фарбоване хутро гарні тільки для штучних шуб: натуральний повинен бути природних відтінків, наприклад - пастельних. Можливі комбінації матеріалів (овчина, каракуль, норка) - легкий печворк прийшов і в моду на шуби. Модні колись хутряні жилети пішли в минуле, поступившись місцем шубам вільного крою, з коміром шанель або стійкою та довжиною до середини стегна. По довжині шуба в цьому сезоні повинна відкривати щиколотки.
ОГЛЯД навпомацки: дуємо НА МЕХ, трясучись ТА ВИВЧАЄМО ЗСЕРЕДИНИ
Фасонів шуб безліч, тому при покупці потрібно перепробувати всі і вибрати той, який сидить комфортно: не тягне рукав, що не стискає в плечах, що не сковує рухи. Не бійтеся струсити річ: хутро не повинен сипатися, а сама шуба не повинна видавати ніяких звуків. Хрустке або шарудить, як папір, виріб говорить про погане вироблення хутра. Подивіться на бирки: в ідеалі повинні бути вказані марка, країна-виробник і адреса. Теплі шуби шиють країни, в яких буває зима: Америка, Канада, Фінляндія, Росія .
Оглядаючи хутро, подмімо на нього: ворсинки повинні легко відділятися одна від одної, не ламатися, а мездра (шкура) повинна бути видна погано: чим густіше підшерсток, тим тепліше шуба. Пам'ятайте хутро в руці - він повинен бути м'яким, легко м'яти, а потім повертатися на місце. Посмикайте хутро: якщо ворсинки залишаються в руці, шуба лізе. Гарна шуба повинна бути щільною, трохи товстої на дотик, але при цьому не важкою. Розгляньте уважно міздрю: вона повинна бути білого кольору, якщо шуба не фарбована. Вибираючи фарбовану, сміливо потріть хутро хусткою - фарби на ньому бути не повинно. Попросіть продавця показати шубу зсередини, під підкладкою: міздря добре виробленої шкурки світла, рівна, м'яка і однорідна на дотик. У хорошій шубі шматочки, з яких вона зшита, повинні бути не менше 15х15 см: чим більше за розміром шматок хутра, тим краще. Огляньте шви - акуратні, щільно прострочені, майже непомітні говорять про хорошу якість. Але шви повинні бути саме простроченими, а не склеєними, інакше шуба може розвалитися. Якісне хутро повинен блищати на світлі і мати однорідний по всьому виробу відтінок. Вибираючи між стрижені і нестриженого хутром, пам'ятайте: у другого волосся довший, а значить - тепліше. Часто стрижуть хутро не вищого сорту, який має візуальні недоліки.
Дублянки

Дублянки - зручний варіант зимового одягу, особливо для тих, хто вважає за краще спортивному стилю (пуховикам) більш діловий. Вони практичніше в транспорті, ніж шуби, та й зігріти можуть надійніше: верхній одяг з хутром всередину більш теплоємна. І, незважаючи на те, що пік моди на цю верхній одяг пройшов, зараз саме їх вибирають в якості зимового одягу більшість українців. І це дуже далекоглядно: дублянки менш примхливі у догляді, ніж шуби, а правильно обрана шкіра не линяє, не лізе і не боїться дощу так сильно, як шуба. Прослужить хороша "шкурка" мінімум сезонів 5-7, а то й десять, а за ціною вона вигідно відрізняється від шуби з аналогічним терміном служби. Купити в Україні дублянку можна як на ринках, так і в спеціалізованих магазинах. Останні краще: різниця з ринковою ціною несуттєва, а гарантію магазин дає на сезон (з 1 листопада до 1 березня). Знайти короткий (до середини стегна) виріб можна за 3,5-5 тис. Грн, за дублянку достовірніше доведеться викласти від 6 до 10 тис. Грн, а за одяг з дорого хутра (чернобурка, песець, норка) доведеться розщедритися до 12 тис . грн. Але це вже буде якісна річ.
Про те, як правильно вибрати дублянку і на що звертати увагу, нам розповіли продавець-консультант Олена Стриж і співробітник хутряного ательє Антон Савченко. Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка? Найтепліші, на люті морози, дублянки важкі, з великих шматків овечих шкур, які вироблені якісно, але шкіра не сточена дуже тонко. Моделі вітіюватого крою і легкі - більш холодні: чим тонше вироблена шкіра, тим швидше пробирає мороз . По надійності і тепла кращі фінські, канадські, російські моделі - їх виробляють країни, у яких бувають суворі зими. Турецькі гарні тільки фабричного, а не кустарного виробництва. А іспанські, італійські і французькі дублянки дорожче, легше і холодніше.
ЗОВНІШНІЙ ОГЛЯД: мнемо І щіплем
Проведіть по замші пальцем: якщо залишається слід, хутровий велюр вироблені добре. Пам'ятайте і ущипніть шкіру: вона повинна прийняти початкове положення без наслідків (зморшок, Замятін). Візуально на зовнішній поверхні дублянки не повинно бути подряпин, плям і зморшок, а поверхня повинна бути рівномірного кольору. Не слухайте продавців, що зморшки "відвис": зморшки і складки - свідчення низької якості. Якщо дублянка пофарбована, проведіть кілька разів по її поверхні білим шматком: на ньому не повинно залишатися фарби. Капніть на велюр водою - крапля повинна легко скотитися, не залишивши сліду - тоді дублянка вироблена якісно. Струсіть кілька разів виріб: воно не повинно хрустіти - це теж говорить про погане вироблення. Принюхайтеся: як би добре не була оброблена шкіра, різкий запах хімії неприпустимий. Придивіться до бирці: на ній, крім країни-виробника, повинні бути рекомендації по догляду. Деякі виробники забороняють хімчистку - від такого виробу краще відмовитися. Воно добре при теплих і чистих європейських зимах, коли дублянка швидше додатковий елемент одягу, а не основний захист від холоду. Шанувальникам яскравого декору потрібно простежити, щоб всі декоративні елементи були приклеєні, а пришиті або трималися на заклепках. Але хороша дублянка повинна бути сама по собі прикрасою, без додаткових блискіток. Огляньте кишені: ретельна обробка їх країв, без стирчать ворсинок або ниток - свідоцтво якості.
