Лагман: рецепт класичний
- Загальні принципи приготування
- Лагман традиційний
- Складові:
- Процес приготування:
- Лагман з баранини
- Процес приготування:
- Лагман з яловичини
- Лагман в мультиварці
- Складові:
- Процес приготування:
- Зі свининою і картоплею
- Складові:
- Процес приготування:
Лагман - це блюдо, яке прийшло до нас з середньої Азії, його готують різні народи, і у кожної національності є свій традиційний рецепт приготування лагмана. В основі страви лежить довга локшина домашнього приготування, а також м'ясо і різні овочі.
Існує окремий рецепт приготування справжньої локшини для лагмана по всім кулінарним правилам, але тоді на приготування гарячого доведеться витратити багато часу. Ми ж опишемо прості покрокові рецепти з фото, в яких максимально докладно буде описаний процес створення лагмана класичного.
Варто врахувати, що кожна господиня готує це блюдо по своєму особливим рецептом. Дуже часто в лагман додають такі овочі, як редька і баклажани, додатково використовується квасоля для посилення смакових якостей страви.
Класичний же рецепт включає в себе солодкий перець, томатну пасту або свіжі томати, а також цибулю, морква і м'ясо. Інші добавки змінюють смак страви, і роблять його більш насиченим і цікавим.
Загальні принципи приготування
Щоб отримати смачний лагман за класичним рецептом, господиня повинна не тільки точно виконувати рецепт з покроковими фото, але ще і знати деякі хитрощі приготування гарячого:
- Локшина. Цей продукт є основою лагмана, і його можна приготувати своїми руками або ж використовувати готові макаронні вироби, які не розварюються занадто сильно. Приготування локшини займає багато часу, тому простіше купити готовий виріб.
- М'ясо. Це обов'язковий інгредієнт страви, воно повинне бути присутнім в лагмане завжди. Для приготування гарячого використовують яловичину, свинину, баранину, а щоб зробити страву більш легким, рекомендується курка або індичка.
- Картопля. У класичне блюдо цей продукт входить практично завжди, але бувають і деякі винятки. Щоб лагман вийшов наваристим і смачним, картоплю нарізують на дрібні кубики.
- Редька. Дозволено застосування цього продукту, хоча зазвичай господині готують лагман без нього. Якщо є можливість включити овоч в рецептуру, то з ним смак страви вийде більш насиченим.
- Томат. Традиційна рецептура включає в себе свіжі томати, але якщо їх немає вдома, можна використовувати звичайну пасту з томатів. Кількість продукту регулюється за смаковими уподобаннями.
- Інші овочі. Найчастіше до складу лагмана входить ріпчаста цибуля і морква, також може бути доданий солодкий перець і трохи часнику. Овочі важливо додавати в правильній послідовності.
Лагман традиційний
Це класичний рецепт лагмана, який досить простий у виконанні, якщо в точності слідувати покроковому рецептом з фото, і не порушувати рецептуру.
Складові:
- картопля - 1 штука;
- яловичина без кістки - 300 грам;
- цибуля ріпчаста - 1 штука;
- локшина для лагмана - 500 грам;
- зелена редька - 1 шт .;
- часник гострий - 2 зубчики;
- морква - 1 штука;
- томат свіжий - 2 штуки;
- мелений перець чорний - за смаком;
- часникові стрілки - 4 штуки;
- перець солодкий - 2 штуки;
- масло рослинне - 3 ложки;
- сіль велика - за смаком.
Процес приготування:
- Спочатку слід промити м'ясо і нарізати на шматки середні за розміром. Далі очищають моркву і нарізають соломкою разом з болгарським перцем.
- Ріпчасту цибулю і редьку очищають, а потім дуже дрібно нарізають кубиком. У казан наливають рослинне масло і відправляють туди м'ясо, обсмажують шматочки протягом декількох хвилин. Як тільки на м'ясі утворюється золотава скоринка, можна відправити в казан подрібнену цибулю і моркву, все злегка обсмажують.
Через три хвилини можна додати до м'яса з овочами свіжий перець і редьку. На цьому етапі в блюдо додають трохи меленого перцю і інших спецій, перемішують і накривають кришкою казан. Вогонь при цьому слід зменшити.
- Картоплю очищають і нарізають кубиками, також надходять зі свіжими томатами, якщо є час, варто видалити з томатів шкірку.
- Часник очищають і дуже дрібно шаткують зубчики, також варто взяти стручки і нарізати їх розміром в два сантиметри.
