Кролики Сірий Велетень розведення і утримання в домашніх умовах
- Опис, фото і особливості кроликів Сірий Велетень
- Розведення і утримання кроликів Сірий Велетень в домашніх умовах
- Раціон Сірих Велетнів
- Пропонуємо переглянути відео про кроликів породи Сірий Велетень:
Кролики породи Сірий Велетень були вперше отримані як самостійна порода вітчизняними селекціонерами ще на початку 1950 років. Роботи проводилися на Україні в зверосовхозе і полягали в схрещуванні безпородних особин з породою Бельгійський Фландр. Результат порадував не лише вчених колишнього Радянського Союзу, а й вдячних заводчиків.
Отримана порода, яка сьогодні відома як Сірий Велетень, відрізнялася великою масою тіла і плодовитістю, великими розмірами і відмінною переносимістю несприятливих погодних умов. До цього дня вирощувати велетнів на своїх фермах бажають багато кролівників. Невибагливі щодо догляду кролики Сірий Велетень, розведення і утримання в домашніх умовах, а також особливості годівлі, розглядається в статті.
Жива вага Сірих Велетнів може досягати більше 7-7,5 кг.
Опис, фото і особливості кроликів Сірий Велетень
Породу кроликів-гігантів відносять до м'ясо-шкуркового напрямку, які відрізняються густим сірим, білим або чорним забарвленням шерсті. Можуть бути присутніми в сірому забарвленні рудого або чорного відтінку. Лапи і черево тварини має білий колір. Вдача у цієї породи - спокійний і лагідний.
Найбільше заводчиків цікавить вага цього пухнастого звірка. Жива вага Сірих Велетнів може досягати більше 7-7,5 кг. Однак найчастіше середня маса однієї особини становить 6 кг, а довжина тулуба - дорівнює 70-75 см. Кролики-гіганти мають велике, масивне статура, велику голову з прямими вухами, а кістяк у них - великий і міцний. У сірих кроликів досить великі груди. У діаметрі її розмір може досягати 36-41 см. Спина - пряма і широка, а задні лапи - потужні і довгі.
Самки відрізняються скоростиглістю і плодовитістю. Здатні один раз народити в середньому 8 кроленят. Кролівники повідомляють випадки, коли малюків було 14! Кожен дитинча важить при народженні близько 75-85 грам, відрізняється стрімким зростанням за умови годування повноцінним, калорійним кормом.
У запропонованому списку можна побачити темпи зростання молодняка:
- 2 місяці - 1,5 кг;
- 3 місяці - 2 кг;
- 4 місяці - 2,5 кг.
Якщо вигодовувати кролів породи Сірий Велетень протеїн містить їжею зі збільшеною нормою, то набір ваги буде більш інтенсивним. У такому режимі годування кролик в 3 місяці набере вагу близько 3 кг. Даючи якісний корм, у звірків покращитися не тільки розвиток, але і якість, смак м'яса.
Розведення і утримання кроликів Сірий Велетень в домашніх умовах
За відгуками заводчиків можна прийти до висновку, що розводити породу Сірий Велетень вигідно через плодючості самок і великої маси тіла виросли кролів. Крім того, великою перевагою вважають те, що кролиці не поїдаються малюків і не потребують створення особливих умов для розведення. Досить помістити самку в одну клітку з самцем і дочекатися спарювання. У цей момент бажано прибрати з клітки весь корм і поїлки з водою.
Перша злучка для розведення допускається в приблизно в 5 місяців. Кроль дозріває трохи пізніше, і самця допускають до парування з 7 місяців. Рекомендується не перетримати більше, особливо самок. По-перше, це економічно невигідно. По-друге, з 5-6 місяців кролиці практично перестають рости, а набирають вагу за рахунок жирової маси. Чим жирніше самка, тим складніше їй запліднитися.
Відносно утримання кролів Сірий Велетень, варто пам'ятати про такі основні правила, а саме:
- вирощувати кролів в просторих клітках;
- крільчатник містити в чистоті;
- добре обігрівати під час холодів;
- усунути протяги і вогкість;
- забезпечити достатньою кількістю чистої води.
Кролики люблять тепло і мають гарне здоров'я в умовах дотримання примітивних санітарно-гігієнічних норм. Рекомендується своєчасно проводити прибирання в клітинах і періодичну, але регулярну дезінфекцію за допомогою слабкого розчину хлорного вапна або випалу клітин паяльною лампою.
Клітки для кроликів можна розташовувати на свіжому повітрі в літній період, але не варто ставити їх під відкритим сонцем - це груба помилка в змісті тварини. Світла і тепла повинно бути в міру. Рекомендується накривати клітку зверху кришкою. Крім прямих сонячних променів, тварина потрібно захистити і від гризунів. Для цього можна використовувати жерсть, якої обшивається дно клітки.
Раціон Сірих Велетнів
Кожен заводчик бажає, щоб кролики добре набирали вагу і швидко росли. Але не варто перегодовувати тварина. Тваринки будуть жірнеть, а це в свою чергу несприятливо позначиться на їх здатності до розмноження. Найкращий вихід - це забезпечити тварину достатньою кількістю якісної їжі і води. Краще корм давати потроху, але часто. Раціон кроликів Сірих Велетнів повинен бути різноманітним і збалансованим.
Важливими компонентами корму є білки, вітаміни і мікроелементи. Мінерально-вітамінний прикорм можна забезпечити за допомогою аптечних препаратів. Особливо це актуально в зимовий період, коли природних, поживних кормів менше, ніж влітку. Заводчики пристосувалися давати кроликам наступні корми, а саме:
- подрібнене зерно;
- свіжі овочі;
- овочеву бадилля, волошки, полин, кропиву і іншу зелень.
У міжсезоння рекомендується поступово переводити тварин на новий корм, уникаючи різких змін. Неприпустимо давати в їжу зіпсовані овочі, фрукти з гниллю або брудні.
Пропонуємо переглянути відео про кроликів породи Сірий Велетень:
Популярні кролики Сірий Велетень, розведення і утримання в домашніх умовах, рекомендації щодо раціону описані в статті і допоможуть початківцям кролівникам уникнути помилок і втрат. В іншому ця порода вигідна і вельми прибуткова для вирощування в звичайних домашніх умовах, про що свідчать багато відгуки. Продовжити читання на сайті fermeru.pro.