ПОГЛЯД З СЕРЕДИНИ. Розкладіть дублянку на прилавку: вона повинна лежати рівномірно і не стовбурчитися. Уважно розгляньте шви: вони повинні бути подвійними, добре обробленими, шматки хутра зшиті внахлест і бути великими - чим вони більші, тим їх менше, а значить - виріб якісніше. Придивіться до того, як вони зшиті - все хутро повинен дивитися в одну сторону, від низу до верху - це говорить про фабричному виробництві. Посмикайте хутро: він не повинен залишатися в руках, а самі ворсинки (в ідеалі) - густі і однакової довжини. Якщо хутро пофарбований, колір повинен рівномірно просочити і шкіру під шерстю. Посмикайте за поли: якщо виріб добре зшита, воно не повинно змінювати форму або силует. Проведіть долонею по внутрішній стороні сантиметр за сантиметром: будь-які горбки, нерівності або лисини неприпустимі.
Доглядати і бережемо. Чистити такий одяг краще в хімчистці, дотримуючись інструкції на бирці. Невеликі плями можна прибрати за допомогою мильного розчину або бензину. Якщо дублянка намокла, промокніть її сухою серветкою і сушіть на плічках при кімнатній температурі, подалі від джерел тепла - щоб не пересушити шкіру.
ПО ПЛІЧ: на примірку ВИДНО ВСЕ
Вибирайте дублянку з примірки. Вона повинна сидіти ідеально, ніде не тягнути, що не стовбурчитися і не складатися. Якщо плечі і спина трохи тягнуть назад, це неправильний крій - така дублянка ніколи не сяде по фігурі. Не беріть одяг і впритул, адже взимку ми одягаємо товсті і об'ємні светри. Одягнувши дублянку, підніміть вгору одну руку - друге плече має при цьому залишитися на своєму місці, без перекосів - це говорить про правильність крою. Дамам на примірку краще надягати спідницю, а не брюки: якщо зсередини шматки хутра скроєні з різним напрямком ворсу, він буде перекручувати спідницю. У брюках цей ефект не буде настільки помітний, тому спідниця виступить індикатором. Звичайно, в сподобалася "шкірці" краще походити хвилин 5-7, виконавши при цьому різні рухи. Дублянка повинна сидіти бездоганно і не заважати.
Не дивуйтеся, якщо поверхня на дотик зерниста і пориста. Це крек - спеціальне просочення для шкіри, яка додає матеріалу зносостійкості, хоча хутровий велюр повинен м'яким.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram
джерело: сьогодні
Як вибрати якісну шубу або дублянку

І шуба, і дублянка можуть прослужити багато років.
Кількість зоозахисників в світі зростає з кожним роком, але любителів одягу з натурального хутра і раніше вистачає, тому що ці вироби практичні, теплі і статусні. Ми віримо, що одного разу все людство разом перейде на наряди зі штучної шерстки. Ну а поки цього не сталося, розповімо, як вибрати виріб з натурального хутра так, щоб воно прослужило максимально довго.
Говорити про підробки у випадку з шубами майже не доводиться: хутро має яскраво виражені риси. Але іноді все одно трапляється "нарватися". Наприклад, хутро добре виробленої бабака дуже схожий на середню за якістю нірку. Але волосинки у бабака довший і візуально виділяються на тлі більш короткого підшерстя. Обманутися з хутром можна і у чорнобурки. У справжньої лисиці волосся триколірний: сірий, білий, чорний. Дуже схожий на чорнобурку лісопеса (помісь песця і лисиці), але волосся у нього має тільки два кольори.
А іноді під виглядом фарбованої і стриженої норки продають вироби з кролячих шкурок! І дійсно, непідготовленому покупцеві відрізнити їх досить складно. Але хутро норки більш щільний, а у кролика - більш рідкісний і практично без пух. Щоб не помилитися з вибором, краще купувати такі дорогі вироби в спеціалізованих магазинах або на виставках.
Шуби
Довгі, короткі, модні або класичних фасонів шуби з натурального хутра норки, нутрії, кролика, вівці, песця, лисиці можна знайти як в інтернеті, так і на ринках або спеціалізованих магазинах. Середня вартість шуби в економсегменте (кролик, коза) - близько 4-5 тис. Грн, мутон (овчина) або бобрик (кролик королівської породи) обійдеться в 6,5 до 10 тис. Грн. Каракуль дорожче - 12-16 тис. Грн. Ну а найпопулярніші породи - норка, песець і чернобурка - коштують від 20 тис. Грн і до сотні. Є в Україні підприємства, які шиють шуби за індивідуальними мірками, але фасони можна вибрати тільки готові, представлені в спеціальних каталогах. Такі вироби стартують від 24 тисяч. Але, щоб шуба була не тільки красивою, але і носінням, потрібно звернути увагу на деякі тонкощі перед покупкою. Про те, як це зробити, "Сегодня" розповіли власник магазину шуб Олексій Тихорецкий і продавець з двадцятирічним стажем Марія Левченко.
СЛУЖБА У сезоні: БОБЕР - 20, КРОЛИК - 3 РОКИ
Термін служби шуби вимірюється сезонами. Найстійкіші - до 20 сезонів - хутро видри і річкового бобра. Потім йде норка, яка може гріти до 10 зим, каракуль, куниця і песець прослужать 6-7 сезонів, а лисиця і нутрія - 5. Недовговічні білка і шиншила - до 4 років, а кролик - максимум три роки. Теплим вважається хутро тварин, які живуть у воді (у них товстий підшерсток) - бобер, або на півночі - песець, куниця, вовк, соболь. Норка менш тепла, як і мутон, але вони зігріють надійніше бобрика, каракуля і шиншили. Кролик і козел - на слабкі морози, адже це тварини, які в природі живуть в теплих країнах. Звичайно, чим тепліше хутро, тим важче шуба: вага додає і довжина волосся, і підшерсток. Найтепліші шкурки - у тварин, які були вбиті в зимовий період.
