Коли можна носити дитину в кенгуру (зі скількох місяців), як надягати, як вибрати, чим відрізняється від ергорюкзака + відгуки, фото і відео
- Що таке перенесення-кенгуру і її відмінності від ерго-рюкзака
- Огляд корисного пристосування
- З якого віку можна носити дитину в перенесенні-кенгуру: думка доктора Комаровського
- Порівняльна характеристика перенесення-кенгуру і ерго-рюкзака: таблиця
- Порівнюємо кенгуру з ерго-рюкзаком і слінгом
- Види перенесень на фото
- Порівняння кенгуру з ерго-рюкзаком на відео
- Як носити малюка в такому рюкзаку вертикально: відео
- Як вибрати кращу перенесення-кенгуру
- Популярні моделі КНА фото
- Відгуки мам про використання
З появою в сім'ї дитини батьки намагаються зробити все, щоб малюкові було комфортно. Але в той же час не можна забувати і про себе: важливі справи ніхто не скасовує, але тільки виконувати їх потрібно не самим, а разом з немовлям. Тому перша покупка для новонародженого - коляска. Транспорт, в якому малюк може спати, відчуває себе затишно. Однак габарити коляски часто не дозволяють мамі пройти туди, куди їй потрібно. Це може бути просто незручно з коляскою. У цьому випадку на допомогу приходять різні перенесення для дітей, які сьогодні можна купити практично в будь-якому магазині дитячих товарів. Дуже поширеною моделлю є перенесення-кенгуру. Багато фахівців стверджують, що носити дітей в кенгуру небезпечно. Чи так це розповімо в нашій статті.
Що таке перенесення-кенгуру і її відмінності від ерго-рюкзака
Така модель перенесення вдає із себе рюкзак, в який можна помістити дитини. Він фіксується на тілі дорослої людини двома лямками, які надягають на плечі, а також на талії на застібках-фастексах. Залежно від віку дитини, можна садити або класти малюка в кенгуру. Дозволяється використовувати кенгуру для дітей з 4 місяців і до 1-1,5 року, поки вага дитини не досягне 10 кг. Малюка, який не сидить самостійно, можна носити в перенесенні тільки в горизонтальному положенні. Для цього існують спеціальні моделі кенгуру.
Перенесення-кенгуру для дітей
Огляд корисного пристосування
Перенесення-кенгуру однаково підходять як для хлопчиків, так і для дівчаток. Однак варто враховувати той факт, що такі моделі не призначені для тривалого носіння дитини. Лікарі наполягають, що поза, в якій малюк знаходиться в перенесенні, не є фізіологічною. Саме тому на ще незміцнілий хребет доводиться додаткове навантаження. Носити дітей в кенгуру вирішується не більше двох годин, причому кожні 20-30 хвилин обов'язково потрібно діставати дитини з перенесення, щоб м'язи відпочили.
З якого віку можна носити дитину в перенесенні-кенгуру: думка доктора Комаровського
Деякі батьки плутають кенгуру з ерго-рюкзаком, думаючи, що в цих моделях перенесень для дітей немає ніякої відмінності. Однак це зовсім не так. В першу чергу вони відрізняються особливостями конструкції:
- у ерго-рюкзака, на відміну від кенгуру, широкі і щільні лямки, що не впиваються в плечі мами;
- в перенесенні-кенгуру звужений пояс, який фіксується на талії, а головна особливість ерго-рюкзака - широкий, щільний пояс, завдяки якому мама не відчуває ваги свого малюка;
- відрізняється і спинка: в рюкзаку вона м'яка, щільно прилягає до малюка і надійно фіксує його, а ось кенгуру відрізняється жорсткою спинкою.
Відмінності кенгуру і ерго-рюкзака
Порівняльна характеристика перенесення-кенгуру і ерго-рюкзака: таблиця

Зручність для дитини і мами в різних моделях перенесень
Сьогодні перенесення-кенгуру не рахується найкращим варіантом для носіння дітей саме через положення, в якому знаходиться дитина. Однак такий вид перенесень НЕ заборонений фахівцями, якщо дотримуються правила носіння малюка. Якщо ж батьки все ж зупинили свій вибір на перенесенні-кенгуру, то не варто довгий час носити в ній дитини, обов'язкові перерви, щоб ніжки і хребет дитини відпочивали.
Якщо час носіння обмежити одним - максимум трьома годинами на добу, то не вредно з двомісячного віку. Намагайтеся вибирати таку модель кенгурушки, щоб дитина не просто висів у неї, спираючись на промежину, а більш-менш щільно притискався до тіла мами. Це дає можливість значно зменшити вертикальне навантаження на хребет.
