Висип та свербіж на лобку: причини і методи лікування
Появі висипки на лобку сприяють віруси та інфекції, подразнення шкіри інші фактори. Подібне явище може бути ознакою різних захворювань. Визначити точну причину недуги і призначити лікування здатний тільки фахівець.
причини недуги
Висипання в паховій області можуть спостерігатися у представників обох статей. Серед провокуючих чинників можна зазначити:
- псоріаз;
- шкірний дерматит;
- педикульоз;
- короста;
- грибкові ураження;
- контагіозний молюск.
Якщо мова ідеї про коросту, на лобку спостерігається не тільки висип, але нестерпний зуд. Хвороба розвивається після укусу кліща - на місці формується пухирець, усередині якого прозора рідина. Цей симптом вимагає термінового звернення до лікаря. Псоріаз вражає верхній шар шкіри і слизові. Висип швидко вражає все тіло, а при загостренні сильно червоніє.
Контагіозний молюск передається при інтимній близькості і має довгий інкубаційний період. Недуга проявляється висипаннями рожевого кольору, при натисканні на які виділяється біла рідина. себорейний дерматит - хронічна хвороба, яка зачіпає всі ділянки шкіри. Розпізнати її можна по жовтуватим бляшкам.
різновиди висипу
Висипання в паховій області можуть відрізнятися формою і розмірів. Зрозуміти, чим вони викликані, може тільки фахівець.
Тому при появі будь-яких тривожних симптомів слід звернутися в лікарню.
Одне з найбільш частих захворювань - генітальний герпес. Заразитися ним можна під час сексу. Через тиждень після інтимної близькості утворюється висип у вигляді дрібних бульбашок, попередньо хворий скаржиться на свербіж і набряк. Додатковими симптомами є загальна слабкість, біль в області промежини і попереку. Розвитку генітального герпесу сприяє переохолодження, інфекції або вагітність.
Почервоніння на лобку найчастіше говорить про грибкове ураження, для якого характерні великі висипання і чітко окресленими кордонами. З'являються лущення, потім набряклість, а на поверхні шкіри формуються бульбашки, всередині яких гній.
Під час статевого дозрівання може спостерігатися акне. Червоні прищі можуть виникати на будь-яких ділянках, в тому числі області паху. Причиною недуги є недотримання гігієни або носіння тісного одягу.
- Висип та свербіж на лобку
Подібні симптоми найчастіше вказують на розвиток таких патологій, як:
- Хронічний дерматит - гостра форма протікає кілька тижнів і вражає слизові оболонки, при цьому кожен день з'являються нові висипання. На пошкодженій ділянці спостерігаються лущення, чутливість пропадає. Основна причина захворювання - сильний алерген.
- Педикульоз - вражає волосяну частину лобка. Для захворювання характерний сильний свербіж, який призводить до розчісування уражених ділянок і утворенню болючою скоринки.
- Висип після гоління
Після видалення волосся на лобку можуть залишатися болячки, особливо якщо для процедури використовується тупе лезо. Ранки необхідно обробити антисептиком - він зупинить поширення інфекції. Щоб уникнути порізів, рекомендується частіше міняти лезо і дотримуватися простих правил:
- попередньо шкіру розпарювати - для цього докласти до неї мокру мочалку.
- застосовувати крем для гоління;
- два рази в тиждень наносити скраб - для видалення відмерлих клітин;
- вибирати нижню білизну, зшиту з бавовни.
- Висип у чоловіків
У представників сильної статі висипання в паховій області з'являються з різних причин. Серед найпоширеніших можна виділити:
- псоріаз - хронічна хвороба, при якій висип може з'являтися і зникати;
- лобковий педикульоз - проявляється почервонінням, яке обов'язково потрібно лікувати;
- венеричні захворювання - висипання є їх головним симптомом;
- стригучий лишай - розвивається при попаданні в організм грибка, у важкій стадії утворюються великі червоні плями, що переростають в гнійники на лобку;
- алергія на продукти харчування або побутову хімію.