Ціна шуби залежить від хутра, цілісності шматочків і розміру: на великі або довгі шуби йде більше шкурок, тому кожушки маленьких розмірів - найекономічніший варіант. Шуби з капюшоном дорожче: необхідно більше хутра. А ось те, що хутро стрижений, так само як і фарбований, - на вартості не відіб'ється. Вирушаючи на ринок за шубкою, можна сторгуватися на 5-8% від вартості виробу, в магазині і в інтернеті торг майже неможливий. Але покупка на ринку чревата обманом: гарантій продавець не дасть.
НОРКА ДЛЯ модниці
Мода на норку не проходить. Але в цьому сезоні, як і в минулому, як і раніше в моді, коли смужки хутра розташовані горизонтально по моделі. Каракуль і каракульча йдуть на другий план, поступаючись місцем овчині. Яскраві, кричущі відтінки і фарбоване хутро гарні тільки для штучних шуб: натуральний повинен бути природних відтінків, наприклад - пастельних. Можливі комбінації матеріалів (овчина, каракуль, норка) - легкий печворк прийшов і в моду на шуби. Модні колись хутряні жилети пішли в минуле, поступившись місцем шубам вільного крою, з коміром шанель або стійкою та довжиною до середини стегна. По довжині шуба в цьому сезоні повинна відкривати щиколотки.
ОГЛЯД навпомацки: дуємо НА МЕХ, трясучись ТА ВИВЧАЄМО ЗСЕРЕДИНИ
Фасонів шуб безліч, тому при покупці потрібно перепробувати всі і вибрати той, який сидить комфортно: не тягне рукав, що не стискає в плечах, що не сковує рухи. Не бійтеся струсити річ: хутро не повинен сипатися, а сама шуба не повинна видавати ніяких звуків. Хрустке або шарудить, як папір, виріб говорить про погане вироблення хутра. Подивіться на бирки: в ідеалі повинні бути вказані марка, країна-виробник і адреса. Теплі шуби шиють країни, в яких буває зима: Америка, Канада, Фінляндія, Росія .
Оглядаючи хутро, подмімо на нього: ворсинки повинні легко відділятися одна від одної, не ламатися, а мездра (шкура) повинна бути видна погано: чим густіше підшерсток, тим тепліше шуба. Пам'ятайте хутро в руці - він повинен бути м'яким, легко м'яти, а потім повертатися на місце. Посмикайте хутро: якщо ворсинки залишаються в руці, шуба лізе. Гарна шуба повинна бути щільною, трохи товстої на дотик, але при цьому не важкою. Розгляньте уважно міздрю: вона повинна бути білого кольору, якщо шуба не фарбована. Вибираючи фарбовану, сміливо потріть хутро хусткою - фарби на ньому бути не повинно. Попросіть продавця показати шубу зсередини, під підкладкою: міздря добре виробленої шкурки світла, рівна, м'яка і однорідна на дотик. У хорошій шубі шматочки, з яких вона зшита, повинні бути не менше 15х15 см: чим більше за розміром шматок хутра, тим краще. Огляньте шви - акуратні, щільно прострочені, майже непомітні говорять про хорошу якість. Але шви повинні бути саме простроченими, а не склеєними, інакше шуба може розвалитися. Якісне хутро повинен блищати на світлі і мати однорідний по всьому виробу відтінок. Вибираючи між стрижені і нестриженого хутром, пам'ятайте: у другого волосся довший, а значить - тепліше. Часто стрижуть хутро не вищого сорту, який має візуальні недоліки.
Дублянки

Дублянки - зручний варіант зимового одягу, особливо для тих, хто вважає за краще спортивному стилю (пуховикам) більш діловий. Вони практичніше в транспорті, ніж шуби, та й зігріти можуть надійніше: верхній одяг з хутром всередину більш теплоємна. І, незважаючи на те, що пік моди на цю верхній одяг пройшов, зараз саме їх вибирають в якості зимового одягу більшість українців. І це дуже далекоглядно: дублянки менш примхливі у догляді, ніж шуби, а правильно обрана шкіра не линяє, не лізе і не боїться дощу так сильно, як шуба. Прослужить хороша "шкурка" мінімум сезонів 5-7, а то й десять, а за ціною вона вигідно відрізняється від шуби з аналогічним терміном служби. Купити в Україні дублянку можна як на ринках, так і в спеціалізованих магазинах. Останні краще: різниця з ринковою ціною несуттєва, а гарантію магазин дає на сезон (з 1 листопада до 1 березня). Знайти короткий (до середини стегна) виріб можна за 3,5-5 тис. Грн, за дублянку достовірніше доведеться викласти від 6 до 10 тис. Грн, а за одяг з дорого хутра (чернобурка, песець, норка) доведеться розщедритися до 12 тис . грн. Але це вже буде якісна річ.
Про те, як правильно вибрати дублянку і на що звертати увагу, нам розповіли продавець-консультант Олена Стриж і співробітник хутряного ательє Антон Савченко. Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка? Найтепліші, на люті морози, дублянки важкі, з великих шматків овечих шкур, які вироблені якісно, але шкіра не сточена дуже тонко. Моделі вітіюватого крою і легкі - більш холодні: чим тонше вироблена шкіра, тим швидше пробирає мороз . По надійності і тепла кращі фінські, канадські, російські моделі - їх виробляють країни, у яких бувають суворі зими. Турецькі гарні тільки фабричного, а не кустарного виробництва. А іспанські, італійські і французькі дублянки дорожче, легше і холодніше.