Порівнюємо кенгуру з ерго-рюкзаком і слінгом
Дизайн кенгуру практично однаковий для всіх моделей. Можна виділити перенесення з жорсткою спинкою і додатковою підтримкою для голови малюка, в яких можна носити дитину горизонтально. Також існують простіші моделі, в яких немає такої довгої спинки і тканина не така жорстка. На сучасному ринку дитячих товарів можна знайти моделі перенесень, розроблені спеціально для двійні.
Види перенесень на фото
Думка лікарів про використання
Ортопеди і дитячі лікарі не забороняють використовувати кенгуру, але наполягають на мінімальному часу носіння в перенесенні такої моделі дитини. Це обумовлено недоліками конструкції:
- для незміцнілого хребта дитини тривале носіння в кенгуру небезпечно;
- поза, в якій малюк знаходиться в перенесенні не є фізіологічною: ніжки малюка розташовані не буквою М, як в ерго-рюкзаку або слінгу. Ні профілактики дисплазії тазостегнових суглобів;
- через жорсткої спинки кенгуру малюк не може бути щільно притиснутий до мами, що створює додаткове навантаження на хребет;
- для мами носіння дитини в такій перенесенні, на думку лікарів, також небажано. Вся справа в тому, що в переноска таких моделей основне навантаження йде на хребет мами. Хірурги і травматологи відзначають можливий розвиток гриж спинних дисків через постійної напруги хребта і м'язів спини.
Порівняння між перенесеннями різних моделей
Слід звернути увагу на той факт, що якщо у малюка знижений м'язовий тонус, його заборонено носити в кенгуру. Батькам, які хочуть придбати для себе і свого малюка перенесення, фахівці все-таки рекомендують звернути увагу на слінги або ерго-рюкзак, в залежності від віку малюка. Сьогодні кенгуру не є варіантом вибору серед дитячих перенесень.
Деякі мами, купивши кенгуру і поносивши малюка в такій перенесенні, розуміють, що це важко і не дуже зручно. Тому хочуть переробити кенгуру в ерго-рюкзак, просто пришивши до перенесення широкий пояс. Це неправильно, так кенгуру не стане ерго. Жорстка спинка кенгуру НЕ буде надійно фіксувати малюка. Так що краще придбати новий ерго-рюкзак.
Порівняння кенгуру з ерго-рюкзаком на відео
Як правильно носити дитину в перенесенні-кенгуру
Положення малюка в кенгуру залежить від його віку. Дітей до шести місяців можна носити в горизонтальному положенні. Для цього потрібно підібрати спеціальну модель перенесення, яку можна закріпити в такому положенні. Головне правило - якщо батьки мають намір носити дитину в положенні лежачи, вони повинні вибирати кенгуру з твердої спинкою.
Горизонтальне положення в перенесенні-кенгуру
- Розкладіть перенесення на поверхні. Візьміть малюка і кладіть його в кенгуру, при це просмикуючи ніжки в спеціальні отвори.
- Зафіксуйте дитини спеціальними ременями попереду перенесення.
- Візьміть кенгуру разом з дитиною. Однією рукою притримуючи за спину малюка, другий перекиньте одну лямку через плече і пристебніть її на фастекси з протилежного боку.
- Другу лямку проведіть під рукою по спині і також зафіксуйтекришку на фастекси.
- Обов'язково притримуйте дитину однією рукою під час прогулянки.
Як тільки малюк навчився самостійно сидіти, його можна носити в кенгуру в горизонтальному положенні обличчям до мами або спиною до мами. Деякі моделі, у яких щільна спинка, легко трансформуються з горизонтального положення у вертикальне. Для цього потрібно всього лише відстебнути додатковий капюшон, який служив підтримкою для голови малюка.
Вертикальне положення дитини в перенесенні-кенгуру
- Застебніть лямки на перенесенні-кенгуру.
- Візьміть кенгуру і застебніть перенесення на поясі за допомогою застібок.
- Тепер можна садити дитину в переноску. Візьміть малюка і протягніть його ніжки в спеціальні отвори.
- Зафіксуйте дитини за допомогою ременів безпеки на грудях.
- Налаштуйте довжину лямок, якщо це потрібно, за допомогою застібок.
- Якщо ви хочете носити дитину в положенні спиною до мами, то просто развертіте малюка, при цьому відкотивши спинку до того рівня, щоб було видно обличчя дитини.
