10 шкідливих компонентів у складі крему: читай етикетку уважно!
- Що ховається під етикеткою крему?
- Топ-10 шкідливих компонентів крему
- Як вибирати крем за складом?
Що додають в крем виробники, щоб він краще пах, легше було завдано і довше зберігався? Чи звертаєте ви увагу на склад косметики? Чого варто боятися - назв, цифр або міфів? Як правильно читати склад крему, і чим небезпечні входять до нього речовини, розповідає Катерина, косметолог Лакрема.
· · · Що ховається під етикеткою крему? · ·
При читанні складу важливо враховувати порядок згадки інгредієнтів. Перша речовина в списку займає найбільший відсоток від загального обсягу. Зазвичай це вода. Другий компонент займає не менше 40%, і далі за зменшенням. Таким чином, дозування останнього становить настільки мала, що його вплив на шкіру незначне.
У складі крему зустрічаються групи речовин, що виконують різні функції. Серед них текстурообразователі, силікони, консерванти, ароматизатори, барвники і активні компоненти. Вони можуть бути корисними, шкідливими і нейтральними для шкіри. Розглянемо докладніше 10 речовин в косметиці, які входять в різні рейтинги небезпечних інгредієнтів.
Чому ці речовини вважаються шкідливими, в якій концентрації і так чи так це насправді?
· · · Топ-10 шкідливих інгредієнтів крему · ·
- Формалін або формальдегід (Formaldehyde, Formalin, Formic aldehyde, Oxomethane, Oxymethylene)
Неприпустимий компонент, застосовується тільки в дешевій косметиці. ВООЗ офіційно визнала, що він викликає онкологічні захворювання: формальдегід включений в список канцерогенних речовин (Гігієнічні нормативи ГН 1.1.725-98, під даними сайту «Охорона праці»).
Парабени (Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben)
Консерванти, що викликають алергію. За даними американських Центрів з контролю і запобігання хвороб (Centers for Deasese and Prevention Control), парабени можуть накопичуватися в організмі. Намагайтеся уникати цих сумнівних компонентів. За сучасними стандартами Євросоюзу, концентрація парабенів не повинна перевищувати 0,4% (для однієї речовини) або 0,8% при використанні декількох парабенів.
- Мінеральне масло (Mineral Oil)
Мінеральноe масло - продукт нафтопереробки. Через свого походження в ЗМІ компонент має сумнівну репутацію, однак шкідливий вплив мінеральних масел на шкіру науково не доведено.
- Пропіленгліколь (Methylethylene glycol, Monopropylene glycol, PG 12, Propane-1,2-diol)
Пропіленгліколь - харчова добавка E1520. У кремах використовується як текстурообразователь і нешкідливий для людини. Тільки зловживання продуктами з E1520 може привести до негативних наслідків.
- Алкоголь денатурат (Alcohol Denat.)
Висока концентрація цього компонента в кремі неприпустима, якщо бренд позиціонує себе як виробника гіпоалергенної продукції. Навіть 3-7% спирту може викликати сухість шкіри. Звертайте увагу на вміст алкоголю з денатуратом в складі, якщо у вас чутлива шкіра.
- Силікони
Найчастіше використовуються водорозчинний диметикон кополіол (Dimethicone copolyol) і циклометикон (Cyclomethicone), який випаровується з поверхні шкіри. Силікони в складі легко дізнатися по закінченнях на "-cone", "-conol" і "-siloaxane". Зміст силіконів в уходовой косметиці - до 8% відсотків - не викликає негативного ефекту.
барвники
Пігменти необхідні в косметиці. Без них креми виглядали б, як коричнева або жовта рідина, і навряд чи б ви захотіли нанести її на обличчя. Але треба пам'ятати, що барвники можуть провокувати алергію. Більшість виробників гіпоалергенної косметики не використовує хімічні пігменти. Вони застосовують мінеральні барвники: мелкомолотую гірську породу, хімічно інертну до шкіри.
- Вазелін (Petrolatum)
Використовується для зволоження. ЗМІ вважають, що вазелін провокує рак. На сумнівну репутацію в пресі впливає і факт заборони вазеліну в ЄС. Але за даними FDA, компонент визнаний безпечним навіть в харчовій промисловості.
- Тальк (Talc)
У косметології використовується як абсорбент і заповнювач. У 1993 році з'явилося дослідження US National Toxicology Program про зв'язок тальку з раком яєчників. Але в даних вказується, що пухлини утворювалися у щурів, які вдихали тальк по 6 годин на день 5 днів тиждень протягом 113 тижнів. Останні американські дослідження по тальку підтверджують, що він безпечний, коли використовується за призначенням.
- Ацетат алюмінію (Aluminum Acetate)
У формулу кремів додається в якості в'яжучого засобу. При тривалому використанні викликає лущення шкіри.
· · · Як вибирати крем за складом? · ·
Насправді, все не так страшно. Зміст хімічних компонентів в кремах строго контролюється. Виробники дотримуються міжнародних стандартів виробництва косметики, що регламентують їх склад. Тільки після перевірок якості та належного утримання різних речовин косметика надходить у продаж. Навіть інгредієнти, що викликають негативні реакції, містяться в низькій концентрації. Тому небезпеки для здоров'я якісна косметика не представляє. В окремих випадках алергічну реакцію може викликати будь-який компонент. Володарям схильної до подразнення шкіри косметологи рекомендує гипоаллергенную косметику. Вона розробляється спеціально для чутливої шкіри, до її складу пред'являються ще більш жорсткі вимоги.
Підсумок: з десяти найбільш шкідливих інгредієнтів крему по-справжньому небезпечними виявилися лише два: формальдегід та парабени. При тривалому використанні або великій концентрації в поєднанні з чутливою шкірою збиток можуть завдати алкоголь денатурат і ацетат алюмінію. Тепер ви знаєте, як читати етикетку крему і на що звертати увагу в його складі.
Остерігайтеся сумнівних інгредієнтів, вибирайте якісну французьку косметику і не забувайте слова мудрого Парацельса: «Все - отрута і все - ліки; те й інше визначає доза ».
Що додають в крем виробники, щоб він краще пах, легше було завдано і довше зберігався?
Чи звертаєте ви увагу на склад косметики?
Чого варто боятися - назв, цифр або міфів?
Чому ці речовини вважаються шкідливими, в якій концентрації і так чи так це насправді?