ЗОВНІШНІЙ ОГЛЯД: мнемо І щіплем
Проведіть по замші пальцем: якщо залишається слід, хутровий велюр вироблені добре. Пам'ятайте і ущипніть шкіру: вона повинна прийняти початкове положення без наслідків (зморшок, Замятін). Візуально на зовнішній поверхні дублянки не повинно бути подряпин, плям і зморшок, а поверхня повинна бути рівномірного кольору. Не слухайте продавців, що зморшки "відвис": зморшки і складки - свідчення низької якості. Якщо дублянка пофарбована, проведіть кілька разів по її поверхні білим шматком: на ньому не повинно залишатися фарби. Капніть на велюр водою - крапля повинна легко скотитися, не залишивши сліду - тоді дублянка вироблена якісно. Струсіть кілька разів виріб: воно не повинно хрустіти - це теж говорить про погане вироблення. Принюхайтеся: як би добре не була оброблена шкіра, різкий запах хімії неприпустимий. Придивіться до бирці: на ній, крім країни-виробника, повинні бути рекомендації по догляду. Деякі виробники забороняють хімчистку - від такого виробу краще відмовитися. Воно добре при теплих і чистих європейських зимах, коли дублянка швидше додатковий елемент одягу, а не основний захист від холоду. Шанувальникам яскравого декору потрібно простежити, щоб всі декоративні елементи були приклеєні, а пришиті або трималися на заклепках. Але хороша дублянка повинна бути сама по собі прикрасою, без додаткових блискіток. Огляньте кишені: ретельна обробка їх країв, без стирчать ворсинок або ниток - свідоцтво якості.
ПОГЛЯД З СЕРЕДИНИ. Розкладіть дублянку на прилавку: вона повинна лежати рівномірно і не стовбурчитися. Уважно розгляньте шви: вони повинні бути подвійними, добре обробленими, шматки хутра зшиті внахлест і бути великими - чим вони більші, тим їх менше, а значить - виріб якісніше. Придивіться до того, як вони зшиті - все хутро повинен дивитися в одну сторону, від низу до верху - це говорить про фабричному виробництві. Посмикайте хутро: він не повинен залишатися в руках, а самі ворсинки (в ідеалі) - густі і однакової довжини. Якщо хутро пофарбований, колір повинен рівномірно просочити і шкіру під шерстю. Посмикайте за поли: якщо виріб добре зшита, воно не повинно змінювати форму або силует. Проведіть долонею по внутрішній стороні сантиметр за сантиметром: будь-які горбки, нерівності або лисини неприпустимі.
Доглядати і бережемо. Чистити такий одяг краще в хімчистці, дотримуючись інструкції на бирці. Невеликі плями можна прибрати за допомогою мильного розчину або бензину. Якщо дублянка намокла, промокніть її сухою серветкою і сушіть на плічках при кімнатній температурі, подалі від джерел тепла - щоб не пересушити шкіру.
ПО ПЛІЧ: на примірку ВИДНО ВСЕ
Вибирайте дублянку з примірки. Вона повинна сидіти ідеально, ніде не тягнути, що не стовбурчитися і не складатися. Якщо плечі і спина трохи тягнуть назад, це неправильний крій - така дублянка ніколи не сяде по фігурі. Не беріть одяг і впритул, адже взимку ми одягаємо товсті і об'ємні светри. Одягнувши дублянку, підніміть вгору одну руку - друге плече має при цьому залишитися на своєму місці, без перекосів - це говорить про правильність крою. Дамам на примірку краще надягати спідницю, а не брюки: якщо зсередини шматки хутра скроєні з різним напрямком ворсу, він буде перекручувати спідницю. У брюках цей ефект не буде настільки помітний, тому спідниця виступить індикатором. Звичайно, в сподобалася "шкірці" краще походити хвилин 5-7, виконавши при цьому різні рухи. Дублянка повинна сидіти бездоганно і не заважати.
Не дивуйтеся, якщо поверхня на дотик зерниста і пориста. Це крек - спеціальне просочення для шкіри, яка додає матеріалу зносостійкості, хоча хутровий велюр повинен м'яким.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram
джерело: сьогодні
Як вибрати якісну шубу або дублянку

І шуба, і дублянка можуть прослужити багато років.
Кількість зоозахисників в світі зростає з кожним роком, але любителів одягу з натурального хутра і раніше вистачає, тому що ці вироби практичні, теплі і статусні. Ми віримо, що одного разу все людство разом перейде на наряди зі штучної шерстки. Ну а поки цього не сталося, розповімо, як вибрати виріб з натурального хутра так, щоб воно прослужило максимально довго.
Говорити про підробки у випадку з шубами майже не доводиться: хутро має яскраво виражені риси. Але іноді все одно трапляється "нарватися". Наприклад, хутро добре виробленої бабака дуже схожий на середню за якістю нірку. Але волосинки у бабака довший і візуально виділяються на тлі більш короткого підшерстя. Обманутися з хутром можна і у чорнобурки. У справжньої лисиці волосся триколірний: сірий, білий, чорний. Дуже схожий на чорнобурку лісопеса (помісь песця і лисиці), але волосся у нього має тільки два кольори.
А іноді під виглядом фарбованої і стриженої норки продають вироби з кролячих шкурок! І дійсно, непідготовленому покупцеві відрізнити їх досить складно. Але хутро норки більш щільний, а у кролика - більш рідкісний і практично без пух. Щоб не помилитися з вибором, краще купувати такі дорогі вироби в спеціалізованих магазинах або на виставках.
Шуби
Довгі, короткі, модні або класичних фасонів шуби з натурального хутра норки, нутрії, кролика, вівці, песця, лисиці можна знайти як в інтернеті, так і на ринках або спеціалізованих магазинах. Середня вартість шуби в економсегменте (кролик, коза) - близько 4-5 тис. Грн, мутон (овчина) або бобрик (кролик королівської породи) обійдеться в 6,5 до 10 тис. Грн. Каракуль дорожче - 12-16 тис. Грн. Ну а найпопулярніші породи - норка, песець і чернобурка - коштують від 20 тис. Грн і до сотні. Є в Україні підприємства, які шиють шуби за індивідуальними мірками, але фасони можна вибрати тільки готові, представлені в спеціальних каталогах. Такі вироби стартують від 24 тисяч. Але, щоб шуба була не тільки красивою, але і носінням, потрібно звернути увагу на деякі тонкощі перед покупкою. Про те, як це зробити, "Сегодня" розповіли власник магазину шуб Олексій Тихорецкий і продавець з двадцятирічним стажем Марія Левченко.
