Види паперу для друку в друкарні, типи паперу в поліграфії - Контекст Поліграфія
- Види паперу в поліграфії та їх особливості
- Щільність поліграфічного паперу - одна з визначальних характеристик


Типи паперу для друку
Основні типи паперу для друку класифікуються за характеристиками і застосування. Розглянемо базові властивості, за якими вибирають матеріал для виготовлення різної поліграфічної продукції .
- Щільність. Параметр, який визначається вагою листа (в грамах) площею 1 кв. м. Значення варіюються в широких межах: від 45 г / кв. м (газетний) до 300 (для візиток).
- Білизна. Визначається здатністю поверхні відбивати світло. Коефіцієнт відображення стає кількісним виразом білизни (процентне співвідношення інтенсивності відбитого і падаючого світла). Характеристика по білизні може становити 60-98%. Оскільки контрастне зображення сприймається людським оком краще, ніж те, де кордону між фоном і друкованими елементами слабкі, білизна - важливий параметр.
- Матовість / глянцевость. Будь-який матеріал здатний відображати падаюче світло дзеркально і дифузно. Глянцевий (лощеная) поверхню - та, у якій вище частка дзеркального відображення, матова - дифузного. Глянцевий різновид паперу для друку вважається більш престижною, оскільки на ній кольорові ілюстрації здаються яскравіше, більш насиченим. Проте для багатосторінкових буклетів лощеная папір підходить не завжди - очі від неї швидко втомлюються. Якщо основний текст набраний дрібним кеглем, переважні матові сторінки. Глянцеві листи оптимальні для друку зображень: малюнків, фотографій, логотипів.
- Прозорість. Кількість світла, яке папір здатний пропустити через себе без розсіювання. Найчастіше прозорість - не найкраща якість матеріалу, оскільки виключає можливість друку на зворотному боці аркуша.
- Фактура. Папір може відрізнятися тисненою або рівною поверхнею, шорсткістю.
Існують також технічні параметри, за якими оцінюється якість матеріалу: механічна міцність, статичну електрику, викривлення, розтягнення, усадка при висиханні.
Види паперу в поліграфії та їх особливості
Найчастіше в друкарнях використовують кілька основних типів паперу для поліграфії.
- Малювання. Найбільш популярний варіант для виготовлення рекламної продукції. Для крейдованих листів характерні гладкість, високий показник білизни, рівна поверхня.
- Самоклеящаяся (в просторіччі - «самоклейка») - папір із спеціальним адгезійним клейовим шаром, прикритим тонкою захисною плівкою. Захист легко знімається, і самоклейка прикріплюється на будь-яку рівну поверхню. Такий матеріал представлений в широкій колірній гамі. Може бути глянцевим і матовим, крейдованим, металізованим, прозорим. Застосовується для етикеток, стікерів, наклейок різних видів і розмірів.
- З тисненням. При виготовленні на папір наносять рельєфний малюнок. Найпопулярніші види тиснення: яєчна шкаралупа, мряка, геометричні візерунки, льон. Витиснена папір вкупі з друкованими елементами дозволяє досягти оригінальних дизайнерських ефектів.
- З покриттям. Листи з нанесеною полімерною плівкою. Відрізняються високою здатністю, що відображає і вражаючою палітрою кольорів. Використовуються для виготовлення папок, обкладинок, візитних карток.
- Самокопіювальний - листи для отримання копій при друку або листі без застосування копіювального паперу. Використовується для документів. Може бути різних кольорів в блоці, причому для кожного наступного листа - іншого відтінку, оскільки черговість копій і відмінність їх від оригіналу вкрай важливі.
- Картон. Характеризується високою щільністю, порівняно великою вагою, жорсткістю і товщиною. Може бути крейдованим, складатися з декількох шарів.
- Дизайнерський папір - з незвичайними компонентами в складі, оригінальною фактурою і структурою.
Залежно від типу поліграфічної продукції необхідно вибирати з великої кількості паперу оптимальний варіант - матеріал з потрібними властивостями і технічними параметрами. Дизайнер, технік і клієнт спільно приходять до рішення, яке влаштовує всі сторони і дозволяє досягти найкращого результату.
Щільність поліграфічного паперу - одна з визначальних характеристик
Види паперу в поліграфії класифікуються за щільністю, яка характеризує жорсткість і товщину листів, визначає можливість застосування матеріалу для друку в друкарні.
- Газетна (або офсетний) папір - щільність 40-70 г / кв. м. Застосовується, щоб з мінімальними витратами надрукувати листівки , Дешево виготовити контрольні бланки, газети та ін.
- Стандартна офісний папір - 80 г / кв. м. На ній друкують в основному фірмові бланки , Документи, блокноти .
- Крейдований папір - 90-115 г / кв. м. Такий матеріал підходить для яскравих роздаткових листівок, рекламної поліграфії, яку зазвичай доставляють в поштові скриньки.
- 130 г / кв. м - значення щільності паперу, яку пускають на друк брошур, ілюстрованих багатобарвних буклетів і рекламних листівок високого класу.
- 150 г / кв. м - папір, щільність якої дозволяє застосовувати її для друку флаєрів, яскравих листівок, буклетів.
- 170 г / кв. м - досить жорсткий матеріал, що підходить для виробництва настільних, настінних, перекидних календарів .
- 200 г / кв. м - така щільність паперу достатня для розкішних буклетів і альбомів, дорогих брошур, запрошень, флаєрів, програмок для престижних заходів.
- 250 г / кв. м - сировина для листівок, щодо недорогих візиток.
- 300 г / кв. м - хороший матеріал для статусних візитних карток.
Сподіваємося наші поради Вам допомогли: +7 (495) 411-77-71 .
[email protected]