- Підготовлені продукти відправляють в казан з м'ясом і овочевими компонентами, всі складові перемішують.
- У казан наливають воду, необхідно, щоб рідина повністю покривала овочі і м'ясо, гасять все протягом двадцяти хвилин на повільному вогні, ємність при цьому закривають кришкою.
- Після цього готують локшину для лагмана окремо. Коли вона буде готова, локшину викладають на блюдо, а зверху викладають м'ясо і овочі в соусі.
- Можна посипати страву зверху рубаною зеленню. У підсумку виходить дуже смачний лагман за класичним пошаговому рецептом з фото, який можна подати до вечері.
Лагман з баранини
Таке блюдо виходить досить жирним, так як баранина НЕ дієтичне м'ясо, варто це врахувати при приготуванні гарячого.
Складові:
- баранина без кістки - 750 грам;
- ріпа свіжа - 2 штуки;
- картопля - 5 штук;
- редька мapгeлaнcкaя - 2 штуки;
- морква свіжа - 2 штуки;
- паста з томатів - 4 ложки;
- ріпчаста цибуля - 2 штуки;
- локшина для лагмана - 450 грам;
- солодкий перець - 1 штука;
- зелень свіжа - 1 пучок;
- зіра і мелений перець - за смаком;
- сіль велика - за смаком.
Процес приготування:
- Для початку на сковороді обсмажують м'ясо баранини, яке попередньо нарізали шматочками, якщо вдома є трохи яловичини, можна додати і це м'ясо в лагман, тоді смак страви буде більш насиченим.
- Обсмажене м'ясо відправляють в казан, тим часом в сковороді обсмажують редьку разом з ріпою, при цьому овочі повинні бути нарізані великими шматочками. Процес обсмажування триває не більше семи хвилин. Овочі відправляють в казан до м'яса.
- На сковороду викладають картопля, його обсмажують до золотистого відтінку, і теж відправляють в ємність для варіння страви.
- Слідом обсмажують цибулю з морквою, додають туди томатну пасту і перекладають в казан до інших компонентів.
- У ємність наливають гарячий бульйон так, щоб він повністю покривав всі продукти. Далі казан ставлять на вогонь і накривають кришкою. Варять продукти протягом сорока хвилин, поки м'ясо не дійде до готовності.
- Коли до повного приготування страви залишиться близько десяти хвилин, блюдо солять і до нього додають нашатковану болгарський перець.
- Заправляють лагман за класичним рецептом часником, важливо суворо дотримуватися пошаговому рецептом з фото, тоді продукти повністю розкриють свої смакові якості і аромати.
- Зіра з перцем розтирається в ступці і додається в блюдо. На тарілку викладається готова локшина, а зверху заливається густою підливою з м'ясом і овочами. Готовий лагман посипають зеленню.
Лагман з яловичини
Досить простий варіант приготування страви, в результаті виходить не дуже жирне, але наваристий блюдо. У рецепті використовується селера, але його не обов'язково додавати в лагман.
Складові:
- морква - 2 штуки;
- яловичина без кістки - 1,2 кг;
- паста з томатів - 4 ложки;
- коріандр і зіра - за смаком;
- рослинний жир - 100 мл;
- томати свіжі - 4 штуки;
- цибуля ріпчаста - 2 штуки;
- часник молодий - 1 головка;
- болгарський перець - 2 штуки;
- селера - 1 штука;
- мелений перець і велика сіль - за смаком.
Процес приготування:
- Для початку починають підготовку продуктів для лагмана за класичним рецептом, для цього м'ясо і овочі нарізають невеликими шматочками. Після цього необхідно слідувати покроковому рецептом з фото.
- На вогонь ставлять казан і наливають в нього рослинне масло, слід добре його прогріти, а потім опустити в нього м'ясо. Готується яловичина при постійному помішуванні до отримання рум'яної скоринки.
- Після цього в блюдо додають необхідні приправи і морква, все ще трохи смажать, поки морква не посвітлішає.
- Щоб додати страві колір і аромат, кладеться трохи томатної пасти, все ретельно перемішують і залишають на вогні на пару хвилин.
- Коли час закінчиться, слід додати подрібнений болгарський перець і томати, складові обережно перемішують і смажать близько п'яти хвилин, після чого кладуть туди ж ріпчаста цибуля і селера.