СЛУЖБА У сезоні: БОБЕР - 20, КРОЛИК - 3 РОКИ
Термін служби шуби вимірюється сезонами. Найстійкіші - до 20 сезонів - хутро видри і річкового бобра. Потім йде норка, яка може гріти до 10 зим, каракуль, куниця і песець прослужать 6-7 сезонів, а лисиця і нутрія - 5. Недовговічні білка і шиншила - до 4 років, а кролик - максимум три роки. Теплим вважається хутро тварин, які живуть у воді (у них товстий підшерсток) - бобер, або на півночі - песець, куниця, вовк, соболь. Норка менш тепла, як і мутон, але вони зігріють надійніше бобрика, каракуля і шиншили. Кролик і козел - на слабкі морози, адже це тварини, які в природі живуть в теплих країнах. Звичайно, чим тепліше хутро, тим важче шуба: вага додає і довжина волосся, і підшерсток. Найтепліші шкурки - у тварин, які були вбиті в зимовий період.
Ціна шуби залежить від хутра, цілісності шматочків і розміру: на великі або довгі шуби йде більше шкурок, тому кожушки маленьких розмірів - найекономічніший варіант. Шуби з капюшоном дорожче: необхідно більше хутра. А ось те, що хутро стрижений, так само як і фарбований, - на вартості не відіб'ється. Вирушаючи на ринок за шубкою, можна сторгуватися на 5-8% від вартості виробу, в магазині і в інтернеті торг майже неможливий. Але покупка на ринку чревата обманом: гарантій продавець не дасть.
НОРКА ДЛЯ модниці
Мода на норку не проходить. Але в цьому сезоні, як і в минулому, як і раніше в моді, коли смужки хутра розташовані горизонтально по моделі. Каракуль і каракульча йдуть на другий план, поступаючись місцем овчині. Яскраві, кричущі відтінки і фарбоване хутро гарні тільки для штучних шуб: натуральний повинен бути природних відтінків, наприклад - пастельних. Можливі комбінації матеріалів (овчина, каракуль, норка) - легкий печворк прийшов і в моду на шуби. Модні колись хутряні жилети пішли в минуле, поступившись місцем шубам вільного крою, з коміром шанель або стійкою та довжиною до середини стегна. По довжині шуба в цьому сезоні повинна відкривати щиколотки.
ОГЛЯД навпомацки: дуємо НА МЕХ, трясучись ТА ВИВЧАЄМО ЗСЕРЕДИНИ
Фасонів шуб безліч, тому при покупці потрібно перепробувати всі і вибрати той, який сидить комфортно: не тягне рукав, що не стискає в плечах, що не сковує рухи. Не бійтеся струсити річ: хутро не повинен сипатися, а сама шуба не повинна видавати ніяких звуків. Хрустке або шарудить, як папір, виріб говорить про погане вироблення хутра. Подивіться на бирки: в ідеалі повинні бути вказані марка, країна-виробник і адреса. Теплі шуби шиють країни, в яких буває зима: Америка, Канада, Фінляндія, Росія .
Оглядаючи хутро, подмімо на нього: ворсинки повинні легко відділятися одна від одної, не ламатися, а мездра (шкура) повинна бути видна погано: чим густіше підшерсток, тим тепліше шуба. Пам'ятайте хутро в руці - він повинен бути м'яким, легко м'яти, а потім повертатися на місце. Посмикайте хутро: якщо ворсинки залишаються в руці, шуба лізе. Гарна шуба повинна бути щільною, трохи товстої на дотик, але при цьому не важкою. Розгляньте уважно міздрю: вона повинна бути білого кольору, якщо шуба не фарбована. Вибираючи фарбовану, сміливо потріть хутро хусткою - фарби на ньому бути не повинно. Попросіть продавця показати шубу зсередини, під підкладкою: міздря добре виробленої шкурки світла, рівна, м'яка і однорідна на дотик. У хорошій шубі шматочки, з яких вона зшита, повинні бути не менше 15х15 см: чим більше за розміром шматок хутра, тим краще. Огляньте шви - акуратні, щільно прострочені, майже непомітні говорять про хорошу якість. Але шви повинні бути саме простроченими, а не склеєними, інакше шуба може розвалитися. Якісне хутро повинен блищати на світлі і мати однорідний по всьому виробу відтінок. Вибираючи між стрижені і нестриженого хутром, пам'ятайте: у другого волосся довший, а значить - тепліше. Часто стрижуть хутро не вищого сорту, який має візуальні недоліки.
Дублянки

Дублянки - зручний варіант зимового одягу, особливо для тих, хто вважає за краще спортивному стилю (пуховикам) більш діловий. Вони практичніше в транспорті, ніж шуби, та й зігріти можуть надійніше: верхній одяг з хутром всередину більш теплоємна. І, незважаючи на те, що пік моди на цю верхній одяг пройшов, зараз саме їх вибирають в якості зимового одягу більшість українців. І це дуже далекоглядно: дублянки менш примхливі у догляді, ніж шуби, а правильно обрана шкіра не линяє, не лізе і не боїться дощу так сильно, як шуба. Прослужить хороша "шкурка" мінімум сезонів 5-7, а то й десять, а за ціною вона вигідно відрізняється від шуби з аналогічним терміном служби. Купити в Україні дублянку можна як на ринках, так і в спеціалізованих магазинах. Останні краще: різниця з ринковою ціною несуттєва, а гарантію магазин дає на сезон (з 1 листопада до 1 березня). Знайти короткий (до середини стегна) виріб можна за 3,5-5 тис. Грн, за дублянку достовірніше доведеться викласти від 6 до 10 тис. Грн, а за одяг з дорого хутра (чернобурка, песець, норка) доведеться розщедритися до 12 тис . грн. Але це вже буде якісна річ.