Як носити малюка в такому рюкзаку вертикально: відео
У кенгуру можна носити дитину за спиною. Якщо мама вибрала такий стан для використання перенесення, важливо пам'ятати, щоб дитина була надійно закріплений в перенесенні і не бовтався. Адже якщо малюк недостатньо зафіксований, він може випасти з кенгуру.
Положення за спиною в кенгуру
- Застебніть лямки кенгуру. Одягніть перенесення на плечі, зафіксуйте пояс на талії за допомогою застібок.
- Краще, щоб хтось допоміг мамі посадити дитину в переноску. Але якщо поруч нікого немає, досвідчені мами можуть впоратися самостійно.
- Присядьте, візьміть дитину і акуратно посадіть в переноску. Простежте, щоб ніжки потрапили в спеціальні отвори. Притримуючи малюка, зафіксуйте ремені на перенесенні.
- Обов'язково перевірте, щоб всі кріплення були надійно застебнуті, а малюк щільно притиснутий до мами.
Як вибрати кращу перенесення-кенгуру
Перед покупкою кенгуру батькам рекомендується звернути увагу на наступні чинники:
- матеріал: діти дуже чутливі, тому перенесення повинна бути виготовлена з натуральних тканин, які не викликатимуть роздратування. Також матеріал повинен бути міцним, щоб витримати вагу дитини;
- кріплення: все застібки повинні бути надійними, адже від якості і міцності залежить безпека вашого малюка;
- ширина лямок: чим ширше лямки, тим менше навантаження на плечі мами, тому вибирайте модель, в якій ширина лямок не менше 7 см;
- наявність пояса: не всі моделі кенгуру оснащені поясом, який фіксується на талії мами. Без цього пояса вага розподіляється нерівномірно, а у мами часто болить спина і поперек;
- можливість регулювання: в дешевих моделях не можна регулювати довжину лямок і пояс, а також ремені на самому рюкзаку. Будьте уважні, купуючи перенесення, всі деталі обов'язково повинні регулюватися;
- наявність підголівника: цей елемент може бути знімним, підголівник обов'язково жорсткий, щоб надійно фіксувати голову малюка;
- спинка: ця деталь перенесення також повинна бути жорсткою;
- ширина посадкового місця: в цьому віці дітей рекомендується носити в розведеними ніжками. Тому чим ширше посадочне місце, тим зручніше сидіти дитині і зменшується навантаження на хребет.
Найпопулярнішими моделями є кенгуру фірми BabyBjorn, італійської фірми Chicco і Tiny Love виробництво Великобританія.
Популярні моделі КНА фото
Відгуки мам про використання кенгуру популярних фірм
Чи можна зробити перенесення-кенгуру своїми руками
Мами, які вміють шити, з успіхом самостійно шиють багато моделей слінгів і ерго-рюкзаків, підганяючи їх розмір під свого малюка, вибираючи потрібні матеріал і колірну гамму. Таким же чином можна пошити перенесення-кенгуру: викрійки нескладні, легше, ніж в ерго-рюкзаку, чимось нагадують травня слінг.
Форма перенесення-кенгуру
Але якщо в ерго і травень-слінгу потрібно підбирати ущільнювач, щоб спинка була жорстка, то в кенгуру принципово зробити спинку і посадочне місце дуже щільними, жорсткими. У домашніх умовах складно знайти такий матеріал для ущільнення спинки. Якщо взяти в якості вкладки синтепон або поролон, то через недостатню жорсткості посадкового місця малюк буде повністю висіти на промежини, а краю перенесення будуть сильно врізатися в ніжки дитини і натирати ніжну шкіру. Тому пошив кенгуру недоцільний в домашніх умовах.
Відгуки мам про використання
Перенесення для дітей користуються популярністю не тільки в нашій країні, а й в усьому світі. Моделі кенгуру були одними з перших засобів для носіння дітей. Однак сьогодні такі перенесення вже не є сучасними. А лікарі наполягають на їх небезпечному використанні, пояснюючи це тим, що навантаження на хребет під час носіння дуже велика і в майбутньому можуть бути проблеми з опорно-руховим апаратом. Адже деякі батьки не дотримуються рекомендацій і носять дитини довгий час в перенесенні-кенгуру. Тому якщо батьки все ж придбали цю модель, потрібно дотримуватися рекомендацій під час носіння малюка: робити часті перерви і давати м'язам дитини відпочити.
Пізнання нового і самовдосконалення - головні критерії в роботі, яку завжди намагаюся виконати якісно! Оцініть статтю: Поділіться з друзями!