- Останнім інгредієнтом додається подрібнений часник, його найкраще продавити пресом. Готова овочева маса з м'ясом, заливається крутим бульйоном (можна використовувати воду), і додатково солиться за смаком.
- Гасять лагман під кришкою протягом півтори години, іноді потрібно більше часу на приготування страви.
- Готова локшина розкладається в порційні тарілки, а на неї перекладають готовий лагман. Прикрашається страву за допомогою рубаної зелені.
Лагман в мультиварці
Сьогодні можна готувати будь-які страви швидко і просто за допомогою мультиварки . Цей прилад зможе легко впоратися навіть з класичним рецептів лагмана, але тільки за умови, що господиня буде строго слідувати покроковому рецептом з фото.
Складові:
- цибуля ріпчаста - 1 штука;
- м'ясо будь-яке - 600 грам;
- морква - 1 штука;
- перець солодкий - 2 штуки;
- локшина будь-яка - 200 грам;
- томати свіжі - 2 штуки;
- картопля - 2 штуки;
- часник - 2 зубчики;
- спеції - за смаком;
- сіль велика - за смаком.
Процес приготування:
- Можна почати приготування лагмана за класичним рецептом з підготовки продуктів, для цього покроковий рецепт з фото рекомендує промити і нарізати м'ясо шматочками невеликого розміру. Після цього м'ясо обсмажують в чаші мультиварки з прогрітим маслом.
- Часник нарізають дрібними кубиками, цибулю можна нарізати кільцями. Також слід подрібнити томати, картопля, морква і солодкий перець.
- Підготовлені овочі слід по черзі укладати до вже підготовленого м'яса, спочатку йде часник і цибулю, обидва інгредієнта злегка обсмажують, щоб отримати гарний відтінок.
- Після цього в ємність перекладають інші овочі, і смажать все ще близько десяти хвилин. Після цього додають в чашу бульйон або воду так, щоб рідина повністю покривала інгредієнти. На цьому етапі дозволено додати спеції і приправи, а потім закрити прилад і залишити блюдо готуватися на режимі "гасіння". Процес приготування триває близько 90 хвилин.
- Поки м'ясо з овочами буде готуватися, слід довести до готовності локшину. Як тільки лагман і локшина буде готова, можна викласти все на блюдо і подати до столу.
Зі свининою і картоплею
В даному класичному варіанті приготування лагмана по пошаговому рецептом з фото, використовується свинина. М'ясо досить жирне і соковите, тому з нього виходить дуже наваристий блюдо.
Складові:
- картопля - 3 штуки;
- томати стиглі - 3 штуки;
- локшина - 500 грам;
- свинина без кістки - 1 кг;
- гострий кетчуп - 3 ложки;
- базилік і мелений перець - за смаком;
- свіжий кріп і петрушка - по 1 пучку;
- перець чилі і сіль - за смаком;
- розмарин - 5 грам.
Процес приготування:
- У каструлю або казан слід помістити шматочки свинини, а потім обсмажити їх в олії до отримання золотистої скоринки. Туди ж слід відправити дрібно нарізану цибулю, і смажити до м'якості овоча.
- Як тільки м'ясо дійде до напівготовності, можна відправити в казан моркву, подрібнену на терці, і картопля. Готують ці компоненти протягом десяти хвилин.
- Далі до ємність поміщають подрібнені томати, з яких слід зняти шкірку, щоб вона не заважала в блюді . Нарізати томати можна довільно, так як вони швидко втратять свою форму.
- Помідори варять з іншими інгредієнтами близько семи хвилин, після чого заливають в казан воду або підготовлений гарячий бульйон. Кладуть в блюдо томатну пасту і варять все протягом двадцяти хвилин під кришкою.
- По закінченню цього часу, в лагман за класичним рецептом кладуть лавровий лист і подрібнену зелень. За пошаговому рецептом з фото, перемішувати складові немає необхідності, досить просто накрити ємність кришкою і тушкувати ще десять хвилин.
- Тим часом господиня готується вермішель або локшину, а потім перекладає макаронні вироби в казан з лагманом. Зверху блюдо посипають свіжою зеленню в подрібненому вигляді.
Готову страву слід подавати не тільки з зеленню, але і зі сметаною. Як кажуть кухарі, можна подати лагман з пшеничним або чорним хлібом, крім того страва чудово поєднується з коржем.
Краще за все не змішувати локшину з м'ясною підливою, так макаронні вироби збережуть свою форму і залишаться смачними. Подають блюдо в глибоких тарілках, так як лагман виходить досить рідким.