Про те, як правильно вибрати дублянку і на що звертати увагу, нам розповіли продавець-консультант Олена Стриж і співробітник хутряного ательє Антон Савченко. Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка? Найтепліші, на люті морози, дублянки важкі, з великих шматків овечих шкур, які вироблені якісно, але шкіра не сточена дуже тонко. Моделі вітіюватого крою і легкі - більш холодні: чим тонше вироблена шкіра, тим швидше пробирає мороз . По надійності і тепла кращі фінські, канадські, російські моделі - їх виробляють країни, у яких бувають суворі зими. Турецькі гарні тільки фабричного, а не кустарного виробництва. А іспанські, італійські і французькі дублянки дорожче, легше і холодніше.
ЗОВНІШНІЙ ОГЛЯД: мнемо І щіплем
Проведіть по замші пальцем: якщо залишається слід, хутровий велюр вироблені добре. Пам'ятайте і ущипніть шкіру: вона повинна прийняти початкове положення без наслідків (зморшок, Замятін). Візуально на зовнішній поверхні дублянки не повинно бути подряпин, плям і зморшок, а поверхня повинна бути рівномірного кольору. Не слухайте продавців, що зморшки "відвис": зморшки і складки - свідчення низької якості. Якщо дублянка пофарбована, проведіть кілька разів по її поверхні білим шматком: на ньому не повинно залишатися фарби. Капніть на велюр водою - крапля повинна легко скотитися, не залишивши сліду - тоді дублянка вироблена якісно. Струсіть кілька разів виріб: воно не повинно хрустіти - це теж говорить про погане вироблення. Принюхайтеся: як би добре не була оброблена шкіра, різкий запах хімії неприпустимий. Придивіться до бирці: на ній, крім країни-виробника, повинні бути рекомендації по догляду. Деякі виробники забороняють хімчистку - від такого виробу краще відмовитися. Воно добре при теплих і чистих європейських зимах, коли дублянка швидше додатковий елемент одягу, а не основний захист від холоду. Шанувальникам яскравого декору потрібно простежити, щоб всі декоративні елементи були приклеєні, а пришиті або трималися на заклепках. Але хороша дублянка повинна бути сама по собі прикрасою, без додаткових блискіток. Огляньте кишені: ретельна обробка їх країв, без стирчать ворсинок або ниток - свідоцтво якості.
ПОГЛЯД З СЕРЕДИНИ. Розкладіть дублянку на прилавку: вона повинна лежати рівномірно і не стовбурчитися. Уважно розгляньте шви: вони повинні бути подвійними, добре обробленими, шматки хутра зшиті внахлест і бути великими - чим вони більші, тим їх менше, а значить - виріб якісніше. Придивіться до того, як вони зшиті - все хутро повинен дивитися в одну сторону, від низу до верху - це говорить про фабричному виробництві. Посмикайте хутро: він не повинен залишатися в руках, а самі ворсинки (в ідеалі) - густі і однакової довжини. Якщо хутро пофарбований, колір повинен рівномірно просочити і шкіру під шерстю. Посмикайте за поли: якщо виріб добре зшита, воно не повинно змінювати форму або силует. Проведіть долонею по внутрішній стороні сантиметр за сантиметром: будь-які горбки, нерівності або лисини неприпустимі.
Доглядати і бережемо. Чистити такий одяг краще в хімчистці, дотримуючись інструкції на бирці. Невеликі плями можна прибрати за допомогою мильного розчину або бензину. Якщо дублянка намокла, промокніть її сухою серветкою і сушіть на плічках при кімнатній температурі, подалі від джерел тепла - щоб не пересушити шкіру.
ПО ПЛІЧ: на примірку ВИДНО ВСЕ
Вибирайте дублянку з примірки. Вона повинна сидіти ідеально, ніде не тягнути, що не стовбурчитися і не складатися. Якщо плечі і спина трохи тягнуть назад, це неправильний крій - така дублянка ніколи не сяде по фігурі. Не беріть одяг і впритул, адже взимку ми одягаємо товсті і об'ємні светри. Одягнувши дублянку, підніміть вгору одну руку - друге плече має при цьому залишитися на своєму місці, без перекосів - це говорить про правильність крою. Дамам на примірку краще надягати спідницю, а не брюки: якщо зсередини шматки хутра скроєні з різним напрямком ворсу, він буде перекручувати спідницю. У брюках цей ефект не буде настільки помітний, тому спідниця виступить індикатором. Звичайно, в сподобалася "шкірці" краще походити хвилин 5-7, виконавши при цьому різні рухи. Дублянка повинна сидіти бездоганно і не заважати.
Не дивуйтеся, якщо поверхня на дотик зерниста і пориста. Це крек - спеціальне просочення для шкіри, яка додає матеріалу зносостійкості, хоча хутровий велюр повинен м'яким.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram
джерело: сьогодні
Як вибрати якісну шубу або дублянку

І шуба, і дублянка можуть прослужити багато років.
Кількість зоозахисників в світі зростає з кожним роком, але любителів одягу з натурального хутра і раніше вистачає, тому що ці вироби практичні, теплі і статусні. Ми віримо, що одного разу все людство разом перейде на наряди зі штучної шерстки. Ну а поки цього не сталося, розповімо, як вибрати виріб з натурального хутра так, щоб воно прослужило максимально довго.
Говорити про підробки у випадку з шубами майже не доводиться: хутро має яскраво виражені риси. Але іноді все одно трапляється "нарватися". Наприклад, хутро добре виробленої бабака дуже схожий на середню за якістю нірку. Але волосинки у бабака довший і візуально виділяються на тлі більш короткого підшерстя. Обманутися з хутром можна і у чорнобурки. У справжньої лисиці волосся триколірний: сірий, білий, чорний. Дуже схожий на чорнобурку лісопеса (помісь песця і лисиці), але волосся у нього має тільки два кольори.
А іноді під виглядом фарбованої і стриженої норки продають вироби з кролячих шкурок! І дійсно, непідготовленому покупцеві відрізнити їх досить складно. Але хутро норки більш щільний, а у кролика - більш рідкісний і практично без пух. Щоб не помилитися з вибором, краще купувати такі дорогі вироби в спеціалізованих магазинах або на виставках.