- Висип у жінок
У дівчат висипання часто з'являються поле гоління в інтимній зоні. Після цього можливе запалення волосяних фолікулів. Щоб уникнути подібних проблем шкіру перед депіляцією потрібно розпарювати і застосовувати добре заточені верстати.
Іноді на лобку у жінок формуються жировики. Основна причина - закупорка сальних залоз. Видалити їх можна хірургічним шляхом. Висипання можуть викликати лобкові воші, які передаються під час сексу. Вони проявляються свербінням і утворенням гнійників. Для лікування призначають лікарські препарати, що використовуються в боротьбі з педикульозом.
- Висип у дитини
У дітей висипання пов'язані з вірусними захворюваннями, тому частина супроводжуються симптомами застуди. При кору і краснухи висип спостерігається по всьому тілу, в тому числі на лобку. Для алергії характерні великі висипання, тому важливо стежити за харчуванням дитини. Нерідко у малюків розвивається кропив'янка і дерматити. Будь-які плями на шкірі необхідно лікувати за участю педіатра - це допоможе уникнути негативних наслідків.
симптоми висипу
Залежно від часу виявлення недуги і моменту зараження поділяють дві його стадії:
- первісна;
- рецидивна.
На початковому етапі уражену ділянку червоніє, з'являється невелике свербіння, можлива набряклість геніталій і збільшення лімфатичних вузлів, в окремих випадках лихоманка. Деякі хвороби неможливо вилікувати повністю, тому при слабкому імунітеті, стресах і застудах виникає рецидив. Висипання розвиваються швидше й інтенсивніше, не проходять кілька тижнів. Рани незагойні, а біль посилюється. Згодом пухирці лопаються, з них сочиться рідина.
лікування
Щоб швидко вилікувати плями на лобку, потрібно вчасно почати терапію, призначити яку може тільки фахівець. Попередньо проводяться необхідні дослідження: зішкріб шкіри, аналізи, мазки тощо.
- медикаментозна терапія
Схема лікування підбирається за результатами обстеження. Найчастіше пацієнтам призначаються мазі:
- Зовіракс.
- Ациклостад.
- Віворакс
- Ацикловір.
Ці препарати діють на вогнище запалення, не допускають поширення інфекції, усувають свербіння, набряклість і роздратування. Для зміцнення імунітету рекомендується приймати імуномодулюючі засоби. Швидкому одужанню сприяє обробка висипу маслом обліпихи, йодом, розчином хлоргексидину. Якщо хвороба виявлена у жінок, не можна виконувати епіляцію, інакше висипання можуть перейти на інші ділянки шкіри.
- Домашні методи
Якщо висипання незначні, для лікування можна використовувати рецепти нетрадиційної медицини:
- Йодні примочки - підсушують запалення і знищують збудника. Розчин слід наносити точково, не допускаючи попадання на сусідні ділянки.
- Мазь Вишневського - наноситься на проблемні ділянки, зверху накривається марлею і фіксується пластиром.
- Листя алое - надають антибактеріальний ефект. Шматочки рослини прикладають до висипу і закріплюють лейкопластиром. Процедуру бажано проводити перед сном.
- Перекис водню - вбиває мікроби і попереджає поширення інфекції.
- Левомеколь - загоює рани і усуває запалення.
Обов'язково потрібно продезінфікувати всі речі хворого, щоб уникнути рецидивів.
Чим небезпечна висип на лобку
Самі по собі висипання не є небезпечними для життя. Але їх поява сигналізує про порушення в організмі.
Грамотна терапія допоможе запобігти розвитку мікробів і уникнути негативних наслідків:
- зараження інших людей побутовим шляхом;
- затримка сечі;
- ураження центральної нервової системи;
- розвиток онкології і спайок в жіночих статевих органах;
- сексуальні проблеми.
Висип на лобку може бути ознакою незначних збоїв або небезпечних патологій. Тому не варто намагатися лікувати її самостійно, краще звернутися до лікаря. Правильна і своєчасна терапія допоможе швидко і без ускладнень позбутися від неприємних висипань.