Шуби
Довгі, короткі, модні або класичних фасонів шуби з натурального хутра норки, нутрії, кролика, вівці, песця, лисиці можна знайти як в інтернеті, так і на ринках або спеціалізованих магазинах. Середня вартість шуби в економсегменте (кролик, коза) - близько 4-5 тис. Грн, мутон (овчина) або бобрик (кролик королівської породи) обійдеться в 6,5 до 10 тис. Грн. Каракуль дорожче - 12-16 тис. Грн. Ну а найпопулярніші породи - норка, песець і чернобурка - коштують від 20 тис. Грн і до сотні. Є в Україні підприємства, які шиють шуби за індивідуальними мірками, але фасони можна вибрати тільки готові, представлені в спеціальних каталогах. Такі вироби стартують від 24 тисяч. Але, щоб шуба була не тільки красивою, але і носінням, потрібно звернути увагу на деякі тонкощі перед покупкою. Про те, як це зробити, "Сегодня" розповіли власник магазину шуб Олексій Тихорецкий і продавець з двадцятирічним стажем Марія Левченко.
СЛУЖБА У сезоні: БОБЕР - 20, КРОЛИК - 3 РОКИ
Термін служби шуби вимірюється сезонами. Найстійкіші - до 20 сезонів - хутро видри і річкового бобра. Потім йде норка, яка може гріти до 10 зим, каракуль, куниця і песець прослужать 6-7 сезонів, а лисиця і нутрія - 5. Недовговічні білка і шиншила - до 4 років, а кролик - максимум три роки. Теплим вважається хутро тварин, які живуть у воді (у них товстий підшерсток) - бобер, або на півночі - песець, куниця, вовк, соболь. Норка менш тепла, як і мутон, але вони зігріють надійніше бобрика, каракуля і шиншили. Кролик і козел - на слабкі морози, адже це тварини, які в природі живуть в теплих країнах. Звичайно, чим тепліше хутро, тим важче шуба: вага додає і довжина волосся, і підшерсток. Найтепліші шкурки - у тварин, які були вбиті в зимовий період.
Ціна шуби залежить від хутра, цілісності шматочків і розміру: на великі або довгі шуби йде більше шкурок, тому кожушки маленьких розмірів - найекономічніший варіант. Шуби з капюшоном дорожче: необхідно більше хутра. А ось те, що хутро стрижений, так само як і фарбований, - на вартості не відіб'ється. Вирушаючи на ринок за шубкою, можна сторгуватися на 5-8% від вартості виробу, в магазині і в інтернеті торг майже неможливий. Але покупка на ринку чревата обманом: гарантій продавець не дасть.
НОРКА ДЛЯ модниці
Мода на норку не проходить. Але в цьому сезоні, як і в минулому, як і раніше в моді, коли смужки хутра розташовані горизонтально по моделі. Каракуль і каракульча йдуть на другий план, поступаючись місцем овчині. Яскраві, кричущі відтінки і фарбоване хутро гарні тільки для штучних шуб: натуральний повинен бути природних відтінків, наприклад - пастельних. Можливі комбінації матеріалів (овчина, каракуль, норка) - легкий печворк прийшов і в моду на шуби. Модні колись хутряні жилети пішли в минуле, поступившись місцем шубам вільного крою, з коміром шанель або стійкою та довжиною до середини стегна. По довжині шуба в цьому сезоні повинна відкривати щиколотки.
ОГЛЯД навпомацки: дуємо НА МЕХ, трясучись ТА ВИВЧАЄМО ЗСЕРЕДИНИ
Фасонів шуб безліч, тому при покупці потрібно перепробувати всі і вибрати той, який сидить комфортно: не тягне рукав, що не стискає в плечах, що не сковує рухи. Не бійтеся струсити річ: хутро не повинен сипатися, а сама шуба не повинна видавати ніяких звуків. Хрустке або шарудить, як папір, виріб говорить про погане вироблення хутра. Подивіться на бирки: в ідеалі повинні бути вказані марка, країна-виробник і адреса. Теплі шуби шиють країни, в яких буває зима: Америка, Канада, Фінляндія, Росія .
Оглядаючи хутро, подмімо на нього: ворсинки повинні легко відділятися одна від одної, не ламатися, а мездра (шкура) повинна бути видна погано: чим густіше підшерсток, тим тепліше шуба. Пам'ятайте хутро в руці - він повинен бути м'яким, легко м'яти, а потім повертатися на місце. Посмикайте хутро: якщо ворсинки залишаються в руці, шуба лізе. Гарна шуба повинна бути щільною, трохи товстої на дотик, але при цьому не важкою. Розгляньте уважно міздрю: вона повинна бути білого кольору, якщо шуба не фарбована. Вибираючи фарбовану, сміливо потріть хутро хусткою - фарби на ньому бути не повинно. Попросіть продавця показати шубу зсередини, під підкладкою: міздря добре виробленої шкурки світла, рівна, м'яка і однорідна на дотик. У хорошій шубі шматочки, з яких вона зшита, повинні бути не менше 15х15 см: чим більше за розміром шматок хутра, тим краще. Огляньте шви - акуратні, щільно прострочені, майже непомітні говорять про хорошу якість. Але шви повинні бути саме простроченими, а не склеєними, інакше шуба може розвалитися. Якісне хутро повинен блищати на світлі і мати однорідний по всьому виробу відтінок. Вибираючи між стрижені і нестриженого хутром, пам'ятайте: у другого волосся довший, а значить - тепліше. Часто стрижуть хутро не вищого сорту, який має візуальні недоліки.
Дублянки

Дублянки - зручний варіант зимового одягу, особливо для тих, хто вважає за краще спортивному стилю (пуховикам) більш діловий. Вони практичніше в транспорті, ніж шуби, та й зігріти можуть надійніше: верхній одяг з хутром всередину більш теплоємна. І, незважаючи на те, що пік моди на цю верхній одяг пройшов, зараз саме їх вибирають в якості зимового одягу більшість українців. І це дуже далекоглядно: дублянки менш примхливі у догляді, ніж шуби, а правильно обрана шкіра не линяє, не лізе і не боїться дощу так сильно, як шуба. Прослужить хороша "шкурка" мінімум сезонів 5-7, а то й десять, а за ціною вона вигідно відрізняється від шуби з аналогічним терміном служби. Купити в Україні дублянку можна як на ринках, так і в спеціалізованих магазинах. Останні краще: різниця з ринковою ціною несуттєва, а гарантію магазин дає на сезон (з 1 листопада до 1 березня). Знайти короткий (до середини стегна) виріб можна за 3,5-5 тис. Грн, за дублянку достовірніше доведеться викласти від 6 до 10 тис. Грн, а за одяг з дорого хутра (чернобурка, песець, норка) доведеться розщедритися до 12 тис . грн. Але це вже буде якісна річ.
Про те, як правильно вибрати дублянку і на що звертати увагу, нам розповіли продавець-консультант Олена Стриж і співробітник хутряного ательє Антон Савченко. Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка? Найтепліші, на люті морози, дублянки важкі, з великих шматків овечих шкур, які вироблені якісно, але шкіра не сточена дуже тонко. Моделі вітіюватого крою і легкі - більш холодні: чим тонше вироблена шкіра, тим швидше пробирає мороз . По надійності і тепла кращі фінські, канадські, російські моделі - їх виробляють країни, у яких бувають суворі зими. Турецькі гарні тільки фабричного, а не кустарного виробництва. А іспанські, італійські і французькі дублянки дорожче, легше і холодніше.
ЗОВНІШНІЙ ОГЛЯД: мнемо І щіплем
Проведіть по замші пальцем: якщо залишається слід, хутровий велюр вироблені добре. Пам'ятайте і ущипніть шкіру: вона повинна прийняти початкове положення без наслідків (зморшок, Замятін). Візуально на зовнішній поверхні дублянки не повинно бути подряпин, плям і зморшок, а поверхня повинна бути рівномірного кольору. Не слухайте продавців, що зморшки "відвис": зморшки і складки - свідчення низької якості. Якщо дублянка пофарбована, проведіть кілька разів по її поверхні білим шматком: на ньому не повинно залишатися фарби. Капніть на велюр водою - крапля повинна легко скотитися, не залишивши сліду - тоді дублянка вироблена якісно. Струсіть кілька разів виріб: воно не повинно хрустіти - це теж говорить про погане вироблення. Принюхайтеся: як би добре не була оброблена шкіра, різкий запах хімії неприпустимий. Придивіться до бирці: на ній, крім країни-виробника, повинні бути рекомендації по догляду. Деякі виробники забороняють хімчистку - від такого виробу краще відмовитися. Воно добре при теплих і чистих європейських зимах, коли дублянка швидше додатковий елемент одягу, а не основний захист від холоду. Шанувальникам яскравого декору потрібно простежити, щоб всі декоративні елементи були приклеєні, а пришиті або трималися на заклепках. Але хороша дублянка повинна бути сама по собі прикрасою, без додаткових блискіток. Огляньте кишені: ретельна обробка їх країв, без стирчать ворсинок або ниток - свідоцтво якості.
ПОГЛЯД З СЕРЕДИНИ. Розкладіть дублянку на прилавку: вона повинна лежати рівномірно і не стовбурчитися. Уважно розгляньте шви: вони повинні бути подвійними, добре обробленими, шматки хутра зшиті внахлест і бути великими - чим вони більші, тим їх менше, а значить - виріб якісніше. Придивіться до того, як вони зшиті - все хутро повинен дивитися в одну сторону, від низу до верху - це говорить про фабричному виробництві. Посмикайте хутро: він не повинен залишатися в руках, а самі ворсинки (в ідеалі) - густі і однакової довжини. Якщо хутро пофарбований, колір повинен рівномірно просочити і шкіру під шерстю. Посмикайте за поли: якщо виріб добре зшита, воно не повинно змінювати форму або силует. Проведіть долонею по внутрішній стороні сантиметр за сантиметром: будь-які горбки, нерівності або лисини неприпустимі.
Доглядати і бережемо. Чистити такий одяг краще в хімчистці, дотримуючись інструкції на бирці. Невеликі плями можна прибрати за допомогою мильного розчину або бензину. Якщо дублянка намокла, промокніть її сухою серветкою і сушіть на плічках при кімнатній температурі, подалі від джерел тепла - щоб не пересушити шкіру.
ПО ПЛІЧ: на примірку ВИДНО ВСЕ
Вибирайте дублянку з примірки. Вона повинна сидіти ідеально, ніде не тягнути, що не стовбурчитися і не складатися. Якщо плечі і спина трохи тягнуть назад, це неправильний крій - така дублянка ніколи не сяде по фігурі. Не беріть одяг і впритул, адже взимку ми одягаємо товсті і об'ємні светри. Одягнувши дублянку, підніміть вгору одну руку - друге плече має при цьому залишитися на своєму місці, без перекосів - це говорить про правильність крою. Дамам на примірку краще надягати спідницю, а не брюки: якщо зсередини шматки хутра скроєні з різним напрямком ворсу, він буде перекручувати спідницю. У брюках цей ефект не буде настільки помітний, тому спідниця виступить індикатором. Звичайно, в сподобалася "шкірці" краще походити хвилин 5-7, виконавши при цьому різні рухи. Дублянка повинна сидіти бездоганно і не заважати.
Не дивуйтеся, якщо поверхня на дотик зерниста і пориста. Це крек - спеціальне просочення для шкіри, яка додає матеріалу зносостійкості, хоча хутровий велюр повинен м'яким.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram
джерело: сьогодні
Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка?Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка?
Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка?
Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка?
Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка?
Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка?
Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка?
Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка?
Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка?
Відправившись за покупкою, важливо визначитися - вам потрібна тепла або модна дублянка?